Luis Enrique, Sergio Busquets i Carlos Soler bronią Érica Garcíi

Dariusz Maruszczak

4 września 2021, 15:00

Mundo Deportivo, AS, Superdeporte

45 komentarzy

Fot. Getty Images

Po ostatnim meczu Hiszpanii ze Szwecją krytyka mediów skupiła się wokół obrońcy Barcelony Érica Garcíi. Podczas konferencji prasowej Luis Enrique wsparł swojego podopiecznego, a podobnie uczynił chwilę potem kapitan La Rojy Sergio Busquets. Z kolei inny reprezentant La Rojy Carlos Soler w wywiadzie dla Superdeporte chwalił nie tylko Garcíę, ale też Pedriego.

Co sądzisz na temat krytyki Érica Garcíi po spotkaniu ze Szwecją?
Luis Enrique: Nie zgadzam się z krytyką Érica. Bardzo dobrze zaczął sezon i jest w perfekcyjnym stanie, oceniam go dobrze. To prawda, że cierpieliśmy przy kontratakach, ale przydarzyło się to również Laporte. Jestem zadowolony z Érica.

Sergio Busquets  również uczestniczył w konferencji i odniósł się do sytuacji kolegi z drużyny. – Kiedy się przegrywa, zawsze szuka się winnych, dobrze o tym wiem. Nie zgadzam się z tą krytyką. Éric rozegrał świetny mecz w dniu debiutu w Barcelonie. Drugi też był dobry, mimo że otrzymał czerwoną kartkę, ponieważ wykazał się spektakularnym zaangażowaniem, grając mimo otrzymania wiadomości o śmierci dziadka. Jesteśmy zachwyceni posiadaniem zawodnika o takich predyspozycjach zarówno w reprezentacji, jak i ja w moim klubie. Skupianie uwagi na jednym graczu niczemu nie służy i nie jest sprawiedliwe. To młody zawodnik, który ma przed sobą dużą przyszłość, ale i jest gotów na teraz. Rozumie nasz system i moim zdaniem jest wspaniałym piłkarzem.

Garcíi bronił też Carlos Soler w wywiadzie dla Superdeporte. – Éric wiele da Barcelonie i reprezentacji, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Poznałem go podczas igrzysk olimpijskich, jest bardzo dobrą osobą, bliską i skromną. W tym sezonie podpisał kontrakt z Barceloną i z pewnością odegra tam dobrą rolę, ma warunki i umiejętności. Zasługuje na to, jest dobrym chłopakiem i ma duże pole do rozwoju.

Zawodnik Valencii wypowiedział się też na temat nieobecnego w kadrze na wrześniowym zgrupowaniu Pedriego. – Jako osobę i piłkarza oceniam go na dziesiątkę. Ma duże pole do rozwoju, ponieważ jest bardzo młody. Pokazał, że może dobrze grać na wysokim poziomie i z pewnością będzie nadal to robił. Cieszę się, że radzi sobie dobrze i mam nadzieję, że w przyszłości będzie mu szło świetnie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli chodzi o busiego to raczej kapiszon niż broń...

Muszą mu (mówiąc przesadnie potocznie) włosy na jajkach urosnąć. Na ładną buzię i uśmiech to dziewczyny dostaną drinka za free pod barem....a na poważnie to liczę że chłopak się wyrobi.

kolejne kukułcze jajo Guardioli po Artecie. Jak on kogoś namaszcza to radzę nie tykać. Nam to akurat zwisa bo przyszedł za darmo ale był okres że chcieliśmy dać za niego naście milionów. Typowy wytwór szkółki Barcelony czyli mały, wolny, słaby fizycznie, niepotrafiący grać agresywnie itd. kolejny pokaz że potrzebujemy zmian w tej kwestii. Dobrze że nie tykaliśmy innego orła hiszpańskiej defensywy Pau Torresa bo ta pomyłka byłaby dużo droższa

Pierwszy mecz prawdy pod dużym pressingiem z Bilbao oblał , wiem że się wyrobi z czasem ale według mnie obecnie jest jeszcze za słaby na grę z topowymi drużynami. Powinien powoli się wdrażać ze średniakami.

Soler to chyba jedyny piłkarz oprócz Gayi, którego widziałbym w Barcy

Nie da się ukryć że Garcia przechodzi i będzie przechodził przez najbliższe tygodnie ciężkie chwile - nie ma co wieszać psów na nim - przecież nie od wczoraj były znane jego największe mankamenty. Jeszcze zanim trafił do Barcelony pisałem że jego największe wady to niski wzrost, powolne poruszanie się po boisku oraz brak umiejętności gry przeciwko szybkim napastnikom.
Chłopak co prawda raczej wyższy nie będzie, ale potrzebuje czasu aby nauczyć się grać przeciwko takim szybkim przeciwnikom. Teraz każdy nasz przeciwnik Barcelony będzie grał na Garcię jak zawodnicy Bilbao, ale wierzę że ogarnie ten element gry.
Przeciwko Mbappe, Viniemu czy Haalandowi raczej grać i tak nie będzie z wiadomych względów, ale przeciwko zespołom, w meczach których Barcelona będzie dominowała rywala będzie idealnym środkowym obrońcą.

Pisałem to juz kiedyś i napisze jeszcze raz.... słaby jest... mowilem o warunkach fizycznych jego i pedriego, może piłkarsko dają radę ale fizycznie zostaną zniszczeni pierwszy przykład bedzie z bayernem. Ogolnie barcelona moze mieć dobrych zawodników.... ale straciła takich co robią różnice, a zeby wygrywać tytuły trzeba takich mieć. Trener tez dramat...

Z dobrego, młodego zawodnika ze słabymi warunkami, zrobiono nadzieję Barcy na top obronę.
Nic dziwnego, że będzie rozczarowanie.
Bardzo szybcy, wysocy i silni napstnicy będą go cisnąć, to ma pewne jak w banku.
Musiałby bardzo nadrabiać głową.

Nie rozumiem tej krytyki wzgledem Garcii, co on zawalil w tych dwoch meczach co gral?, uratowal nas przed przegraniem faulujac Wiliamsa i za to jak najwiekszy plus poniewaz to nie byl poczatek meczu a koncowka. Jak dla mnie powinien miec pierwszy sklad

Jeżeli w City nie powąchał murawy to musiał być jakiś powód.Teraz właśnie go widzimy.

Niestety środowisko cules zbudowało zbyt wygórowane oczekiwania. Garcia dla cules to nie zawodnik, który ma potencjał na bycie stoperem światowej klasy, ale ten fakt rozmył się przez to jakim Garcia stał się symbolem - symbolem powracających wartości Dumy Katalonii, symbolem odnowienia, symbolem odkupienia La Masii i zwycięstwa szkółki nad pieniędzmi Kataru. Niestety pewnych braków fizycznych, tego że Garcia jest wolny (podobnie jak Mingueza) ogranicza jego potencjał (w przeciwieństwie do Araujo). Jeśli się rozwinie to dobrze, ale szczerze nie oczekuję po nim (podobnie jak po Minguezie oraz Nico Gonzalezie) niczego wielkiego.

"Bardzo dobrze zaczal sezon" buahahahahahahahha

Btw. Te koszulki treningowe są cudne

Też mi nowina , przecież piłkarze i trenerzy zawsze się nawzajem wspierają i będą mówić że zagrali spektakularnie tylko potem piłkarz ląduje na ławce i udaje że nie wie dlaczego .
konto usunięte

Krytyka jest potrzebna, piłkarz powinien przyjąć to na klatę i poprawiać swoje umiejętności każdego kolejnego dnia.