Dobra forma Francisco Trincão w Wolverhampton

Julia Cicha

19 września 2021, 20:30

AS

23 komentarze

Fot. Getty Images

Francisco Trincão nie odniósł sukcesu w Barcelonie, z której odszedł do Wolverhampton. 21-latek dużo lepiej jednak radzi sobie w Premier League, która okazała się dla niego strzałem w dziesiątkę.

Portugalczyk ma w drużynie wielu rodaków, a trener Bruno Lage kontynuuje pracę Nuno. Nie doszło do wielu zmian w składzie, ale jedną z nich jest wywalczenie sobie miejsca przez Trincão. Do tej pory skrzydłowy zagrał w pięciu kolejkach ligowych od pierwszej minuty, a tylko w jednym meczu wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Co ciekawe, to właśnie w nim wpisał się na listę strzelców. Występuje na prawym skrzydle, które do tej pory było zarezerwowane dla Adamy Traoré, ale teraz Hiszpan przeniósł się na lewą flankę, na której zbliżył się do bramki. Francisco angażuje się w obronę, co jest kluczowe w Wolverhampton, ale przede wszystkim skupia się na ataku. Wyniki zespołu jak dotąd nie są jednak najlepsze, głównie przez brak skuteczności. Ich współczynnik xG (expected goals) jest bowiem jednym z najwyższych w lidze.

Dobra postawa Trincão nie pozostała niezauważona przez selekcjonera reprezentacji Portugalii. Fernando Santos powołał go na ostatnie zgrupowanie, gdy w ostatniej chwili z kadry wypadł Pedro Gonçalves. Barcelona nie spuszcza oka z Francisco, ponieważ nie można zapominać, że przebywa on w Anglii jedynie na wypożyczeniu, a po sezonie wróci na Camp Nou, chyba że jego nowy klub skorzysta z opcji kupna.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trin gra dobrze w słabym klubie, który nie ma wyników i cierpi na brak skuteczności..... Serio?
« Powrót do wszystkich komentarzy