Joan Laporta: Jestem dumny, że w La Masii będą szkolić się chłopcy i dziewczęta

Maciej Łoś

8 września 2021, 11:30

Marca, FC Barcelona

4 komentarze

Joan Laporta uczestniczył wczoraj w inauguracji przestrzeni w La Masii przeznaczonej dla kobiet. W akademii Barcelony po raz pierwszy będą szkolić się dziewczyny z zespołów kilku sekcji sportowych.

Przestrzeń dla kobiet w La Masii będzie przeznaczona dla 106 zawodniczek Barcelony. W tym sezonie zamieszka w niej 40 dziewczyn z pięciu kontynentów, specjalizujących się w pięciu dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, koszykówce, futsalu, piłce ręcznej i hokeju na wrotkach. Futbol będzie reprezentowany przez dziewięć piłkarek, które na co dzień grają w rezerwach Barçy: Albę Caño, Bertę Doltrafill, Clàudię Riumalló, Judit Pujols, Laurę Coronado, Lucíę Corrales, Martinę Fernández, Onę Baradad i Meritxell Font.

- Otworzyliśmy drzwi dla równości płci, którą wspiera Barcelona. Kiedy mówimy, że Barça to więcej niż klub, nie jest to pusty slogan, tylko deklarowanie naszych wartości. To historyczny dzień. Po 122 latach La Masia będzie miała dziewięć rezydentek. To zaszczyt - powiedział Joan Laporta podczas uroczystej inauguracji.

- To komfortowa przestrzeń, w której zawodniczki będą mieszkać, uczyć się i szkolić swoje piłkarskie umiejętności. To centrum szkolenia osobistego, profesjonalnego i naukowego. Musimy sprawić, żeby było tu więcej piłkarek. Teraz te dziewięć pionierek pokazuje, że futbol kobiecy rośnie w siłę - dodał prezydent.

- La Masia to najlepszy przykład wartości klubu. Jestem dumny, że szkolić się tu będą chłopcy i dziewczyny, ponieważ Barcelona daje w ten sposób piękny przykład integracji kobiet, która jest potrzebna - stwierdził 59-latek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo! Właściwy kierunek. Visca el Barca!!!

I niech grają, nie jest to nic niezwykłego