Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

lapcio zabawca wyczarował pieniażki :v

@MarioVeB! Wciąż tęsknisz za Bartomeu?:)

@MarioVeB! Ignorant...

@MarioVeB! Bez obaw, on wiedział co zrobić, żeby wyszło na to jak szybko zadłużenie spłaca :)
Puścić info o miliardzie, a teraz...cud :)
Do PiSu idealny :D

@norbi77 Wiesz, jak działa projekt budżetu? Ludziom tutaj przydałby się jakiś kurs ekonomiczny, żeby głupot nie pisali.

@normasubiektywna No pewnie nie wie i dlatego taki Bartomeu mógł takich Januszy kręcić tyle lat a ten co po nim sprząta zły.

Komentarz usunięty przez użytkownika

@MarFan A Laporta takich jak Wy wkręca i będzie wkręcał dalej. Tak jak to robił podczas ostatniej kadencji :)

@normasubiektywna Nie trzeba być ekonomistą, by stwierdzić, że Laporta manipuluje liczbami.
Czy czasem ostatnio nie mówił, że mamy zadłużenie na ponad miliard?
A dziś czytamy: "Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. "
To jak?
Nie jestem ekonomistą, ale skoro Ty tak, to mi to wytłumacz skąd taka rozbieżność na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy?

@norbi77
Sam mogę nie rozumieć ale 481 mln to strata za sam sezon 2020/2021. A ogólne zadłużenie klubu może wynosić około miliarda.

@norbi77 Jest różnica między stratą z pojedynczego roku a łącznym zadłużeniem klubu z wielu lat. Mam nadzieję, że pomogłem.

@hardmind I dziękuję za odpowiedź. Krótko i zwięźle, a nie jak poprzednicy z najazdem o lekcji ekonomii, ale wytłumaczyć nie potrafili.
Jeszcze raz dzięki :)

@norbi77 ogólnie to nasz klub jest zadłużony więcej.. Bo dodajmy do tego kredyt który zasięgnął około 500mln więc zadłużenie jest ponad 1,5 miliarda.. Ale... To wszystko co robi Laporta oczywiście, że jest to tuszowana księgowość.. Tak samo jak robił Barto twierdząc, że klub zarabiał prawie 1 miliard rocznie bo wliczał w to sprzedaż zawodników typu 222 za Neymara.. Dobra do sedna: główny zamysł jest taki aby poświęcić ten rok.. Cyferki muszą się zgadzać, ponieważ w tym roku było fatalnie, to w przyszłym zobaczymy nowych zawodników, ciężko zgadywać czy będzie to 1 wielka gwiazda typu Halland. Bo jest to gracz bardzo drogi, czy będą to transfery typu z lat 03/04 Eto'o, Deco, Giuly, Larsson itd.. Nie zmienia to faktu, że najzwyczajniej w świecie Laporta przypisze wszystko na lata poprzednie kosztem bartomeu, żeby zyskać samemu możliwość normalnego funkcjonowania klubem.. Czy ktoś z was ma coś przeciwko?? Jak dla mnie to kibicuje jak najbardziej a żeby bartomeu wsadzić na jak największą minę.. Mało tego chyba nigdy bardziej nie chciałem niczego więcej, tylko żeby udało się bartomeu postawić przed sąd i wygrać z nim, żeby musiał do klubu oddawać jakimś cudem dużo kasy.. Rozwalił ten klub i musi ponieść tego konsekwencje, wielu mówi, że Laporta to polityk to świetnie musi mieć układy które pomogą w posadzeniu czy odzyskaniu kasy z Barto.. Pozdrawiam :) i polecam obejrzeć na ten temat podcast na naszej stronie gdzie ten temat był obszernie wytłumaczony właśnie :)

@MarFan Katalońskich Januszy?

@Chlebek23391 to 500mln wzieli bo wynegocjowali na 3% i spłacili ten Barto na 7,5 %

@normasubiektywna
Haha wielbiciele lapcia sa tacy przewidywalni:D
« Powrót do wszystkich komentarzy