Ronald Koeman ujawnia szczegóły rozmów z Joanem Laportą w czerwcu

Julia Cicha

17 września 2021, 18:15

Marca

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman od jakiegoś czasu prezentuje holenderskim widzom dokument o swojej pracy w Barcelonie zatytułowany Força Koeman. W najnowszym odcinku ujawnił szczegóły rozmów z Joanem Laportą w czerwcu, kiedy to jego przyszłość stała pod znakiem zapytania.

- Laporta powiedział mi, że potrzebował 2-3 tygodni na znalezienie kandydata na trenera. A jeśli go nie znajdzie, Ronald będzie mógł zostać na stanowisku – powiedział agent szkoleniowca Rob Jansen. Sam Koeman również skomentował ten temat: - zawsze mieliśmy dobre relacje, a potem prezydent mi powiedział: „wciąż mam wątpliwości, potrzebuję więcej czasu i poszukam innych opcji na stanowisko trenera. Nie możemy nic więcej wyjaśnić”.

- Prezydent jest prezydentem, jest po to, by podejmować decyzje. Powiedziałem mu, by mi powiedział, że nie jestem dość dobry, by prowadzić ten zespół. Tak moglibyśmy zakończyć tę historię. Powiedziałem: „załatw to, jeśli mnie nie chcesz. Zrób to. Ale nie trzymaj mnie w niepewności, mówiąc, że poszukasz innych opcji” – dodał Koeman.

Z kolei Jansen tak ocenia działania Laporty: - to była szalona, bezpodstawna decyzja, oparta jedynie na jego odczuciach. To było szaleństwo… Nie rozmawiałem już potem z Laportą, ale na szczęście jego otoczenie sprawiło, że Koeman został. Potem prezydent wystąpił przed mediami i powiedział, że będą dalej razem pracować, że się przyjaźnią… To hipokryzja sportu na wysokim poziomie.

Można się spodziewać, że publikacja tych wypowiedzi jeszcze bardziej podgrzeje napiętą atmosferę między prezydentem a trenerem. W ostatnich dniach obaj starali się załagodzić konflikt, ale media i tak spekulują, że posada Koemana wisi na włosku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hahahaha, Kuman sadza na ławkę Puiga, mimo że jest naszym najlepszym ofensywnym pomocnikiem, bo ten w wywiadach i w rozmowach z prezydentem narzeka na to, że nie gra, a sam robi sobie holenderski serial, w którym skarży się na Laporte. No szczyt hipokryzji. Im szybciej ten szkodliwy trener wyleci z Barcelony, tym szybciej odzyskamy jakość i harmonię.

Po tych wypowiedziach stwierdzam, że Ronald Koeman musi bardzo kochać Barcę albo zupełnie nie mieć honoru (bądź jedno i drugie) jeśli pozostał na stanowisku trenera. Jednocześnie przychylam się do opinii, że nie pomoże to w dalszej współpracy.

Klaun zawsze będzie klaunem. Gość wyciąga w trakcie sezonu prywatne rozmowy już drugi sezon z rzędu.

Przecież każdy normalny, ceniący się trener i ceniony przez innych po takich słowach prezydenta sam by się zwolnił, uznając, że dalsza współpraca nie ma sensu jeśli ma być tylko opcją rezerwową w razie nie uda się znaleźć nikogo innego.
Ale dla Koemana pozostanie na 2 sezon w Barcelonie to życiowy sukces trenerski, niezależnie w jaki sposób to nastąpiło, fakt, że nie został wyrzucony po sezonie jak z większości dotychczas prowadzonych klubów stanowi dla niego powód do dumy.
Każdy trener z topu nie boi się samokrytyki, nie boi się przyznać, że źle dobrał taktykę, skład, ustawienie, nie boi się wziąć na siebie winy za porażkę (nawet jeśli w rzeczywistości to nie on zawiódł). U Koemana jest zupełnie odwrotnie, niesłusznie przypisuje sobie zasługi (jak np. wstawianie młodych choć, poza Pedrim, robi to jedynie gdy już nie ma innego wyboru), a sam będąc winnym porażek zrzuca je na wszystko dookoła.

