LaLiga: Wiceprezydent Barcelony nie ma wiedzy o realiach finansowych ligi

Julia Cicha

17 września 2021, 20:30

AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiceprezydent ds. finansowych FC Barcelony powiedział wczoraj w radiu m.in., że Barcelona i Real zapewniają LaLidze 90% przychodów. Słowa te zostały szybko skrytykowane przez ligę oraz jej prezesa Javiera Tebasa.

Źródła z LaLigi przekazały Europa Press, że deklaracje Eduarda Romeu pokazują, że nie ma on wiedzy na ten temat. Podkreśliły, że fundusz CVC nie finansuje klubów, a jedynie inwestuje pieniądze, by rosła wartość praw telewizyjnych, umów sponsorskich i innych biznesów klubów. – Bez tej inwestycji niemożliwy jest wzrost wartości praw telewizyjnych o 30% w ciągu najbliższych 15 lat, co przewidziano w planie strategicznym umowy z CVC. Oczywiste jest, że fundusz na tym zyska, inaczej by nie inwestował. Jeśli jednak 10% CVC zwiększy się, tak samo stanie się z 90% należącymi do LaLigi – utrzymują źródła.

Barça zarobiłaby 3,2 mld euro, ale musiałaby zrezygnować z części zysków w najbliższych 40 latach. – Pan Romeu pokazuje, że nie zna liczb LaLigi i przemysłu profesjonalnej piłki nożnej w Hiszpanii, jeśli mówi, że Real i Barcelona dają lidze 90% przychodów. Te dwa kluby zapewniają 41% przychodów – czytamy dalej.

Również Javier Tebas skomentował ten temat, podając takie same liczby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież to była pewnie przenośnia

Czyli wychodzi na to, że teraz będziemy mieli prawdziwą wojnę między Barceloną, Realem a La Ligą, szczerze to mam ogromną nadzieję, że wygramy i jakimś cudem pajac Tebas w końcu odejdzie i przyjdzie ktoś normalny :)

@Kusco15 Ty to wiesz, Ja to wiem, pewnie kuma to większość słuchaczy, ale to jak ktoś nie ma prawdziwych argumentów, to się przypierdziela że ktoś użył przenośni a nie cyferek z dokładnością do 50 miejsca po przecinku i powie "a cha! wiedziałem że kłamią! to było 40349034598435,34983298 euro a nie 40349034598432,432543445 euro".
konto usunięte

@mlecznekrowki atletic Bilbao też jest przrciw

@Kusco15 była nie była ... w takich realiach na słowa się uważa po prostu. Bo jak to mówią ... wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie ;)

A to nie Tebas ostatnio mówił, że to wcale nie 50lat tylko .... tu rzucił znacznie mniej, ale nie pamiętam....5 czy 10. A teraz jednak jeszcze coś innego i jest 40?

@mlecznekrowki Tebas tak odejdzie kadencja mu się skończy a ta umowa cv nie jest dla nas korzystna prosta piłka mniejsze kluby owszem im to pasuje kasa chiwlowa i z wytycznymi ale później co dalej to 50 lat lipnej umowy infrastruktura się posypie to co teraz zrobią.

@sokot dokładnie, mógł powiedzieć że zdecydowaną większość czy coś w tym stylu.

Nawet jeżeli tylko 40% to i tak jest bardzo dużo. Bez tych 40% La liga zostaje ostro z tyłu za Bundesligą, Serie A i Lique 1. Chociaż moim zdaniem to jest więcej niż 40%. Gdyby Barcelona i Real przenieśli się do innej ligi to oglądalność La Ligi za granicą spadła by o jakieś 90%.

@Pawel1985 Tebas już odchodzi a odchodzi i odejść nie może:) Tak, wiem o co chodzi z tym całym funduszem i jak najbardziej zgadzam się z klubami, które to odrzucają

@barca87f Tak, czytałem o tym, no i prawidłowo, co raz więcej klub dostrzega w tym wał