Oficjalnie: Pedri i Jordi Alba wypadają z gry na kilka tygodni!

Julia Cicha

15 września 2021, 16:27

AS, Sport, MD

132 komentarze

Fot. Getty Images

Ciąg dalszy złych wiadomości dla FC Barcelony. Klub poinformował dziś o kontuzjach mięśniowych Pedriego i Jordiego Alby. O ile w przypadku obrońcy można się było tego spodziewać po wczorajszym meczu, o tyle uraz pomocnika jest sporą niespodzianką.

Katalończyk doznał kontuzji mięśnia dwugłowego prawego uda, a zawodnik z Wysp Kanaryjskich – kontuzji mięśnia czworogłowego lewego uda. W obu przypadkach Barça nie podaje, ile wyniesie czas nieobecności graczy. Dziennik AS prognozuje jednak, że będą to 3-4 tygodnie. Obaj stracą więc mecze z Granadą, Cádizem, Levante, Benficą i Atlético. Teoretycznie mogliby wrócić na spotkanie z Valencią w weekend 17 października. W przypadku Pedriego uraz jest jednak nieco mniej poważny, więc w optymistycznym wariancie możliwe jest ponowne zobaczenie go na boisku 2 października w starciu z Atlético. Mundo Deportivo jest z kolei zdania, że Pedri pozostanie poza grą przez 10-15 dni, a w przypadku Alby będzie to aż miesiąc.

Pedri i Alba to kolejni po Braithwaicie, Agüero, Dembélé i Ansu zawodnicy, którzy nie będą dostępni dla Ronalda Koemana. Co ciekawe, media podawały dziś, że trener jest bardzo niezadowolony z pracy służb medycznych klubu. Jak widać, być może słusznie. Dodatkowym problemem jest fakt, że Alba nie ma zmiennika w pierwszym zespole. Na jego miejscu będą musieli zagrać Sergi Roberto, Dest lub Mingueza, chyba że szkoleniowiec zdecyduje się zaufać młodemu Alejandro Balde, który wczoraj zastąpił Jordiego.

Pedri González
Pedri González
  • Typ kontuzji: Kontuzja mięśnia czworogłowego lewego uda
  • Data odniesienia kontuzji: 14.09.2021
  • Przewidywany czas powrotu: nie podano

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i Pedri nie wytrzymał tępa i ilości meczy rozegranych szkoda.
« Powrót do wszystkich komentarzy