Karl-Heinz Rummenigge: Bez Messiego Barcelonie zabrano duszę

Julia Cicha

15 września 2021, 14:00

Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Były dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge skomentował wczorajszą wygraną Bawarczyków z Barceloną oraz odniósł się do odejścia Leo Messiego z Camp Nou.

- Bayern zagrał wspaniale, zasługiwał na wygraną. To za szybko, by mówić o faworytach. Dopiero zaczęła się faza grupowa.

- Widać, jak działano taktycznie. Bez Messiego Barcelonie zabrano duszę. Przed nią trudne czasy. Konieczne było sprzedanie Leo. Liga hiszpańska strzeliła sobie w ten sposób samobója. Przejście Messiego do Bayernu? To nieprawdopodobne, nie można o tym myśleć.

- Thomas Müller sam się motywuje. Był jednym z piłkarzy, którzy skorzystali na zmianie Kovaca na Flicka. To wartościowy zawodnik, jest trochę jak dusza zespołu.

- Lewandowski jest maszyną do strzelania goli! Na początku flirtował nieco z Realem, ale zawsze mówiliśmy mu, że z Bayernem też może wygrać Ligę Mistrzów. To najlepszy napastnik na świecie, Håland jest na drugim miejscu. Moim zdaniem w interesie Bayernu leży zatrzymanie go dłużej niż do 2023 roku. Håland to inwestycja, nie sądzę, by przeszedł do Liverpoolu. Nie wykluczałbym Realu. Być może Madryt wyda latem więcej i sprowadzi zarówno Erlinga, jak i Mbappe.

- Nie jestem zwolennikiem wydarzeń inflacyjnych. Potrzebujemy racjonalnego kalendarza piłkarskiego, on jest zbyt przepełniony! W ramach UEFA pojawiła się Liga Narodów. Do tego EURO z większa liczbą drużyn, mundial tak samo. Być może trzeba będzie podzielić kalendarz na bloki. Potrzebujemy więcej jakości. Trzeba przeanalizować to na spokojnie i znaleźć rozwiązanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dokładnie tak. Zespół bez duszy i jak na razie bez charakteru.

Messi nie został sprzedany. Poszedł za darmo...

Gratulacje dla Bayernu. Byli o wiele lepsi!! Potrzeba czasu Barcelonie.
Jednak nienawi... tych Niemieckich twarzy Muller, Flick, Rummenigge, Neuer i reszta.. Nie maja rywali godnych w lidze Niemieckiej wykupuja pilkarzy trenerow od BVB Lipska i najwiekszych rywali.. Niemiec to Niemiec !! Historia tez nie raz nam Polakom pokazała.. Tylko super zawodnik bez złotej piłki cieszy sie.. ze jest czescia ich druzyny, historii...
Kiedys los sie odwroci, kij ma dwa konce!! Zawsze na zawsze Barca!!

Bayern to chyba najlepiej zarządzany klub na świecie

Cóż, prawdę powiedział - a samobój ligi hiszpańskiej to więcej niż oczywistość