Media: Niektórzy członkowie zarządu chcą natychmiastowego zwolnienia Ronalda Koemana

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 18:00

Sport, TV3, AS, Mundo Deportivo

137 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś na Camp Nou odbywa się posiedzenie zarządu FC Barcelony. Według katalońskich mediów kilku członków tego gremium zwróciło się o natychmiastowe zwolnienie Ronalda Koemana.

Posiedzenie zostało zwołane w celu ustalenia daty zgromadzenia socios compromisarios, a także zatwierdzenia klubowych budżetów na sezony 2020/2021 i 2021/2022, które za około miesiąc powinny zostać poddane pod głosowanie socios. Mówi się, że wydarzenie odbędzie się przy okazji meczu z Valencią na Camp Nou (16-17 października). Podczas spotkania władz klubu nie mogło jednak też zabraknąć kwestii sportowych i oceny Ronalda Koemana. Jak podają telewizja TV3 i dziennik Sport, niektórzy członkowie zarządu wystąpili o bezzwłoczne zwolnienie holenderskiego szkoleniowca. Są oni bardzo zdenerwowani wizerunkiem drużyny pod wodzą Holendra w ostatnich pojedynkach.

Te same źródła informują jednak, że prezydent Joan Laporta nie zamierza podejmować decyzji na gorąco, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności i zbliżanie się kolejnych spotkań. Według Sportu Koeman poprowadzi drużynę w następnych trzech starciach z Granadą, Cádizem i Levante, chyba że w pierwszych dwóch dojdzie do klęski. Inne doniesienia przedstawia rozgłośnia COPE, która uważa, że Koeman w ogóle nie jest tematem rozmów podczas posiedzenia, a kwestia jego przyszłości została poruszona po zakończeniu konfrontacji z Bayernem. Przypomnijmy, że Laporta do późna rozmawiał wówczas z Mateu Alemanym i Rafą Yuste.

Koeman powinien więc zostać na stanowisku, ale bez wątpienia jego pozycja osłabła po meczu z Bayernem. Problemem przy zwolnieniu byłaby nie tylko kwestia ewentualnej odprawy (media szacują, że chodzi o 12 mln euro), ale i temat następcy Holendra. Zdaniem ASa Jordi Cruyff jest całkowicie niechętny przejęciu posady po swoim przyjacielu. Madrycki dziennik podaje, że Laporta i Yuste nie wierzą w Koemana, mimo że prezydent nie zamierza na razie zwalniać trenera, a Alemany i Ramon Planes uważają, że w obecnej sytuacji klubu Koeman stanowi mniejsze zło.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To może niech Ci "niektórzy członkowie" poprowadzą zespół, albo dadzą porady żeby wesprzeć klub w tak infantylnym momencie zamiast pluć jadem.

@wonsz_w_pomidorach
"wesprzeć klub w tak infantylnym momencie"
Czy możesz wyjaśnić co miałeś na myśli?

@pluszek ta cała sytuacja to cyrk, dziecinada wręcz.
« Powrót do wszystkich komentarzy