AS: Ronald Koeman obwinia sztab medyczny FC Barcelony

Julia Cicha

15 września 2021, 13:00

AS

89 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje dziennik AS, Ronald Koeman ma duże pretensje do sztabu medycznego FC Barcelony, który obarcza częścią odpowiedzialności za trudną sytuację drużyny. Wielu piłkarzy jest kontuzjowanych, a ich leczenie jest zdaniem trenera niesatysfakcjonujące. Niedawny uraz Martína Braithiwaite’a był kroplą, która przelała czarę. Dodatkowo problemy mięśniowe ma Jordi Alba, który czeka na przeprowadzenie dalszych badań.

AS informuje, że Koeman od dłuższego czasu prosi o serię zmian w sztabie medycznym, by poprawić jego działanie. Jest zdania, że polepszyć można wiele kwestii. Barcelona latem zaczęła działać w tym kierunku i była blisko zatrudnienia Davida Álvareza, który wcześniej był szefem fizjoterapeutów w Betisie. Dodatkowo pracował on już na Camp Nou w sezonie sekstetu Pepa Guardioli. Ostatecznie jednak niespodziewanie zerwano rozmowy, mimo że nawet Ramon Canal, główna osoba odpowiedzialna za sztab medyczny, poleciał do Sewilli, by domknąć porozumienie.

Ostatecznie doszło więc tylko do jednej zmiany – lekarz Dani Florit został przeniesiony do zespołu kobiecego. Obecnie oskarża się przede wszystkim szefa fizjoterapeutów Juanjo Brau, którego to miał zastąpić wspomniany Álvarez. Brau ma w swoim zespole siedmiu fizjoterapeutów, ale pod presją nie deleguje zbyt wielu obowiązków. Wizerunek sztabu medycznego FC Barcelony uległ w ostatnich latach pogorszeniu po licznych błędach w diagnostyce i w leczeniu, co miało miejsce choćby w przypadku Ansu Fatiego i Philippe Coutinho. W obu przypadkach prognozowane cztery miesiące przerwy przedłużyły się aż do dziesięciu.

Sergi Roberto i Ronald Araujo doświadczyli nawrotów tych samych urazów, a Gerard Piqué zdecydował się na zewnętrzne konsultacje, by poradzić sobie z problemami z kolanem. Poprzedni sezon był pierwszym rokiem pracy Koemana, ale teraz trener ma już dość bezproduktywnych działań i nie chce, by powtórzono te same błędy. Poprosił więc prezydenta o jak najszybsze działania w tym zakresie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A kto wystawia chorego zawodnika do gry? Uraz Alby to w większości zasługa Koemana... W poprzednim sezonie, Pique i Araujo wrócili za wcześnie i dlatego kolejna przerwa. Granie Pedrim po raz 1544956442 w przeciągu sezonu aż prosi się o jakiś uraz mięśniowy i zahamowanie kariery. Z tym problemy mieli Messi czy Iniesta, a dziś trzeba zadbać żeby nie spotkało to Pedriego, Gaviego czy inne złote dziecko La Masii.

Oj Ronald, Ronald... Chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie.

@Pressinho Iniesta grał w finale ligi mistrzów z niedoleczoną kontuzją ... puyol podejrzewam też nie jeden wazny mecz zagrał nie do końca zdrowy ....nie mówie że to dobrze mówie że takie rzeczy sie u nas działy już wcześniej

@Bisz ale na własne ryzyko. Poza tym to nie był finał LM czy El Clasico a pierwszy mecz grupowy.

@Pressinho może i mecz grupowy ale Barcelona w meczach z takimi klubami jak bayern nie może wypadać słabo...
« Powrót do wszystkich komentarzy