Aleksander Čeferin: Nie przeszkadzałoby mi, gdyby Juventus, Barcelona i Real zostały wyrzucone

Maciej Łoś

10 września 2021, 15:45

Der Spiegel, Marca, Mundo Deportivo

80 komentarzy

Fot. Getty Images

Wojna pomiędzy UEFA i założycielami Superligi trwa w najlepsze. Aleksander Čeferin udzielił wywiadu dziennikowi Der Spiegel, w którym wypowiedział się na temat planów UEFA i po raz kolejny uderzył w Real Madryt, Juventus i Barçę.

- Nie przeszkadzałoby mi, gdyby Real, Juventus i Barça zostały wyrzucone. To zabawne, że chcą stworzenia nowych rozgrywek, a jednocześnie chciałyby wygrać w tym roku Ligę Mistrzów. Ich dyrektorowie są niekompetentni, próbują zabić futbol - powiedział Čeferin.

- Florentino Pérez przekonywał, że jego klub przetrwa tylko dzięki Superlidze, a potem próbował sprowadzić Kyliana Mbappe za 180 milionów euro - podkreślił Słoweniec, który dodał, że otrzymał od założycieli Superligi propozycję, by rozgrywki były organizowane przez UEFA. Gdy odmówił, miał otrzymać groźbę, że zainteresowane kluby mają dużo pieniędzy i wpływy  oraz zamierzają go pozwać, jeśli nie przyjmie oferty.

Čeferin potwierdził także, że UEFA pracuje nad reformami Finansowego Fair Play, w ramach których obowiązkowa opłata miałaby być nałożona na kluby przekraczające określony limit wydatków. Uzyskane z tego pieniądze zostałyby rozdane innym drużynom, żeby uzyskać większą równowagę i konkurencyjność.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tym tekstem tylko udowodnił ze siedzi głęboko w kieszeni i trzyma z arabausami.

Jemu nie...ale milionom kibicow na Swiecie juz tak

Kiedys padla Fifa ze swoim Platinim przyjdzie i wasz czas przekupione gnidy z Uefa

Kończyć ten monopol, którym rządzi arabski hajs.

Reforma finansowego fair play - śmiech na sali, to tak jakby bogatego kierowcę karać za złamanie przepisów zamiast punktów karnych tylko wyższym mandatem. Przecież to nie ma sensu. ://

Dla niego lepiej jakby zostały wyrzucone bo P$G teoretycznie miałoby mniej o trzech rywali w walce o ligę mistrzów. Śmieszna jest ta UEFA i ten prezydent "walczący" o futbol z szejkiem przy boku.

Ten człowiek ma coś z banią totalnie !

obraził nasz klub albo inaczej nie odczułby jego straty w Europie , czort że my kibice tez uważaliśmy superlige za coś złego i nasz klub pierwotnie miał w niej zakotwiczyć ale wyżyjmy się na tym człowieku jaki z niego hultaj

Sam zabijasz futbol kretynie

Pierd....y skorumpowany ku..s! Barca, Real i Juventus łącznie wygrali przeszło 20 pucharów, dzięki nim zarobiłeś miliardy, a teraz mówisz że są niepotrzebni? A ile razy PSG zdobyło LM? Ale przecież to nieważne, najważniejsze że dostajesz od nich w łapę.

Mi by na przykład nie przeszkadzało, gdyby UEFA była transparentną organizacją wolną od korupcji.

1. UEFA to jest to samo co super liga tylko wcześniej załozona z wiekszą histroią i każdy jest do niej przyzwyczajony.
2. Oczywiście że mu bedzie szkoda, Real jest królem tych rozgrywek wygrął ich najwiecej na swiecie, jezeli nie bedzie realu barcy i juventusu to UEFA straci ogromnę pieniądze poniważ duża część fanów po prostu nie będzie oglądać ligi mistrzów ze względu na brak ich drużyny.

To jego przyjaciel z P$G niech uważa bo oni co okienko łamią finansowe fair play

Przy okazji SL pisałem, że jest za krótki na Pereza.
Cóż miałem rację, to taka chihuahua co szczeka i ujada, a w sumie nic więcej nie może.
Mały wiecznie jątrzący człowieczek co pisze o dialogu, a później nie odbiera telefonu.
Kto wybrał tego pajaca na takie stanowisko?
Zaorać UEFE i FIFE.
Barcelona i Real to romantyczne kluby, symbol footballu, gdzie marka jest niejako w rękach kibiców w przeciwieństwie do sztucznie pompowanego City czy PSG.

