Sport: Czy Barça może ukarać Gerarda Piqué?

Mateusz Doniec

6 września 2021, 16:00

Sport

52 komentarze

Fot. Getty Images

Drugi kapitan FC Barcelony Gerard Piqué został sfotografowany podczas uprawiania surfingu. Klubowi nie podoba się takie zachowanie obrońcy, który zignorował ustalenia w umowie, a ponadto nie grał w ostatnim meczu przeciwko Getafe z powodu kontuzji.

Gerard Piqué skorzystał z przerwy na reprezentacje, aby wraz z rodziną udać się na północ Hiszpanii, a dokładnie w okolice kantabryjskiej plaży Oyambre, gdzie mógł uprawiać surfing. Fotoreporter dziennika El Diario Javier Rosendo uchwycił surfującego obrońcę Barcelony na zdjęciu, które zostało opublikowane na pierwszej stronie gazety.

Zachowanie Piqué nie spodobało się klubowi. Trwa debata nad ewentualnym nałożeniem sankcji na 34-latka. Obrońca nie zagrał w ostatnim meczu Barcelony przeciwko Getafe. Spodziewano się, że wróci do gry po przerwie reprezentacyjnej.

Klub uważa, że piłkarz dał zły przykład, tym bardziej będąc drugim kapitanem zespołu i nie posiadając zezwolenia lekarskiego. W kontrakcie Piqué, podobnie jak u wszystkich innych zawodników, znajdują się klauzule, które jako najważniejsze obowiązki zawodnika zakładają:

Utrzymywać stan fizyczny i sportowy na najwyższym możliwym poziomie w celu jak najlepszego wykonywania swojej roli (…). Obejmuje to pewne ograniczenia, których naruszenie uważne jest za poważne wykroczenie, m.in. wykonywanie czynności uniemożliwiających niezbędny odpoczynek fizyczny.

Brak uczestniczenia w aktywnościach uważanych za niebezpieczne lub ryzykowne przy użyciu (nawet sporadycznym) motocykli, skuterów wodnych lub paralotni, a także uprawiania narciarstwa, wspinaczki i tym podobnych bez pozwolenia klubu.

Okładka dziennika El Diario z soboty 4 września:

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przypomnę tylko że chłop poszedł na rękę i znacznie obniżył swoją pensje, karanie go jest na ten moment totalnie pozbawione większego sensu..

Nagrodzić za krzewienie sportowej postawy i zdrowego trybu życia wśród dzieci. Godna postawa kapitana dającego przykład rzeszy adeptów piłki kopanej.

Są zasady i są ikony klubu dzięki którym utrzymujemy się na powierzchni. Jestem w 100% pewien że jeśli coś nałożą to będzie to jak w Ekstraklasie że niby "oficjalna" kara ale tak naprawde żadna sankcja nie wpłynie.

Gdybym był na jego miejscu i klub dałby mi za to kare to bym odrazu chciał spowrotem całość pensji

Jakby mało było problemów... :)

Pokarało to juz zarząd Barcelony krótkowzrocznościa i brakiem pomysłu na klub.

Nie no luz, ukarajmy faceta za to że robi co chce w wolnym czasie po tym jak obniżył swoje wynagrodzenie

Nie no jasne ukażmy gościa dzięki któremu nowi zawodnicy mogli zostać zarejestrowani . Swietny pomysł !

Hmmm jak można ukarać gościa który jest zobowiązany do przestrzegania kontraktu zawartego ze swoim pracodawcą

Tak , ukarać i to przykładnie!! Oraz zabronić wykonywania zawodu , ale dziennikarzom którzy w ten sposób „ pracują!!! „ Na miejscu klubu to bym jeszcze Pique jakaś wypasiona deskę na urodziny sprezentował z hasłem typu : razem możemy pokonać każda fale.

Popluskał się w wodzie, zażył świeżego powietrza i już afera.

Przecież nie pływa tylko siedzi na desce

Sport:
Czy Barcelona może ukarać piłkarza któremu nic nie płaci ?

