RAC1: Joan Laporta próbował sprowadzić tego lata Neymara

Julia Cicha

6 września 2021, 12:33

RAC1

75 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś rano na antenie RAC1 podano, że Joan Laporta próbował tego lata sprowadzić Neymara z powrotem do Barcelony. Brazylijczyk wielokrotnie był łączony z klubem, ale ostatecznie został w PSG, do którego trafił z kolei Leo Messi.

Prezydent katalońskiego klubu miał wysłać dwie osoby do Paryża, by porozmawiać z Neymarem. Ten z kolei przyznał, że bardzo chciał wrócić na Camp Nou i grać razem z Messim. Wszystkie plany upadły jednak, gdy jeden z szejków będących właścicielami PSG zapłacił 20 mln euro ojcu zawodnika. Pieniądze nie pochodziły ponoć bezpośrednio z oficjalnych kont francuskiego klubu.

Trudno spodziewać się, by powyższe informacje były prawdziwe, szczególnie biorąc pod uwagę fatalną sytuację finansową Barçy. Klub nie był w stanie zatrzymać Leo Messiego, który trafił właśnie do Paryża, więc nie należy spodziewać się, by mógł opłacić transfer Neymara. Niemniej jednak RAC1 nie jest zupełnie nierzetelnym źródłem, więc w tej historii może znajdować się choć ziarno prawdy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Uefe też pewnie opłacają skoro nikt ich się nie czepia co do FFP

Ich nie stać na Buksę, a piszą o Neymarze.

Znam tylko jednego gościa który by to kupił, niestety może tu już nie wróci.

Takie newsy, tylko ośmieszają klub. Jeśli Prezydent planował sprowadzić Neymara, a oddać Messiego, to jest to cyrk. Jeśli totalnie nie miał pojęcia o finansach klubu, to też cyrk. Jeśli cała historia jest "wyssana z palca", to zamieszczanie jej tutaj, nawet, jako ciekawostki, to też cyrk. Kiedy i gdzie się ten "cyrk" skończy?

Ale teraz to już napewno :D

" Wszystkie plany upadły jednak, gdy jeden z szejków będących właścicielami PSG zapłacił 20 mln euro ojcu zawodnika. "

Jeżeli to prawda, to UEFA powinna kapitulować.. oni w ogóle nie patrzą na ruchy PSG, mają pewnie 200 baniek opłacone, że mają się nie wpierdylać i PSG robi co tylko chce.
Niech ta Super liga rusza, bo cyrk dawno się skończył, teraz to sam kryminał sportowy.

Ziarno prawdy pewnie jest w tym. Pytanie ktore to ziarno i jaka prawda.

Teraz wybierz człowieku największą dziennikarską głupotę dnia: kara dla surfującego Pique czy Barcelona starająca się o Neymara.

Laporta obiecał Messiemu, że będzie grał z Neymarem i słowa dotrzymał. Nie ma co się czepiać.
konto usunięte

To tylko plotka RAC1

Nie wierze. Barca żeby się to jej opłacało musiałaby złożyć ofertę min. Za 500 mln bo inaczej za mało by straciła na Neymarze. A wiadomo że 500 baniek to trochę za dużo na nasz budżet

Bzdury wyssane z palca.

Bujda na resorach

Chyba na swój jacht xD

Tak, tak. Próbował sprowadzić może na jakaś imprezę i to do Barcelony. Jednak na bank nie do klubu.

Ziarnem prawdy jest to ze Laporta pomyślał sobie o Neymarze a przypomniał ze nie ma kasy

Tym ziarnem prawdy pewnie jest to ze stary Neymara przyjął 20 mln €

Oczywiście, że mało realne, ale nie niemożliwe. Wystarczyłoby, żeby Ney strzelił focha w PSG. Kontrakt się konczyl a Barca mogla oddac w zamian np Dembele i Greizmana

Lapcio i jego kolejne debilne pomysły.

Wcale by mnie nie zdziwiło jakby pod stołem dostał drugie tyle. Możliwe, że Messi też

Może te dwie osoby, pojechały do Paryża na wycieczkę i przechodziły koło stadionu PSG, a dalej już wiecie.:))

Podobno za rok się uda

Na stronie Realu Madryt dzisiaj wielkie zdjęcie 5 piłkarzy, w tym Mbappe, Haalanda i Pogby (oraz Alaby i Camavingi którzy przybyli do ich klubu tego lata), pod znamiennym tytułem :"wyśnione Bernabeu"
Czy zatem informacja RAC1 nie jest pokłosiem tego?

