Catalunya Radio: Piłkarze, którzy przedłużyli umowy za kadencji Bartomeu, mieli zarabiać teraz 40-50% więcej

Julia Cicha

17 września 2021, 14:15

Catalunya Radio

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie od dziś wiadomo, że FC Barcelona jest w fatalnej sytuacji finansowej. Zadanie nowego zarządu jest tym trudniejsze, że kontrakty podpisywane przez Josepa Marię Bartomeu zawierały zapisy o pensjach rosnących z sezonu na sezon, w szczególności od bieżącej kampanii, która nie wchodziła już w zakres jego kadencji.

Większość zawodników Barçy, którzy podpisali z klubem umowy podczas kadencji poprzedniego zarządu, zgodziła się na rosnące z roku na rok wynagrodzenie. Pierwszy tego typu kontrakt otrzymał Philippe Coutinho, który przyszedł na Camp Nou w styczniu 2018 roku. Podpisał umowę na pięć sezonów, a jego pensja bardzo mocno rosła w dwóch ostatnich latach. Tak samo postąpiono z przedłużeniem porozumienia z Samuelem Umtitim krótko po mistrzostwach świata w Rosji. Kolejni byli De Jong, Piqué, Alba, Sergi Roberto i Busquets.

W przypadku Griezmanna różnica polegała na tym, że w trzech ostatnich latach kontraktu miał on otrzymywać dodatkowe siedem milionów euro jako tzw. „bonus za lojalność”. W sumie piłkarze, którzy podpisali nowe umowy pod wodzą Bartomeu, od sezonu 2021/22 mieli zarabiać 40-50% więcej. Zastosowano również łatwe do osiągnięcia zmienne, a niektóre z nich Catalunya Radio określa jako „fikcyjne”. Osoby uczestniczące w negocjacjach mają zapewniać, że to klubowi zależało na zwiększaniu pensji z upływem czasu. Zawodników interesowała ogólna kwota za cztery lub pięć sezonów i nie miał większego znaczenia podział na poszczególne kampanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cały tez zarząd z prezesem na czele powinien dożywotnio codziennie szorować bruk na Rambli! I to na kolanach tak by każdy móģł podejś i kopnąć ich w dupę!
W historii Barcy było już wielu sk...ów, ktorzy próbowali ją zniszczyć, z nazistami na czele. Bombardowali nam stadion, muzeum!ale bartkowi i jego świcie naprawdę prawie się udało!
W górę serca! To ponad 120 historii i tradycji, wzlotów i upadków. Ale zawsze wstajemy, zawsze tu będziemy. Do roboty!Wrócimy silniejsi! Visca el BARÇA!!!

Rozkradł klub inaczej tych kontraktów nazwać się nie da

No szef marzeń po prostu

Posiada ktoś informacje czy jest wszczęte postępowanie przeciwko niemu? Za taką niegospodarność, za działanie na szkodę klubu powinien już siedzieć. Prezydenci muszą okazać się poręczeniem majątkowym, czy coś w tym stylu. To dlaczego nie wyegzekwują teraz tych pieniędzy. Ale to pewnie jak w polityce, nie będą sobie szkodzić bo w innej materii robią między sobą szemrane interesy. Pewnie się nie znam.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Nie rozumiem tej fali hejtu. To były bardzo dobre rozwiązania dla klubu.

Ludzie skad w was tyle kwasu zobaczcie jaki ma szczery usmiech :-)

Ja wam powiem że w ostatniej chwili uciekliśmy spod topora i to dzięki Laporcie. BO miał jaja by to prostować wywalić craków i ratować klub. Staricliśmy przez poprzedniego typa WSZYSTKO na co ten klub pracował przez ostatnie 20 lat. Barotemu powini socios sprawe w sądzie zrobić o roztrwanianie kasy i do pierdla z nim jak z rosołem tylko bez odwołań już.

MarioVeB! w szoku: "To kalumnie, ohydne oszczerstwa! Ten człowiek jest święty! Wzór uczciwości i cnót wszelakich! A poza tym: Ceterum censeo Laportinem et Lewandowskinem esse delendam!"

Ps.: Uważam Laportę za bajeranta, ale nie rozumiem, jak można ślepo bronić jego poprzednika.

I teraz mądrala totalsrak czy jak mu tam nie wrzuca tekstów i oskarżeń w stosunku do Laporty, że nic nie robi i zrzuca wszystko na bartomeu? Jak można podpisywać takie kontrakty wiedząc, że to jego następcy będą się musieli z tym uporać. Rzygać się chce jak widzę tego typa i jego uśmiech a jeszcze bardziej jak ktoś wytyka Laporcie, że nic nie robi gdy uporządkował te chore kontrakty, które były rakiem dla finansów Barcelony i to była pierwsza kwestia do rozwiązania.

Ten typ to jakiś sabotażysta był, może w dzieciństwie ktoś ze środowiska barcelonismo mu krzywde wyrządził i on całe życie pracował żeby się zemścić :P

Za bartomeu już bysmy byli bankrutem

Dać wszystkim tym do przeczytania którzy nie rozumieją tego co robi Laporta, dlaczego odszedł Messi i dlaczego przyszedł Luk Skywalker a nie Hochland czy inny Ymbappe... Przez ten rok musimy zacisnąć pasa jak najbardziej się da a może w przyszłym roku będzie stać nas na 1 czy dwa mega transfery... Vamos!

Prośba do redaktorów - rzeczywiście wymieńcie zdjęcie zamieszczane pod postami o "dokonaniach" Barto. Same teksty powodują słowotok bluzgów, ale jak się jeszcze zerknie na zdjęcie zadowolonej z siebie facjaty to na słowach można nie skończyć wyładowywania agresji.
Merytorycznie - zachowanie dość klasyczne przy stanowiskach kadencyjnych czyli "po nas choćby zgliszcza bo to nie nasz problem..."

Zaraz wjedzie Mariuszek na białym koniu i was wszystkich wyjaśni że bredzicie a zarząd podejmował dobre decyzje i to Laporta jest tym złym.

Wincyj pinindzy dla tych dziadków wincyj

Dzięki Barto za to w jakiej sytuacji jest Barcelona...

To chyba impostor z Realu

Ciekawe co by było jakby bartomeu został zapewne z klubu by zostały zgliszcza

Powinien pójść siedzieć dziad jeden za to co zrobił z Barceloną.

Kawał gnoja z tego Bartomeu.

Jawny sabotaż...

Ten tekst i to zdjęcie. I człowiek ma od razu ochotę rzucić telefonem o ścianę...