Aleksander Čeferin: Musimy być zjednoczeni wobec tej nieszczęsnej i szarlatańskiej Superligi

Julia Cicha

6 września 2021, 18:38

AS

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes UEFA Aleksander Čeferin po raz kolejny skomentował temat Superligi. Tym razem udzielił wypowiedzi dla mediów podczas zgromadzenia generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów.

- W 2020 i 2021 roku nic nie było normalne ani takie, jak oczekiwano. Chcemy wrócić do normalności. W tym celu musimy być zjednoczeni wobec tej nieszczęsnej i szarlatańskiej Superligi. Mamy nadzieję, że to tylko epizod. Nie chcemy przeżywać tego ponownie. Chcemy razem iść w kierunku normalności. Musimy być modelem dla piłki nożnej i trzymać się razem. Musimy objąć całą piłkarską rodzinę.

- Nie zezwalamy na nierozsądne działania. Finansowe fair play musi iść w kierunku silniejszego systemu, który pozwoli na bezpośrednią kontrolę i odpowiedzialność finansową. Taki system ustabilizuje europejską piłkę i pozwoli na zyski. Będziemy dalej dawać szansę klubom, by było więcej turniejów i meczów.

- Mundial ma swoją wartość, bo jest co cztery lata. Gdyby odbywał się co dwa lata, straciłby na wartości. Kluby i reprezentacje muszą zajmować swoje miejsce sportowe i finansowe. Kluby są w dobrych rękach, przyszłość będzie lepsza. Jeśli coś jest dobre dla klubów, to będzie dobre dla UEFA.

Na tym samym wydarzeniu sytuację piłki nożnej oraz temat Superligi skomentował także Nasser Al-Khelaïfi: - powiem tylko, że starano się nas podzielić, a osiągnięto coś przeciwnego. Jesteśmy jeszcze bardziej zjednoczeni i silniejsi. Trzy zbuntowane kluby marnują energię i dalej krzyczą w niebo, inne posuwają się naprzód i skupiają swoje siły na budowaniu lepszej przyszłości dla europejskiej piłki. Potrzebna jest stabilizacja finansowa. Jeśli nie zareagujemy szybko, konsekwencje mogą być nie do naprawienia. Trzeba przemyśleć finansowe fair play i utrzymywać bliższe relacje z UEFA. Myślimy, że futbol jest dla wszystkich. Jedną z najważniejszych kwestii są mecze międzynarodowe. To krytyczna sytuacja, nie można jednostronnie podejmować decyzji. Trzeba też oddzielić piłkę od polityki, żaden rząd nie może wywierać presji.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bardzo cieszy mnie fakt, że te dwa najważniejsze buce z UEFA ciągle o tym mówią, a wiecie czemu?? Gdyby się tego nie obawiali już w ogóle ten temat by się nie ruszał.. A skoro coraz o tym wspominają jak teraz tzn, że się czegoś obawiają lub boją.. Widocznie te 3 kluby mają jakiegoś asa w rękawie lub nie wiem, Angielskie kluby ponownie zmienią zdanie i jednak dołącza do Superligi.. Pożyjemy zobaczymy, fakt, że słuchać tych dwóch kretynow już poprostu się nieda, czytając to w myślach miałem złość na to co gadają.. Heh finansowe fair play dobre sobie.. Kurw...

@Chlebek23391 Angielskie kluby nie odeszły z superligi. 9 klubów dało ogłoszenie że podejmują działania aby wyjść z niej lecz nawet takich prób nie podjęli. Podpisali porozumienie z uefa i ligami ale jeśli superliga wygra w tsue stanie sie ono nie ważne.
« Powrót do wszystkich komentarzy