Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wow, kreatywna księgowość zadziałała - najważniejsza informacja to strata za poprzedni sezon wynosząca 481mln euro. Laporta nabił kosztów na konto Bartomeu ile się dało, a w nowym budżecie uwzględniono oszczędności nie płacenia fikcyjnych strat. Realna strata za poprzedni sezon pewnie wynosi 250-280mln. Niestety budżet o podobną proporcję też realnie może być mniejszy.

@JarekS to wszystko prawda, tylko słuchajcie czy wiedząc, że Laporta celowo robi sieke z Bartomeu robi według was źle?? Bartomeu zniszczył ten klub porządnie, i powiem szczerze, że to co robi Laporta i zamierza uważam za słuszne i bardzo się z tego cieszę.. Mimo, że prawdopodobnie jest to w jakimś stopniu oszustwo, ja jestem za.. Każdy z tutaj obecnych zlinczował by Bartka dawno temu.. Ja uważam, że Laporta musiał zrobić to wszystko co zrobił do tej pory dla dobra klubu.. I nie oszukujmy się Laporta to człowiek który też ma aspiracje i ambicje żeby nasza Barca wróciła na szczyt.. Rok przecierpieć ten jeszcze i od nowego obstaeiam: nowy trener typuje Xaviego, aczkolwiek wolałbym zamiast na gwiazdę jakąś wykupić jakimś cudem takiego Kloopa który piękny pressing stosuje czy coś.. A dlaczego za rok? Bo za rok Koeman owi kończy się kontrakt, i za rok można budować zespół od nowa, zobaczcie 1 jego kadencję. Przyszedł, ale dopiero po roku były transfery i nowa generacja. Giuly, Deco, Larsson, Eto'o itd..
konto usunięte

@JarekS smuci mnie, że mało kto rozumie, o czym jest artykuł... Nie rozróżniają przychodu, od dochodu. Nie rozumieją po co lapcio wywindował te straty. Az dziw bierze, że chłopaki potrafią pisać glupsze komentarze, niż ja.

@barca87f ja doskonale rozumiem. Bo jest politykiem i kłamcą oraz chce wyjść na zbawcę ;) dokładnie po to. Jeśli uważasz ze w innym celu to jesteś naiwny moim skromnym
konto usunięte

@Bykunn o tym właśnie pisałem. Jakby nie patrzeć jest bieda jak była.

@barca87f No właśnie :D Już myślałem że sugerujesz że to na nowe transfery :D Jasne że da się zrobić transfery za "niby pieniądze" ale będziemy w jeszcze większej dupie :D
konto usunięte

@Bykunn jeśli znów zamkną stadiony, to już nie będzie krawędzi bankructwa...

@barca87f "Az dziw bierze, że chłopaki potrafią pisać glupsze komentarze, niż ja. "

Wyjątkowo się z Tobą zgadzam. To jest wyczyn i niektórym się to udaje! :P
« Powrót do wszystkich komentarzy