Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@norbi77 Wiesz, jak działa projekt budżetu? Ludziom tutaj przydałby się jakiś kurs ekonomiczny, żeby głupot nie pisali.

@MarioVeB! Wciąż tęsknisz za Bartomeu?:)

Proste xD magicznie przybywa 250 mln euro kto by przypuszczał xD

@normasubiektywna No pewnie nie wie i dlatego taki Bartomeu mógł takich Januszy kręcić tyle lat a ten co po nim sprząta zły.

@norbi77 Jest różnica między stratą z pojedynczego roku a łącznym zadłużeniem klubu z wielu lat. Mam nadzieję, że pomogłem.

Wow, kreatywna księgowość zadziałała - najważniejsza informacja to strata za poprzedni sezon wynosząca 481mln euro. Laporta nabił kosztów na konto Bartomeu ile się dało, a w nowym budżecie uwzględniono oszczędności nie płacenia fikcyjnych strat. Realna strata za poprzedni sezon pewnie wynosi 250-280mln. Niestety budżet o podobną proporcję też realnie może być mniejszy.

@MarioVeB! Ignorant...

@MarioVeB! Bez obaw, on wiedział co zrobić, żeby wyszło na to jak szybko zadłużenie spłaca :)
Puścić info o miliardzie, a teraz...cud :)
Do PiSu idealny :D
konto usunięte

@JarekS smuci mnie, że mało kto rozumie, o czym jest artykuł... Nie rozróżniają przychodu, od dochodu. Nie rozumieją po co lapcio wywindował te straty. Az dziw bierze, że chłopaki potrafią pisać glupsze komentarze, niż ja.

Zasadniczo trzeba sie cieszyc. Dzieki kreatywnej ksiegowosci, po tym sezonie bedziemy na plus (w ujeciu rocznym) i znowu zakupy i cyk ze dwa transfery po 80 baniek.
Tak wyglada teraz biznes, ze liczy sie co na papierze a nie w kasie.

@LRey albo kłamie? :D

@norbi77
Sam mogę nie rozumieć ale 481 mln to strata za sam sezon 2020/2021. A ogólne zadłużenie klubu może wynosić około miliarda.

@MarFan A Laporta takich jak Wy wkręca i będzie wkręcał dalej. Tak jak to robił podczas ostatniej kadencji :)

Wyniki audytu miały być znane we wrześniu. Albo sprawa jest znowu bardziej skomplikowana niż nasz Prezydent myslał albo coś znowu coś kogoś zaskoczyło.

@jamesbond6 A co ma jedno do drugiego? Myślisz, że po 3 meczach zarobiliśmy tyle kasy na biletach? :)

@barca87f otóż nie. 90% Laporta sobie wymyślił przy wpisaniu że budżet to 500mln.to samo 110% z Messim. Absurd w który już chyba nikt nie wierzy

@barca87f ja doskonale rozumiem. Bo jest politykiem i kłamcą oraz chce wyjść na zbawcę ;) dokładnie po to. Jeśli uważasz ze w innym celu to jesteś naiwny moim skromnym

@Murazor to nieźle masz 1 przykład z brzegu 2018 i 913mln

https://www.rp.pl/biznes/art9707141-barcelona-zarobila-13-milionow-euro
konto usunięte

Straszni z was Janusze. Budżet zakłada przychód na poziomie 765 mln czyli podobnie jak zawsze, bilety, transmisję, sponsorzy i sukcesy sportowe. Każdy niespełniony cel to mniejszy przychód. Po drugiej stronie są wydatki, utrzymanie sekcji sportowych, stadion, pensje oraz kredyty, których sporo. Ewentualne transfery. Aby zamknąć budżet trzeba zbilansować te czynniki, chociażby kolejnym kredytem. Tak czy inaczej przypuszczam, że nie stać nas na transfery.

