Sport: Ronald Koeman ma pełne zaufanie dyrekcji sportowej Barcelony

Maciej Łoś

4 września 2021, 10:15

Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman pozostał na stanowisku trenera Barcelony i prawdopodobnie otrzyma ofertę nowego kontraktu. Jak podaje Sport, to członkowie dyrekcji sportowej przekonali Joana Laportę, że Holender jest obecnie najlepszą osobą do prowadzenia drużyny.

Gdy Joan Laporta ponownie został prezydentem Barcelony, nie był przekonany do Ronalda Koemana i szukał nowego trenera. Jednak od wielu tygodniu w klubie nie ma już debaty o tym, czy Holender powinien zostać zastąpiony. Największa w tym zasługa dyrektorów sportowych, którzy w pełni ufają szkoleniowcowi.

Za Ronaldem Koemanem wstawili się wiceprezydent Rafa Yuste oraz Mateu Alemany i Ramon Planes. Pierwszy z nich przeanalizował wszystkie informacje i ewentualne opcje i przekazał Joanowi Laporcie, że Holender jest w tej chwili najlepszą osobą na stanowisko trenera Barcelony. Legenda klubu była gotowa podjąć wyzwanie praktycznie bez transferów i z wieloma zawodnikami, którzy dopiero rozpoczynają swoje seniorskie kariery.

Od początku przygotowań do sezonu Koeman pracował z dyrekcją sportową w doskonałej harmonii. Trener był informowany o wszystkich ruchach kadrowych i dawał zielone światło na temat wzmocnień i transferów z klubu. Udowodnił w ostatnich tygodniach, że jest człowiekiem Barcelony. Z tego względu zarząd chce zaoferować mu przedłużenie kontraktu, które byłoby uzależnione od ewentualnych sukcesów, co zostało odebrane przez niektórych ekspertów jako brak szacunku dla szkoleniowca. Jak podaje Sport, rzeczywistość jest inna. Koeman cieszy się zaufanie dyrekcji, która wierzy, że pomimo wielu problemów drużynę stać na niespodziankę. Holender jest gotów przyjąć wyzwanie, ponieważ widzi, że ma opcje do pozostania w klubie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za rok będzie tylu świetnych piłkarzy bez kontraktów, mam nadzieje ze chociaż jeden zawodnik do nas przyjdzie mianowicie el capitano z romy, świetny, uniwersalny Lorenzo Pellegrini. Takiego pomocnika nam brakuje

Kredyt zaufania. Postawili na niego i Tak ma kontrakt. Może się mylę ale sezonie będzie inny trener

Ciekawo co by Pep wygrał z Barcą z obecną kadrą :) Koeman to obecnie najlepsza opcja, on ma jaja by to wszystko złożyć w kupę

Cenię Koemana, ale żadnego przedłużania. Na to przyjdzie czas po sezonie.

Koeman na razie nie pokazał, że można mu zaufać na długo.
Więc jakiś kontrakt uzależniony od wyników minimum, byłby chyba w sam raz.
Chyba że w tym sezonie pokaże jakość.

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma

Koeman utrzymal Barce w stabilnym stanie. Na lepsze czasy i trenera trzeba poczekac. Moze to juz bedzie kolejny sezon, ale tylko pod warunkiem, ze kasa bedzie sie zgadzala. Dobry trener nie przyjdzie pracowac za grosze. Poza tym trudno o dobre nzawisko na ta chwile. No chyba, ze namowia Zidane xD

Myślę że jeśli nie pojawi się żaden trener z czołówki światowej do zatrudnienia to Koeman powinien dostać jeszcze jeden rok. Akurat po tym czasie powinien być dostępny Luis Enrique którego bardzo chętnie bym zobaczył na ławce. Niby będzie też Guardiola, ale on raczej nie ma zamiaru tu wracać

Z jednej strony bardzo szanuję postać obecnego trenera, jego poświęcenia w kwestiach finansowych, zrozumienie sytuacji w jakiej znajduje się klub i budowania drużyny pomimo trudności. Z drugiej jednak strony, bardzo chciałbym w końcu w klubie szkoleniowca do którego umiejętności nie będzie żadnych wątpliwości, przez co, jeżeli drużyna nadal nie będzie wyglądała najlepiej, będzie można wykluczyć że w jakimś stopniu odpowiedzialna jest osoba trenera. Na ten moment myślę, że nadal ciężko ocenić jak dobry jest Koeman, ale chyba oczywistym jest, że wszystkie kluby z czołówki europejskiej, mają tą posadę obsadzoną dużo lepiej.

na ten moment najlepsza opcja. oby tylko młodzież przy nim kwitła i będziemy mieli skład na lata stawiając na swoich, a nie wydając grube miliony na kota w worku.

Dla mnie gościu jest dużo bardziej elastyczny niż byli np Valverde czy Setien. Wydawać by się mogło, ze trochę betonowaty, umie współpracować jednak z młodzieżą. A tego brakowało ostatnich latach.