Marca: Joan Laporta zamierza uspokoić sytuację związaną z przyszłością Ronalda Koemana

Dariusz Maruszczak

17 września 2021, 16:15

Marca, Sport

12 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Wiceprezydent FC Barcelony Eduard Romeu zdementował wczorajsze doniesienia, że podczas posiedzenia zarządu dyskutowano na temat przyszłości Ronalda Koemana
  • Zdaniem Marki Joan Laporta w najbliższych dniach będzie próbował uspokoić napiętą atmosferę powstałą wokół trenera i jego relacji z prezydentem
  • Tematem do rozwiązania dla władz klubu będzie za to kwestia gwarancji finansowych

Media już wczoraj przekazywały, że Laporta nie zamierza podejmować decyzji na gorąco po porażce z Bayernem i natychmiastowo pozbawiać posady Koemana. Relacje między tą dwójką są jednak napięte, a obie strony mają wobec siebie pewne zarzuty, choć w oficjalnych wypowiedziach padają też sformułowania o dobrych stosunkach. Jak podaje Marca, Laporta chce jednak uspokoić sytuację, która nie wpływa dobrze na wizerunek klubu i atmosferę pracy. 59-latek nie pojawił się nawet na jednym z wydarzeń publicznych z okazji prezentacji kongresu piłkarskiego, wiedząc, że przedstawiciele mediów spróbują dolać oliwę do ognia.

Marca uważa, że niezadowolenie z działań trenera i postawy zespołu w spotkaniu z Bayernem było w zarządzie bardzo duże, ale obecnie nie będzie podejmowana w tej sprawie żadna decyzja. Laporta czeka na to, co wydarzy się w kolejnych spotkaniach. Ostrożność wymusza na nim nie tylko to, że mamy do czynienia z początkiem sezonu, a sytuacja kadrowa jest trudna, ale również problemy z wyborem potencjalnego następcy oraz ewentualne odszkodowanie dla Koemana, choć Romeu twierdził, że nie stanowiłoby to przeszkody. Drużyna holenderskiego szkoleniowca musi jednak przede wszystkim pokazać lepszy futbol w najbliższych trzech meczach, aby wyciszyć spekulacje dotyczące przyszłości trenera.

Problemy z gwarancjami

Tymczasem Laporta musi zająć się tematem gwarancji dla jego zarządu. Znalezienie poręczycieli 124,5 miliona euro przed przejęciem władzy nie było łatwym zadaniem, a w celu objęcia rządów trzeba było skorzystać z pomocy m.in. Jaume Rouresa, z którym współpraca wygasa jednak 30 listopada. Wszystkie gwarancje zostaną zweryfikowane, gdy zgromadzenie socios compromisarios (16-17 października) zatwierdzi  budżet, w którym przewiduje się przychody rzędu 765 milionów, co sprawi, że poręczenie może być mniejsze. Mimo to zdaniem Sportu w klubie jest pewien niepokój, ponieważ wyczuwa się, że nie tylko Roures może przestać być poręczycielem. Barça musiałaby w takiej sytuacji szukać innych opcji. W tym kontekście dziennik nie wyklucza, że do zarządu mogłyby być włączone nowe osoby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta nic nie jest w stanie uspokoić. Mogą to zrobić wyłącznie piłkarze - wynikami i dobrą grą.

@baartekk97 o to będzie ciężko
« Powrót do wszystkich komentarzy