Ronald Koeman: Kwestia przedłużenia kontraktu nie wyszła na jaw, dopóki Joan Laporta nie powiedział o tym prasie

Maciej Łoś

10 września 2021, 17:45

AD

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman udzielił wywiadu holenderskiemu portalowi AD, w którym wypowiedział się na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu z Barceloną. Szkoleniowiec wbił szpilkę prezydentowi Joanowi Laporcie.

- Rozmawiałem z prezydentem Laportą dwa tygodnie temu. Dyskutowaliśmy na temat nowej umowy. Z klubu nie wypłynęła do prasy żadna informacja do momentu, aż prezydent spotkał się z mediami i powiedział o tym. Następnego dnia przeczytałem w prasie, że "Koeman może przedłużyć umowę pod pewnymi warunkami". Pomyślałem, że tak nie może być, że kontrolę nad kwestiami sportowymi powinienem mieć ja - stwierdził Holender.

Warto przypomnieć, że katalońska prasa pisała wówczas, że Joan Laporta chciałby, żeby w pierwszej drużynie częściej występowali Samuel Umtiti i Riqui Puig. Ci dwaj zawodnicy od dawna nie znajdują się w orbicie zainteresowań holenderskiego trenera.

- Ludzie myślą, że bycie trenerem to idealna praca, że robimy to, co kochamy, i dostajemy za to bardzo dobre pieniądze. Po części to prawda, mam świetne życie, ale jest też druga strona medalu. Mamy inną presję i odpowiedzialność niż piłkarze. Nie wszystko jest idealne w byciu trenerem. W futbolu czasem otrzymuje się ciosy, ktoś może cię zranić nożem w plecy - dodał Ronald Koeman.

- Oczywiście, że brak Leo Messiego i Antoine'a Griezmanna będzie widoczny. Ale jeśli pozostali piłkarze będą w formie, to możemy wygrać ligę. W Lidze Mistrzów jest kilku silnych faworytów, ale jestem przekonany, że Barça dołączy do nich niedługo - stwierdził trener.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przepraszam bardzo, ale tłumaczenie tego artykułu jest nierzetelne i przeinacza wypowiedź Koemana. Na podstawie tego przeinaczenia postawiona została teza że trener wbił szpilkę prezydentowi - a wcale tak nie było!!!!

Cytat tutaj: "Następnego dnia przeczytałem w prasie, że 'Koeman może przedłużyć umowę pod pewnymi warunkami'. Pomyślałem, że tak nie może być, że kontrolę nad kwestiami sportowymi powinienem mieć ja"

Cytat wg oryginalnego artykułu: "Dzień później gazety twierdziły że 'Koeman może uzyskać nowy kontrakt pod trzema warunkami' - wtedy pomyślałem że to nie jest możliwe. Muszę być w stanie kontrolować, jak gramy i kogo wystawiam. W poniedziałek prezydent miał konferencję telewizyjną i to było dobre."

Wyraźnie Koeman jest zadowolony że Laporta na swojej konferencji jednoznacznie poruszył jego temat i wyjaśnił kwestię wymyśloną przez media.

Tutaj jest pełen artykuł w oryginale. Ja znam podstawy holenderskiego ale nawet Google Translate w miarę poprawnie tłumaczy: https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/ronald-koeman-geeft-zich-bloot-je-krijgt-ook-klappen-en-af-en-toe-een-mes-in-je-rug~add408a9/

@JarekS Widocznie nawet już na stronie robią clickbait dla ruchu. :d

@JarekS Dzięki za ten komentarz. Nie pierwszy raz zdarza się, że błędne tłumaczenie przeinacza wypowiedź. I nie chce tu wbijać szpilki. Każdemu mogą zdarzyć się błędy, które niestety często rzutują na kontekst.

@JarekS Minęła ponad godzina i dalej nie jest to sprostowane.

@JarekS niezłego adwokata ma kuman,ciekawe ile ci płaci:),szkoda ze poprzedni trenerzy barcy ciebie nie zatrudnili:)

@formentera2017 Zrezygnowałem z pobierania pensji ze względu na finanse Barcelony - to mój gest, ale uruchomiło to lawinę - dzięki temu Koeman mógł obniżyć swoją pensję, a pozostałą część rozłożyć w czasie - zamiast płacić mi.
A tak na poważnie to po Twoich komentarzach widać że nie ma dla Ciebie znaczenia coś takiego jak prawda, rzetelność czy przekaz medialny. Redakcja wykonuje świetną robotę, najlepszą w Polsce biorąc pod uwagę jakiekolwiek strony klubowe, ale zdarzył się taki kwiatek - nic więcej.
Śledzę losy portalu niemal od początku jego istnienia, ale zarejestrowany jestem dokładnie od roku - od 09.09.2020 mam aktywne konto - można powiedzieć że świeżo po porażce z Bayernem, zatem nie miałem okazji komentować wcześniejszych trenerów. Zrobiłem to m.in. dlatego że zawodowo siedzę w tematyce piłki młodzieżowej i pierwszy raz od wielu lat w Barcelonie pojawił się trener, który w moim środowisku ma renomę świetnego fachowca, jak chodzi o wprowadzanie młodych piłkarzy do dorosłego futbolu.
PS: Barcelona, Koeman - to nie są trudne słowa - notorycznie piszesz bez szacunku zarówno dla klubu, jak i jego ludzi - w tym przypadku zarówno klubu jak i jego legendy. Zastanów się nad swoim zachowaniem.
Komentarz usunięty

@JarekS Przekonamy się czy przyszłych trenerów,tez bedziesz tak stanowczo bronił(oby szybko:))
Ciekawe czy widzisz jakieś wady u tego trenera i kogo z zawodnikow Barcy,oprócz Rikiego,nie lubisz(nie trawisz)

@arasz1819 to ze Jarka tak bardzo miłujesz to widać,ale nie wyrażaj tak głośno,swoich orientacji s.....ch
To portal o piłce nożnej,nie randkowy.
Warto mieć swoje zdanie,więcej wiem niż ty,byłem większą część swojego życia,za granica,dlatego mam prawo czasem zrobic błąd ortograficzny.
To tez nie jest portal o polonistyce,coś Ci się miesza,zanim się zalogujesz,przeczytaj,gdzie się logujesz czy to randka pl czy polonistyka pl :)

@formentera2017 Mordo, ile ty masz lat, że się wstydzisz słowa "seksualnych"?

@Persyfl kolegę, moderacja za to słowo zbanowala na tydzień,dlatego mordo

@formentera2017 A nie za używanie cudzych orientacji seksualnych jako przytyku? Może "kolega" źle zrozumiał?

@Persyfl kolega tak napisał,można mu nie wierzyć:)
Dostałem bana za słowo jełop,to znaczy ze naprawdę trzeba uważać,na słowa jakie sie wypisuje.
Poprawność jest niestety wszedzie
« Powrót do wszystkich komentarzy