No bo można marzyć i wspomnianą trójkę: Mbappe, Haalanda i Pogby pozyskać za rok. Czemu nie wszak geniusz Laport wziął kredyt, a że na coś innego to nieważne.

A tak na poważnie to powiem tak o ile rzeczywiście nasz prezydent myślał o sprowadzeniu Neymara i zatrzymaniu Messiego to mu gratuluję krótkowzroczności.
No ale cóż trzeba poczekać na prezydenta Pique może on wreszcie okaże się szefem klubu na miarę Barcelony, bo ostatni trzej to katastrofa.

„W tej historii może znajdować się choć ziarno prawdy”.

No, ziarno jest. Laporta jest szefem Barcelony, a Neymar gra w PSG, to się zgadza. :P

Mnie akurat nie zdziwi się jeśli to prawda. Panowie nie ukrywają, że bardzo chcą znowu razem grać, więc albo udało by się Neymara ściągnąć z powrotem, albo pójdzie do niego Messi.
Tak trudno wam to dalej pojąć? Nikt Messiego z klubu nie wypychał, ani Laporta ani ogólnie klub. Zwyczajnie się Panowie po dżentelmeńsku dogadali, że nie będą mu utrudniać odejścia i zagrają to w taki sposób, żeby nikt nie był winny. Niby klub chciał go mieć, Messi chciał zostać, ale się nie dało, bo prawo, kasa itd. Chciał odejść już w zeszłym roku, nie było absolutnie żadnego powodu, dla którego miałby zmienić decyzję, wręcz przeciwnie. Neymar podpisał kolejny kontrakt, więc jedna opcja już została wykluczona. Mnie też dziwi takie podejście Messiego, ale z drugiej strony, chce on jeszcze coś osiągnąć, a aktualnie w Barcelonie nie ma na to szans. Odbudowa klubu jeszcze potrwa parę dobrych lat.

A kto opłacałby wynagrodzenie Neymara.
Laporta pieprzy jak typowa papuga- polityk.

Czuje, że następnego lata bedzie bomba transferowa, marzy mi się Haaland

Sprowadzał graczy za free bo nie miał hajsu a leciał po neymara za 200baniek ,tak...wierzymy

Tak bardzo chciał żeby grali razem, że po nieudanej próbie ściągnięcia Neymara oddał im Messiego ;)

Pudelek. A nie było czegoś o rozstępach Cichopek czy jakiejś tam Wieniawy?

taaa w fantasy league :)

Oooo dawno nie było :)))

RAC1 skompromitowało się doszczętnie tym wystąpieniem. Ja rozumiem, że kliki, że zasięgi, ale to już gruba przesada. Nawet najbardziej naiwni nie uwierzą.

"...RAC1 nie jest zupełnie nierzetelnym źródłem...." LOL

Niech Laporta spyta o jakiegoś Marquinhosa albo Kimpembe to może szejk w ramach zemsty zabierze od nas Umtitiego.

To niezły news RAC1 xDDDDDDD

Miałem nadzieję, że wraz z nowym kontraktem Neymara i fatalnym stanem finansów w Barcelonie ta saga umrze w sposób naturalny, ale widzę, że to nadal za mało

A więc jednak, może wróci

ja czegoś nie rozumiem. Nie mogli zatrzymać Messiego nawet za połowę pensji, nie mogli zarejestrować nowych graczy prawie do końca, a ten niby miał o Neymara walczyć - albo laporta jest totalnie odklejony od rzeczywistości, albo jest to kanciarz i krętacz jakich mało

RAC1 było KIEDYŚ w miarę rzetelnym źródłem informacji. Obecnie nim absolutnie nie jest.

farmazony myślałem, że na tej stronie zobacze bardziej wartościowe artykuły

Sratatata tak samo jak chciał zatrzymać Messiego.Brednie wyssane z palca.

A ja próbowałem klocka postawić z rana ale jeszcze mi się nie udało. Może niedługo znowu spróbuję.

Tylko żeby za rok nie próbował, bo jeszcze Fatiego albo Pedriego szejk wyciągnie z Barcelony

Proszę skończcie już o tym pie****** xD

Hahahaha jakieś jaja
konto usunięte

Haha tak jak próbował zatrzymać Messiego i ściągnąć halanda. Laporcie konar nie płonie...

nie wierze ! xD