@norbi77 ogólnie to nasz klub jest zadłużony więcej.. Bo dodajmy do tego kredyt który zasięgnął około 500mln więc zadłużenie jest ponad 1,5 miliarda.. Ale... To wszystko co robi Laporta oczywiście, że jest to tuszowana księgowość.. Tak samo jak robił Barto twierdząc, że klub zarabiał prawie 1 miliard rocznie bo wliczał w to sprzedaż zawodników typu 222 za Neymara.. Dobra do sedna: główny zamysł jest taki aby poświęcić ten rok.. Cyferki muszą się zgadzać, ponieważ w tym roku było fatalnie, to w przyszłym zobaczymy nowych zawodników, ciężko zgadywać czy będzie to 1 wielka gwiazda typu Halland. Bo jest to gracz bardzo drogi, czy będą to transfery typu z lat 03/04 Eto'o, Deco, Giuly, Larsson itd.. Nie zmienia to faktu, że najzwyczajniej w świecie Laporta przypisze wszystko na lata poprzednie kosztem bartomeu, żeby zyskać samemu możliwość normalnego funkcjonowania klubem.. Czy ktoś z was ma coś przeciwko?? Jak dla mnie to kibicuje jak najbardziej a żeby bartomeu wsadzić na jak największą minę.. Mało tego chyba nigdy bardziej nie chciałem niczego więcej, tylko żeby udało się bartomeu postawić przed sąd i wygrać z nim, żeby musiał do klubu oddawać jakimś cudem dużo kasy.. Rozwalił ten klub i musi ponieść tego konsekwencje, wielu mówi, że Laporta to polityk to świetnie musi mieć układy które pomogą w posadzeniu czy odzyskaniu kasy z Barto.. Pozdrawiam :) i polecam obejrzeć na ten temat podcast na naszej stronie gdzie ten temat był obszernie wytłumaczony właśnie :)

I cyk na Haalanda kaska jest Laporta ty to magik jesteś xD

@hardmind I dziękuję za odpowiedź. Krótko i zwięźle, a nie jak poprzednicy z najazdem o lekcji ekonomii, ale wytłumaczyć nie potrafili.
Jeszcze raz dzięki :)

@normasubiektywna Nie trzeba być ekonomistą, by stwierdzić, że Laporta manipuluje liczbami.
Czy czasem ostatnio nie mówił, że mamy zadłużenie na ponad miliard?
A dziś czytamy: "Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. "
To jak?
Nie jestem ekonomistą, ale skoro Ty tak, to mi to wytłumacz skąd taka rozbieżność na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy?
Komentarz usunięty przez użytkownika

lapcio zabawca wyczarował pieniażki :v

@NaFazieHitman i czy 913 mln to miliard?
Dodatkowo tak wysokie przychody spowodowane były transferem Neymara, a nie zarządzaniem klubem.
Ba w czasach bez pandemii odliczając transfer Neymara wychodzi mniej niż wspomniane wyżej liczby, a i aby bilans dobrze wyglądał poprzednik stosował sztuczne zawyżanie poprzez wymiany graczy ja choćby z Neto czy też Pjanicem.

@normasubiektywna
Haha wielbiciele lapcia sa tacy przewidywalni:D

@barca87f "Az dziw bierze, że chłopaki potrafią pisać glupsze komentarze, niż ja. "

Wyjątkowo się z Tobą zgadzam. To jest wyczyn i niektórym się to udaje! :P
konto usunięte

@Bykunn jeśli znów zamkną stadiony, to już nie będzie krawędzi bankructwa...

