LaLiga: Wiceprezydent Barcelony nie ma wiedzy o realiach finansowych ligi

Julia Cicha

17 września 2021, 20:30

AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiceprezydent ds. finansowych FC Barcelony powiedział wczoraj w radiu m.in., że Barcelona i Real zapewniają LaLidze 90% przychodów. Słowa te zostały szybko skrytykowane przez ligę oraz jej prezesa Javiera Tebasa.

Źródła z LaLigi przekazały Europa Press, że deklaracje Eduarda Romeu pokazują, że nie ma on wiedzy na ten temat. Podkreśliły, że fundusz CVC nie finansuje klubów, a jedynie inwestuje pieniądze, by rosła wartość praw telewizyjnych, umów sponsorskich i innych biznesów klubów. – Bez tej inwestycji niemożliwy jest wzrost wartości praw telewizyjnych o 30% w ciągu najbliższych 15 lat, co przewidziano w planie strategicznym umowy z CVC. Oczywiste jest, że fundusz na tym zyska, inaczej by nie inwestował. Jeśli jednak 10% CVC zwiększy się, tak samo stanie się z 90% należącymi do LaLigi – utrzymują źródła.

Barça zarobiłaby 3,2 mld euro, ale musiałaby zrezygnować z części zysków w najbliższych 40 latach. – Pan Romeu pokazuje, że nie zna liczb LaLigi i przemysłu profesjonalnej piłki nożnej w Hiszpanii, jeśli mówi, że Real i Barcelona dają lidze 90% przychodów. Te dwa kluby zapewniają 41% przychodów – czytamy dalej.

Również Javier Tebas skomentował ten temat, podając takie same liczby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet jeżeli tylko 40% to i tak jest bardzo dużo. Bez tych 40% La liga zostaje ostro z tyłu za Bundesligą, Serie A i Lique 1. Chociaż moim zdaniem to jest więcej niż 40%. Gdyby Barcelona i Real przenieśli się do innej ligi to oglądalność La Ligi za granicą spadła by o jakieś 90%.

A to nie Tebas ostatnio mówił, że to wcale nie 50lat tylko .... tu rzucił znacznie mniej, ale nie pamiętam....5 czy 10. A teraz jednak jeszcze coś innego i jest 40?

Czyli wychodzi na to, że teraz będziemy mieli prawdziwą wojnę między Barceloną, Realem a La Ligą, szczerze to mam ogromną nadzieję, że wygramy i jakimś cudem pajac Tebas w końcu odejdzie i przyjdzie ktoś normalny :)

Przecież to była pewnie przenośnia