Szkoda, że całego nie przetłumaczyliście :( Ciekawe nawet te inne kwestie

A to ch%#j Ci w d%*pe staaaaryy

Ważne że superliga upadła

Jak tam fair play P$G powiedz lepiej.

Facet ma 100% racji i strasznie mnie cieszy, że pomysł superligi upadł tak szybko jak powstał.
Ps- dla tych co płaczą na PSG (zarówno kibiców Barcy czy Realu) pragnę przypomnieć jak to my psuliśmy rynek transferami po 120/ 150 mln i placami z kosmosu (Barca 3 lata temu) czy robił to Real w erze galacticos to było tutaj cicho.
Wtedy jakoś nikt z nas nie krzyczał kiedy to się skończy tylko zacierał ręce i cieszył, że do klubów przychodzą gwiazdy.
Trzymam kciuki za brak Superligi i wierzę w dobrze skonstruowane FFP, które pozwoli na równa rywalizację dla wszystkich.
A że ktoś zawsze będzie miał więcej kasy to niestety taka prawidłowość bo życie nie znosi stagnacji.

Pracują pracują we Francji zawieszone a później będą mogli na swobodnie łamać przepisy przecież kasą z kataru płynie strumieniem.

Mi by nie przeszkadzała jabys siedział z Platinim

Nikomu nie przeszkadzałoby gdyby Cerefina zamknęli za korupcję a UEFA zaorali. Gość ma potrójne standardy, mówi o finansowym fair play a PSG i City bez żadnych podstaw w dochodach dokonują co roku transferów po za możliwościami innych. Żenujący gość

Pogrąża się w buractwie i chamstwie z każdą kolejną wypowiedzią. Żal patrzeć, zwłaszcza że przed nim jeszcze co najmniej dwa lata na tym stołku.

Matko.. ich tak boli fakt, że chcieli ich wyrolować i co chwilę to komentują. Najlepsze jest to, że mówią że im to nie przeszkadza a w rzeczywistości jest zupełnie na odwrót bo te kluby generują największe zyski.

Do tej pory tylko myślałem, że on ma nasrane we łbie. Teraz już jestem tego pewien.

Ty to tam się lepiej pilnuj , bo do Realu za rok przychodzi killer , a Perez ma już cię na oku petrodolarowo marionetko .

Bezczelny typ, mógł zostawić tą uwagę dla siebie. To pokazuje też klasę bo wiadomo już i tak że po ptakach - bez Premier League którą zabunkrowali nie ma nawet o czym dyskutować.
Z drugiej strony wszyscy są siebie warci, światem rządzi pieniądz - UEFA to sportowy syf, ale uczciwie także trzeba powiedzieć, że niesportowe g#wno opakowane w sreberko o nazwie Superliga to zabicie klubowej rywalizacji sportowej na płaszczyźnie Europejskiej. Ani tu, ani tu nie ma romantyków futbolu - jest walka o pieniądze i nic więcej, bo że sportem nie ma to nic wspólnego.

Lol ale ten koleś powtarza bzdety o wywiadzie Pereza którego chyba na oczy nie widział. Perez nigdy ne mówił że Real czeka śmierć tylko że piłkę tzn wieel klubów było podsciana i gdyby one padły przyszła by kolej na Real prędzej czy później

3 kluby mu nie przeszkadzają ale 6, 12 czy 15 juz tak.... kiedyś skonczy się monopol federacji i oby wszystkie patologie z związane tez.

Dziecku grabki zabrali i teraz jest zły i obrażony... Dziecinada to jego zachowanie naprawdę.

Oj ten ostatni akapit nie jest do spełnienia bo jego najlepszy kolezka z P$G musiałby duzo zapłacić xd

Ciekawe ile mu płaci Emir Kataru? Kiedyś będzie z tego gruuuuba afera...

"..próbują zabić futbol.." O jak śmiechłem xD

Nie przeszkadzałoby mi gdybyś w końcu zamilknął.

Wielki pan obrońca futbolu się odezwał. Mam nadzieję, że Superliga jednak powstanie.

Wtedy Twoi pracodawcy mieliby większe szanse? Nie sądzę, za dużo gwiazd macie w drużynie, Messi z Neymarem może się i dogadują ale....