@barca87f No właśnie :D Już myślałem że sugerujesz że to na nowe transfery :D Jasne że da się zrobić transfery za "niby pieniądze" ale będziemy w jeszcze większej dupie :D
konto usunięte

@XTobiX no tak XD zmienia wszystko, zolc mnie zalała już w połowie komentarza i nie doczytałem. Zwracam honor
konto usunięte

@Bykunn o tym właśnie pisałem. Jakby nie patrzeć jest bieda jak była.
konto usunięte

@kaladin i 90 % na pensje pilkarzy

@barca87f Ale ty wiesz, że to było ironiczne jeśli nie domyśliłeś się po formie wypowiedzi i tym xD na końcu to znaczy , że w twojej główce pusto chociaż to wiedziałem już od dawna ;)

@barca87f tylko, że część budżetu idzie na spłatę kredytu ktróry już jest. Więc nowy kredyt spłaca stary, zadłużenie zwiększa się nieznacznie.

@NaFazieHitman przecież poprzednie przychody były na poziomie 750 mln Euro więc z jakiego miliarda?
Nigdy nie mieliśmy przychodów na pisanym przez Ciebie poziomie.

@Chlebek23391 to 500mln wzieli bo wynegocjowali na 3% i spłacili ten Barto na 7,5 %

@vincentPL Real ma 500mln długu tylko on jest długo terminowy.

@MarFan Katalońskich Januszy?
konto usunięte

@XTobiX po co ci głową, skoro w środku pusto jak w kasie Barcelony

@XTobiX no magik z 1 miliarda zjechaliśmy do 765mln i to po pozbyciu się Messiego I Griezmanna

@JarekS to wszystko prawda, tylko słuchajcie czy wiedząc, że Laporta celowo robi sieke z Bartomeu robi według was źle?? Bartomeu zniszczył ten klub porządnie, i powiem szczerze, że to co robi Laporta i zamierza uważam za słuszne i bardzo się z tego cieszę.. Mimo, że prawdopodobnie jest to w jakimś stopniu oszustwo, ja jestem za.. Każdy z tutaj obecnych zlinczował by Bartka dawno temu.. Ja uważam, że Laporta musiał zrobić to wszystko co zrobił do tej pory dla dobra klubu.. I nie oszukujmy się Laporta to człowiek który też ma aspiracje i ambicje żeby nasza Barca wróciła na szczyt.. Rok przecierpieć ten jeszcze i od nowego obstaeiam: nowy trener typuje Xaviego, aczkolwiek wolałbym zamiast na gwiazdę jakąś wykupić jakimś cudem takiego Kloopa który piękny pressing stosuje czy coś.. A dlaczego za rok? Bo za rok Koeman owi kończy się kontrakt, i za rok można budować zespół od nowa, zobaczcie 1 jego kadencję. Przyszedł, ale dopiero po roku były transfery i nowa generacja. Giuly, Deco, Larsson, Eto'o itd..

No to było pewne i Bartek to wiedział że lapcio będzie kombinował z cyferkami... dla tego już wcześniej o tym pisał. Bartka nie przebije, ale sam zostawił spore zadłużenie jak odchodził w poprzedniej kadencji, więc licząc że on nas wyciągnie z długów, jest tylko marzeniem... to będzie się ciągnąć bardzo długo, aż trafi się ktoś taki jak Perez i przede wszystkim jego ludzie... niestety, ale wpływy będą dużo niższe, czy to z sprzedaży koszulek, sponsorów, oglądalności, z wyników w pucharach, no i niestety też dużo mniej turystów przyjedzie i wejdzie na stadion, muzeum, sklepów itd. bo nikt na tą chwilę nie przyciąga, bo jak ma, jak naszą największą gwiazdą jest bramkarz..... który w formie jest fantastyczny, ale nie czarujmy się, że taki Depay przedłuży z nami kontrakt, nawet wątpię że to zrobi Dembele.

Najważniejsze jest to, aby wypromować wychowanków, a nie ściągać jak kiedyś Milan średnich graczy.... albo beznadziejnych takich jak Luuk... Martin to faktycznie przy nim primadonna... jedno szczęście że jest to tylko wypożyczenie, czyli najemnik, a nie nasz nowy nabytek...

@norbi77 wydaje się że mówimy o dwóch różnych rzeczach

@Bykunn Też możliwe.

@Bykunn stadion sam się otworzył?