Sport przedstawia projekt koszulek Barcelony na sezon 2022/23

Julia Cicha

11 września 2021, 08:30

Sport

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Do oficjalnego ogłoszenia projektu strojów FC Barcelony na sezon 2022/23 pozostało jeszcze około 9 miesięcy, ale dziennik Sport dotarł już do projektu przygotowanego przez firmę Nike. Tym razem zaczerpnięto inspirację z igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Barcelonie w 1992 roku.

Ponownie klub postawi na oryginalny projekt, który może nie spodobać się części kibiców. Kilka miesięcy temu Footy Headlines sugerowało już, że mogą zostać użyte wąskie pasy w trzech kolorach – niebieskim, granatowym i bordowym, a teraz doniesienia te potwierdzają się. Sport dodaje jednak, że na górze znajdzie się szeroki granatowy pas obejmujący rękawy.

Drugi komplet strojów będzie w kolorze złotym, co kojarzy się m.in. z poprzednią kadencją Joana Laporty, podczas której Ronaldinho wielokrotnie występował w tym kolorze. Inspiracją dla tego koloru miał być złoty kolor medali zdobywanych na igrzyskach. W ciągu kilku tygodni Barcelona ma zacząć pokazywać koszulki sklepom, by te mogły zacząć składać zamówienia. Do sprzedaży stroje powinny trafić w lipcu 2022 roku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jest i Riki! Bliżej prezesa, to już chyba tylko na jego kolanach :-)

@bady48 To stare zdjęcie

@Sapos93 Co nie zmienia faktu, że obrazuje sytuację.
« Powrót do wszystkich komentarzy