AS: Ostatni taniec Philippe Coutinho

Maciej Łoś

8 września 2021, 13:00

AS

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Philippe Coutinho jest gotowy na powrót do gry, a Ronald Koeman chce dać mu ostatnią szansę. Brazylijczyk najprawdopodobniej pojawi się na murawie w najbliższym meczu z Bayernem. Po odejściu Leo Messiego i Antoine'a Griezmanna będzie musiał wziąć na siebie większą odpowiedzialność.

Philippe Coutinho jest obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem w Barcelonie. Oprócz tego jest też najdroższym graczem, który został sprowadzony na Camp Nou. W styczniu 2018 roku Barça kupiła go za 120 milionów plus 40 milionów zmiennych z Liverpoolu. Niestety, dotychczasowy pobyt Brazylijczyka w klubie nie był zbyt udany.

W sezonie 2019/20 Coutinho był wypożyczony do Bayernu i miał udział w historycznym zwycięstwie mistrza Niemiec nad Barçą. Po jego powrocie dyrekcja próbowała go sprzedać lub wypożyczyć, ale tak się nie stało, dlatego zawodnik pozostał na Camp Nou. Niestety, w grudniu 2020 doznał kontuzji, po której nie pojawił się na boisku przez wiele miesięcy.

Nowy zarząd również starał się oddać Coutinho do innego klubu, ale żadna formalna oferta nie wpłynęła. Z tego powodu Brazylijczyk pozostał w drużynie, a Ronald Koeman chce dać mu ostatnią szansę na udowodnienie swoich umiejętności na Camp Nou. Pomocnik otrzymał już od lekarzy zielone światło na powrót na boisko. Prawdopodobnie pojawi się na murawie w meczu z Bayernem, 259 dni po tym, jak doznał kontuzji w spotkaniu z Eibarem. Przed pojedynkiem z mistrzem Niemiec Barça miała zagrać w weekend z Sevillą, jednak to spotkanie zostało przełożone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja też w niego wierzę , bo forma formą ale umiejętności czysto piłkarskich się nie zapomina

Wierzyłem i wierzę w Ciebie chłopie!

Jeżeli nie udzwignął ciężaru z Messim i Suarezem u boku, to jak ma to niby zrobić teraz- wiedząc, że to jego ostatnia szansa.

spokojnie, tym razem jest po naszej stronie

Ostatni taniec Coutinho, ostatni taniec Ronaldo, pierwszy taniec CM Punk'a, kto wie ten wie ;)

Przyszły lider zespołu

Proszę Cou zamknij mordy hejterom

To jest kolejny gracz do sprzedania, nie patrząc w jakiej formie jest ....

Odkąd jest kontuzjowany to już któryś artykuł o nim,nie wiem po co, dla przypomnienia? W większości redakcja pisze to samo. Jak już mamy odgrzewać kotlety to jest kilku innych zawodników wartych aktualizacji artykułem ;)

Za głęboką woda na rozruch.

Ile ten ostatni taniec będzie kosztował Barcelonę? Jeśli dobrze pamiętam to kilka meczów (czy tam mecz lub dwa) i na konto liverooplu będzie musiało wpłynąć 20 mln euro... Jak za taką kasę, i w tej sytuacji, nie dałbym mu ostatniej szansy. Chyba, że się mylę co do sytuacji powyżej, to proszę, żeby ktoś napisał jak dokładnie jest.

oby powrócił do formy z początku przygody z nami, ja tam będę mu kibicował:)

Nawet jeśli Coutinho zacznie grać na dobrym stabilnym poziomie to przecież nie od razu, to może potrwać szczególnie po tak długim okresie bez gry.

W klubie musi być naprawdę źle skoro ludzie dalej wierzą, że Dembele albo Cou jeszcze odpalą xD

Skoro i tak został to nie mamy nic do stracenia. Serio liczę, że może właśnie od odpali skoro nie ma Messiego. Oby naszych omijały kontuzję. Ale meczu z Bayernem się boję :D

Ja już chyba nie wierzę pomimo długiego trzymania kciuków i radości z każdego jego udanego zagrania :(

Tańcz Cou tańcz!

Jeśli zdrowie dopisze to da nam jakość, po prostu. Zdrowie w jego przypadku to słowo klucz.

Dajesz Cou. Będzie dobrze.