Mundo Deportivo: Ofensywa Barcelony w kwestii przedłużenia kontraktów

Maciej Łoś

4 września 2021, 11:30

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona chce w najbliższym czasie skupić się na przedłużeniu kontraktów z Ansu Fatim, Pedrim i Ousmane'em Dembélé. Szczególnie nagły jest przypadek Francuza, którego umowa wygasa już w 2022 roku.

Okno transferowe dla hiszpańskich klubów zakończyło się przed kilkoma dniami, ale dyrekcja sportowa Barcelony nie ma czasu na odpoczynek. Teraz największym priorytetem będą negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktów z trzema ważnymi członkami pierwszego składu: Ansu Fatim, Ousmane'em Dembélé i Pedrim.

Sytuacja Francuza jest obecnie najpilniejsza do rozwiązania. Jego kontrakt kończy się w 2022 roku i jeśli go nie przedłuży do stycznia, wtedy będzie mógł negocjować za darmo z innymi klubami. Skrzydłowy jest obecnie kontuzjowany, ale jego powrót do gry jest coraz bliżej. Joan Laporta widzi w nim duży potencjał, dlatego polecił dyrekcji rozpoczęcie rozmów z jego przedstawicielami. Z powodu problemów finansowych klubów jego stała pensja miałaby się zmniejszyć, ale zawodnik mógłby liczyć na atrakcyjne zmienne. Mundo Deportivo twierdzi, że Dembélé chce przedłużyć umowę i niedługo dojdzie w tej sprawie do spotkania pomiędzy jego agentami a dyrektorami klubu.

Ansu Fati to jedna z największych nadziei na przyszłość Barcelony, dlatego zarząd chce zapewnić sobie jego usługi na wiele lat. Sam zawodnik chce pozostać w klubie, a w ostatnim czasie otrzymał także numer 10 po Leo Messim, co jest oznaką zaufania ze strony Barçy. Obie strony chcą kontynuować współpracę, ale musi to znaleźć odzwierciedlenie na piśmie, dlatego rozmowy niedługo się rozpoczną.

Jeśli chodzi o Pedriego, to w jego obecnym kontrakcie jest zapis o możliwości przedłużenia go automatycznie o dwa lata, ale klub chce zaoferować mu nową umowę na pięć sezonów, żeby udowodnić mu, że zarząd mu ufa i wiąże z nim duże nadzieje na przyszłość. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech podpisują nowe jak najdłuższe kontrakty jak najszybciej - w całego serca trzymam kciuki aby nie było problemów na płaszczyźnie finansowej.

To trzeba szykować gruby hajs na ich kontrakty.

Ofensywa... Po prostu szkoda żeby odeszli za darmo jak Messi...

Mam nadzieję, że przedłużą Dembele, bo potencjał ogromny i dodatkowo dadzą mu gratis psychologa ;-)

Nie musicie się martwić, Dembele na 100% nie przedłuży kontraktu.
Jeśli nas nie stać było na ekstra mln dla Moriby to skąd weźmiemy ich kilka na Dembele?
On w styczniu może negocjować z kim zechce.
Za sam podpis pod kontraktem dostanie kilka mln a my będziemy z ciekawością patrzeć czy pierwszy raz od 4 sezonów uda mu się omijać kontuzje...

658 dni na L4 przez 4 lata w wykonaniu Osumane Dembele, przy reszcie przeciętnych występów gdy już grał, sprawiłoby że każdy duży klub Świata zdecydowałby się zrezygnować z kogoś o tak niepewnym zdrowiu i formie...

Barcelona jednak jest klubem wielkiej wiary... XD

Nie przedłużać kontraktu z tym darmozjadem...Żeby sprzedać? Taaa. Prędzej znów coś mu się stanie...
konto usunięte

Tylko nie kontrakt dla Dembele jego pozycja to szpital