Karl-Heinz Rummenigge: Bez Messiego Barcelonie zabrano duszę

Julia Cicha

15 września 2021, 14:00

Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Były dyrektor generalny Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge skomentował wczorajszą wygraną Bawarczyków z Barceloną oraz odniósł się do odejścia Leo Messiego z Camp Nou.

- Bayern zagrał wspaniale, zasługiwał na wygraną. To za szybko, by mówić o faworytach. Dopiero zaczęła się faza grupowa.

- Widać, jak działano taktycznie. Bez Messiego Barcelonie zabrano duszę. Przed nią trudne czasy. Konieczne było sprzedanie Leo. Liga hiszpańska strzeliła sobie w ten sposób samobója. Przejście Messiego do Bayernu? To nieprawdopodobne, nie można o tym myśleć.

- Thomas Müller sam się motywuje. Był jednym z piłkarzy, którzy skorzystali na zmianie Kovaca na Flicka. To wartościowy zawodnik, jest trochę jak dusza zespołu.

- Lewandowski jest maszyną do strzelania goli! Na początku flirtował nieco z Realem, ale zawsze mówiliśmy mu, że z Bayernem też może wygrać Ligę Mistrzów. To najlepszy napastnik na świecie, Håland jest na drugim miejscu. Moim zdaniem w interesie Bayernu leży zatrzymanie go dłużej niż do 2023 roku. Håland to inwestycja, nie sądzę, by przeszedł do Liverpoolu. Nie wykluczałbym Realu. Być może Madryt wyda latem więcej i sprowadzi zarówno Erlinga, jak i Mbappe.

- Nie jestem zwolennikiem wydarzeń inflacyjnych. Potrzebujemy racjonalnego kalendarza piłkarskiego, on jest zbyt przepełniony! W ramach UEFA pojawiła się Liga Narodów. Do tego EURO z większa liczbą drużyn, mundial tak samo. Być może trzeba będzie podzielić kalendarz na bloki. Potrzebujemy więcej jakości. Trzeba przeanalizować to na spokojnie i znaleźć rozwiązanie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cóż, prawdę powiedział - a samobój ligi hiszpańskiej to więcej niż oczywistość
« Powrót do wszystkich komentarzy