Śmiechłem

Lepiej niech go nie karzą bo poszli do niego w łachę, obniżył pensję co walnie przyczyniło się do rejestracji zawodników, a jak go ukarzą to zmieni zdanie co do pensji, obrazi się i jeszcze trzeba będzie go przepraszać. Jak coś działa dobrze to lepiej tego nie poprawiać.

Żeby on ich czasem nie ukarał xd

Na bank dadzą karę przyszłemu Prezydentowi Barcelony.
Pogadają z nim, że nie powinien tak robić ze względu na to, że łamie zasady a świat patrzy. Wprowadzą fikcyjną karę, gdzie faktycznie Pique nie zapłaci.

Ja nie wiem.. gazety od paru lat uważają, że odbiorca to skończony kretyn i istota, która nie potrafi myśleć. Pisanie dla pisania i wpierd* się w czyjeś życie prywatne, słabe, bardzo słabe.

To co może kara finansowa?

Ludzie o co ta spina. To sport ma rozkmine a nie barca

Nie wiem jak ten szmatławiec i dziennikarz w ogóle może mieć jakąkolwiek czelność zwracać uwagę przyszłemu prezydentowi Barcelony. Przecież Pique nie raz pokazywał swoje zaangażowanie dla Barcy, nawet jak jest wmieszany w parę biznesów czy zajmuje się czymś innym. Niech chociaż połowa nabytków, bedzie miała serce dla Blaugrana takie jak on i możemy być spokojni.

Gościu gra prawie za darmo i jeszcze go karać chcą

Niedługo i w szachy zabronią grac. Surfing na niskiej fali to chyba nie jest sprzeniewierzenie sie kontraktowi. Raczej relaks.

25 lat dyskwalifikacji albo 100 zł grzywny

w sensie El Presidente miałby sam na siebie jakieś sankcje nakładać? ;)

Ktoś sobie robi żarty?
Wcale bym się nie zdziwił gdyby Piqué zażądał wypłaty CAŁEJ kwoty jaka była zapisana w jego kontrakcie

Ja wszystko rozumiem ale oni chcą karać na pewno tego Pana dzięki którego obniżce pensji klub mógł zarejsestrować Depaya w pierwszym meczu ? I który im za przeproszeniem przed chwilą dooope i resztki wizerunku ratował?

Laporta mrugnie oczkiem i powie „gerard nic się nie stało”

Karę finansową po tym jak pomógł klubowi? Zresztą bez przesady.

No cóż, w kontrakcie zdaje się była też inna kwota wynagrodzenia niż to jakie aktualnie otrzymuje.

Pismaki szukają sensacji, chłop siedzi sobie z dziećmi na desce surfingowej, a napisali to tak jakby 30 metrową falę atakował.

Oczywistym jest że surfing jest niebezpieczny dla profesjonalnych sportowców, ale na litość boską - przedstawiony materiał pokazuje bardziej jak bawi się z żoną czy innymi w wodzie i siedzi na desce. Jakby miały być dobre fale do uprawiania surfingu to nikt by nie siedział tak w wodzie.
Widać że dziennikarzowi się nudzi i szuka problemów gdzie ich nie ma.

Pique jest naszym prawdziwym kapitanem. Coś mu się od życia należy.

ćwiara jak nic, bez możliwości wcześniejszego wyjścia... co za bzdury

W geście solidarności z przyszłym prezesem, ten komentarz piszę siedząc na desce #MuremZaPique

Ja tam nie widzę żeby surfowal, tylko siedzi na desce....:)

Waka waka e e, rozumiem gdyby skakał ze spadochronem, ale nie jak sie popluskal na desce...
konto usunięte

Tytuł powinien być "Przyszły prezydent zignorował ustalenia w umowie."

Geri sobie może, on wystarczająco dużo poświęcił i poświęca klubowi :)

W jaki sposób surfing jest niebezpieczny? :D Czy może na wakacjach z rodziną nie odpoczywa należycie? :D Ale brednie

25 lat więzienia i 100 zł grzywny