LaLiga: Wiceprezydent Barcelony nie ma wiedzy o realiach finansowych ligi

Julia Cicha

17 września 2021, 20:30

AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiceprezydent ds. finansowych FC Barcelony powiedział wczoraj w radiu m.in., że Barcelona i Real zapewniają LaLidze 90% przychodów. Słowa te zostały szybko skrytykowane przez ligę oraz jej prezesa Javiera Tebasa.

Źródła z LaLigi przekazały Europa Press, że deklaracje Eduarda Romeu pokazują, że nie ma on wiedzy na ten temat. Podkreśliły, że fundusz CVC nie finansuje klubów, a jedynie inwestuje pieniądze, by rosła wartość praw telewizyjnych, umów sponsorskich i innych biznesów klubów. – Bez tej inwestycji niemożliwy jest wzrost wartości praw telewizyjnych o 30% w ciągu najbliższych 15 lat, co przewidziano w planie strategicznym umowy z CVC. Oczywiste jest, że fundusz na tym zyska, inaczej by nie inwestował. Jeśli jednak 10% CVC zwiększy się, tak samo stanie się z 90% należącymi do LaLigi – utrzymują źródła.

Barça zarobiłaby 3,2 mld euro, ale musiałaby zrezygnować z części zysków w najbliższych 40 latach. – Pan Romeu pokazuje, że nie zna liczb LaLigi i przemysłu profesjonalnej piłki nożnej w Hiszpanii, jeśli mówi, że Real i Barcelona dają lidze 90% przychodów. Te dwa kluby zapewniają 41% przychodów – czytamy dalej.

Również Javier Tebas skomentował ten temat, podając takie same liczby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież to była pewnie przenośnia

@Kusco15 była nie była ... w takich realiach na słowa się uważa po prostu. Bo jak to mówią ... wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie ;)

@Kusco15 Ty to wiesz, Ja to wiem, pewnie kuma to większość słuchaczy, ale to jak ktoś nie ma prawdziwych argumentów, to się przypierdziela że ktoś użył przenośni a nie cyferek z dokładnością do 50 miejsca po przecinku i powie "a cha! wiedziałem że kłamią! to było 40349034598435,34983298 euro a nie 40349034598432,432543445 euro".

@sokot dokładnie, mógł powiedzieć że zdecydowaną większość czy coś w tym stylu.
« Powrót do wszystkich komentarzy