Ciekaw jestem jak tym razem odpowie Laporta :)

Nie ładnie trener robi że tak wszystko wyciąga z klubu. Umowa nie obejmuje jakiejś poufności?
Ja bym go pokarał za takie działanie na szkodę klubu.
Co mecz z wózkiem po trybunach powinien jeździć i sprzedawać dorsze albo kukurydzę ...

Znowu to otoczenie? xD

Wow po takiej bombie nie wyobrażam sobie żeby Koeman pozostał na stanowisku. Chyba rzeczywiscie chce wziac te 12 baniek i elo bo sam podgrzewa atmosferę i w zasadzie dobrowolnie kładzie głowę pod topór. Laporta musi zareagować to jest w zasadzie deklaracja wojny. Wojny której Koeman nie może wygrać i którą chyba wręcz chce przegrać

Gdyby wybory odbyły się ponownie Laporta przegrałby z kretesem.

To że teraz na podstawie dokumentu kręconego kilka miesięcy temu postanie 20 artykułów z wyjętych z kontekstu zdań to jedno, ale w jakim świetle stawia do prezydenta Barcelony? Laporta wychodzi na rozkapryszonego bachora, który nie patrzy na dobro zespołu - trzymał pod koniec sezonu prawie przez miesiąc w niepewności trenera (przy okazji także zespół dezorientował). Teraz właściwie mowa o powtórce z rozrywki, pomimo tego, że absolutnie każda osoba zatrudniona przez klub nazwijmy to z pracowników zajmujących się tematyką sportową stoi za Koemanem. Jest to zastanawiające, że wszystkie te osoby myślą inaczej niż Laporta, a mowa nawet o osobach które on sam zatrudnił :).
PS: nie rozumiem głopot w komentarzach, że Koeman chce aby go zwolnili - ludziska kochane, gdzie wy pracujecie (jeśli pracujecie) że za takie słowa się zwalnia? Gra w otwarte karty w relacji z przełożonym to standard w Europie. Polecam takie ćwiczenie - wyobrazić sobie że jest się osobą zakompleksiona z niską samooceną i przeczytać te zacytowane zdania, a potem wyobrazić sobie że jest się wartościowym człowiekiem odważnym i bez kompleksów - jak bardzo jest inny odbiór tych fragmentów wypowiedzi.

Coś mi się wydaje, że coś się zepsuło pod koniec sezonu. Kuman jest urazony i przez to jego praca nie jest dobra. W zeszłym sezonie do meczu z psg i realem wyglądalo to obiecująco. Teraz raczej powietrze uszło. Atmosfera w klubie musi być fatalna.. .

Kuman chce aby go zwolnili, weźmie te 12mln i podwawelska.

"- to była szalona, bezpodstawna decyzja, oparta jedynie na jego odczuciach. " A potem Getafe, Athletic i Bayern potwierdziły te odczucia w 3/4 rozegranych w tym sezonie meczy. To całkiem niezłe "odczucia" ma ten Laporta.

Koeman ja za Tobą stalem. Ale po tym co zobaczyłem z Bayernem, zero taktyki. Dramat. Czas się rozstać, dzięki za wszystko :)

Strasznie błaźni się Koeman tymi wyciekami prywatnych rozmów z prezydentem klubu. Dziecinada a sam odstawiał od składu tych którzy choć słowo chlapnęli w mediach (Puig, Miralem, Collado)

Nie jest dobrze i nie zanosi się na nic lepszego. Jak są zgrzyty między trenerem a prezesem i to jeszcze publicznie to słabo to wygląda.

Hhah ryczał, że nie można za dużo gadać, a nagrali jakieś Fuera Kuman XD

Laporta zachował się z tym trochę słabo, ale Koeman nie dał żadnych powodów dla których miałby zostać na stanowisku . Wiem paka średnia, ale nie oszukujmy się gorsze drużyny potrafią walczyć z gigantami, a Rudy taktycznie nie istnieje jest tak przewidywalny, że pewnie Wieczysta by go ograła .

Koeman to chyba robi wszystko aby dostac 12 mln euro za zwolnienie i pójść sobie dalej