Trzy wzmocnienia Ronalda Koemana

Mateusz Doniec

28 sierpnia 2021, 10:00

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener FC Barcelony Ronald Koeman będzie mógł liczyć w niedzielnym meczu z Getafe na Marca-André ter Stegena, Óscara Minguezę oraz Philippe Coutinho, który już kilka tygodni wcześniej otrzymał od lekarzy zielone światło.

W jutrzejszym meczu przeciwko Getafe Ronald Koeman będzie miał do dyspozycji nowe opcje. Philippe Coutinho, Óscar Mingueza i Marc-André ter Stegen mogą znaleźć się na liście powołanych na spotkanie z Los Azulones. Niemiecki bramkarz jest dla Koemana kluczowym zawodnikiem, a Brazylijczyk może odegrać ważną rolę w drużynie podobnie jak na początku poprzedniego sezonu. Mingueza może natomiast być pierwszą opcją z ławki na środku obrony.

Philippe Coutinho doznał kontuzji w ostatnim meczu 2020 roku przeciwko Eibarowi (1:1). Dzień później Barça zakomunikowała, że 29-latek uszkodzenił łąkotkę w lewym kolanie. 2 stycznia ogłoszono, że Brazylijczyk po zadowalającej interwencji medycznej będzie pauzował około trzy miesiące. Powrót do zdrowia nie postępował jednak zgodnie z planem. 29 marca klub poinformował, że Coutinho jedzie do Brazylii na kolejne badania. 5 kwietnia Barça ogłosiła, że pomocnik został pomyślnie zoperowany przez dr. Rodrigo Lasmara pod nadzorem służb medycznych klubu. Philippe otrzymał zielone światło od lekarzy 8 sierpnia, lecz choć znalazł się na liście powołanych na mecz o Puchar Gampera, to całe spotkanie obejrzał z trybun. Dziś może wrócić do kadry meczowej. Kontuzja łąkotki przerwała jego odbudowę po tym, jak Koeman obdarzył go zaufaniem od początku sezonu.

Ter Stegen zakończył poprzedni sezon z dolegliwościami kolana. Bramkarz zakomunikował 17 maja, że z tego powodu w najbliższych dniach przejdzie operację w Szwecji i tym samym wykluczył swój udział w mistrzostwach Europy. W czwartek 20 maja 29-latek przeszedł „zabieg terapeutyczny” przeprowadzony przez dr. Hakana Alfredsona pod nadzorem klubowych lekarzy. Niemiecki bramkarz spodziewał się powrotu do gry po przerwie reprezentacyjnej, lecz prawdopodobnie stanie się to wcześniej.

Óscar Mingueza wrócił z igrzysk olimpijskich z urazem ścięgna podkolanowego. 10 sierpnia Barça potwierdziła kontuzję 22-latka, ale już w poniedziałek 16 sierpnia wychowanek trenował z grupą. Choć Hiszpan również spodziewał się późniejszego powrotu, może już teraz znaleźć się na liście powołanych, będąc dla Koemana trzecim środkowym obrońcą do wyboru.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chętnie zobaczyłbym całą trójkę na boisku,może nie od pierwszej minuty ale chociaż troche żeby zobaczyć w jakiej są dyspozycji.Jak ich gra będzie dobra to rzeczywiście to spore wzmocnienie

Cou skreślił m. Miał zeszly sezon teraz już na wylocie tym bardziej że zaraz bonus będzie dla live

Może lepiej poczekajmy do tej przerwy reprezentacyjnej? Te kilkanaście dni moze być dla nich zbawienne.

Nie wiem dlaczego, ale wierzę, że w tym sezonie Cou będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Na początku grał na skrzydle, potem nie mógł się z Messim zmieścić na boisku, doszła presja itd. Potem wypożyczenie, jak wrócił to początek poprzedniego sezonu był obiecujący, dobrze się patrzyło na jego grę,potem ta kontuzja i teraz wielka niewiadoma. Liczę na niego, gdyby wrócił do poziomu z Liverpoolu to by był wspaniałe.

I bardzo dobrze, Ter Stegen klasa, Mingueza szarpnie w obronie pod nieobecnosc Erica i Gerarda.. Coutinho to dla mnie wielka zagadka jednak Pedri na wakacjach woec Koeman da Mu szanse..
Do boju Barco!!

O wzmocnieniach nie ma co marzyć.
Na tą chwilę pilne są dwie sprawy.
Ważne, żeby do gry wrócili kontuzjowani gracze- to raz.
A dwa trzeba przedłużyć kontrakty z Ansu, Dembele czy Pedrim- żeby nie było powtórki z Moriby.

W takim razie czekamy za Coutinho na liście powołanych i za tym jaki numer będzie widniał przy jego nazwisku

Mam nadzieję że zobaczymy Coutinho nie tylko na boisku ale w bardzo dobrej formie

Takie „transfery” z izby szpitalnej. Albo pija zeby nie wytrzezwiec albo pala na potege. Tryufalizm na haju.

Aaaaa no tak
Laporta: "pod koniec okienka beda jeszcze 2-3 wzmocnienia"
Sztab medyczny : "Laporta, potrzymaj nam piwo"

Dawac coutinhio, jak słabo zagra będą jeszcze dwa dni do sprzedaży :)