Barcelona stara się znaleźć rozwiązanie sytuacji Collado

Dariusz Maruszczak

7 września 2021, 17:00

Cadena SER, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Sytuacja Aleksa Collado w Barcelonie jest nie do pozazdroszczenia. Pomocnik nie jest zarejestrowany ani w pierwszym zespole, ani w drużynie rezerw, a klub stara się znaleźć rozwiązanie jego kłopotliwego położenia, co przyznał Joan Laporta w wywiadzie dla TV3.

Fiasko wypożyczenia do Sheffield w końcówce letniego okienka transferowego może mieć dla Collado bardzo negatywne skutki. 22-latek znajduje się obecnie w zawieszeniu i pod względem formalnym nie jest członkiem żadnej drużyny. Dlatego Barcelona zwróciła się do Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) o zarejestrowanie wychowanka w miejsce Miralema Pjanicia, który odszedł do Beşiktaşu. Co prawda Ronald Koeman nie liczy na Collado i nie powołał go nawet na pierwsze trzy mecze sezonu, ale piłkarz zawsze miałby chociaż cień szansy na grę. Cadena SER podaje, że w przypadku zgody RFEF również LaLiga powinna zaakceptować takie rozwiązanie, ale będzie to trudne. Sport ocenia wręcz, że szanse na zarejestrowanie zawodnika w pierwszym zespole są zerowe, ponieważ czas na to już minął.

Laporta zdaje sobie z tego sprawę, dlatego rozpatrywane są jeszcze dwa inne warianty. Pierwszym jest rejestracja w Barcelonie B, choć sam Collado powtarzał na początku lata, że już nie będzie grał w rezerwach. Może nie mieć jednak innego wyjścia, stojąc przed alternatywą braku jakichkolwiek występów. Rejestracja w drużynie Sergiego Barjuana też nie byłaby łatwa, także z tego względu, że w ekipie nie ma wolnych miejsc i któryś z graczy musiałby zostać pozbawiony numeru.

Laporta nie wykluczył również wypożyczenia Collado. I w tym przypadku szanse są niewielkie. Już dziś zamyka się bowiem okienko transferowe w Rosji, a w Turcji dobiega ono końca jutro. Barcelonie trudno będzie rzutem na taśmę znaleźć klub dla 22-latka. Collado liczył na wywalczenie sobie latem miejsca w pierwszej ekipie, a tymczasem najbliższe kilka miesięcy może spędzić na trybunach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jak został potraktowany Collado jest żałosne i jest pokazaniem braku szacunku do naszej la masi. Koleś był tam brylantem, kapitanem, niesamowicie sobie radził, wszyscy się nim zachwycali teraz gdy my nie mam praktycznie skrzydeł, Leo odszedł, dembele wieczny szpital, Fati niewiadomo jak będzie grał po kontuzji, Demir to wciąż wielka niewiadoma, a oni odpuszczają taki talent i dają mu się zmarnować, to jest dramat po prostu. Mamy swoich świetnych wychowanków i traktujemy ich w ten sposob, zamiast ich rozegrać, to lepiej później tłumaczyć się brakiem pieniędzy na transfery i sprowadzać 30+ de jong aguero itp

@bernardFCB Barca a Barca b to jest duży przeskok, to że był kapitanem albo bylszczal nic nie znaczy. Poza tym przy koemanje wystarczy 5mi i jak mu nie podejdziesz out
« Powrót do wszystkich komentarzy