Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Straszni z was Janusze. Budżet zakłada przychód na poziomie 765 mln czyli podobnie jak zawsze, bilety, transmisję, sponsorzy i sukcesy sportowe. Każdy niespełniony cel to mniejszy przychód. Po drugiej stronie są wydatki, utrzymanie sekcji sportowych, stadion, pensje oraz kredyty, których sporo. Ewentualne transfery. Aby zamknąć budżet trzeba zbilansować te czynniki, chociażby kolejnym kredytem. Tak czy inaczej przypuszczam, że nie stać nas na transfery.

@barca87f tylko, że część budżetu idzie na spłatę kredytu ktróry już jest. Więc nowy kredyt spłaca stary, zadłużenie zwiększa się nieznacznie.
konto usunięte

@kaladin i 90 % na pensje pilkarzy

@barca87f otóż nie. 90% Laporta sobie wymyślił przy wpisaniu że budżet to 500mln.to samo 110% z Messim. Absurd w który już chyba nikt nie wierzy
« Powrót do wszystkich komentarzy