Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I cyk na Haalanda kaska jest Laporta ty to magik jesteś xD

@XTobiX no magik z 1 miliarda zjechaliśmy do 765mln i to po pozbyciu się Messiego I Griezmanna
konto usunięte

@XTobiX po co ci głową, skoro w środku pusto jak w kasie Barcelony

@NaFazieHitman przecież poprzednie przychody były na poziomie 750 mln Euro więc z jakiego miliarda?
Nigdy nie mieliśmy przychodów na pisanym przez Ciebie poziomie.

@Murazor to nieźle masz 1 przykład z brzegu 2018 i 913mln

https://www.rp.pl/biznes/art9707141-barcelona-zarobila-13-milionow-euro

@barca87f Ale ty wiesz, że to było ironiczne jeśli nie domyśliłeś się po formie wypowiedzi i tym xD na końcu to znaczy , że w twojej główce pusto chociaż to wiedziałem już od dawna ;)
konto usunięte

@XTobiX no tak XD zmienia wszystko, zolc mnie zalała już w połowie komentarza i nie doczytałem. Zwracam honor

@NaFazieHitman i czy 913 mln to miliard?
Dodatkowo tak wysokie przychody spowodowane były transferem Neymara, a nie zarządzaniem klubem.
Ba w czasach bez pandemii odliczając transfer Neymara wychodzi mniej niż wspomniane wyżej liczby, a i aby bilans dobrze wyglądał poprzednik stosował sztuczne zawyżanie poprzez wymiany graczy ja choćby z Neto czy też Pjanicem.
« Powrót do wszystkich komentarzy