Sport: Barcelona osiągnęła porozumienie z Sergio Busquetsem w sprawie obniżki wynagrodzenia

Mateusz Doniec

27 sierpnia 2021, 19:00

Sport

90 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosi wkrótce obniżkę pensji pierwszego kapitana Barçy Sergio Busquetsa. Hiszpan zaakceptował obniżenie wynagrodzenia w tym sezonie i odroczenie wypłaty części pensji.

Sergio Busquets jest kolejnym zawodnikiem, który wykonał ważny krok i osiągnął porozumienie z klubem, aby pomóc obniżyć koszty wynagrodzeń. Zdaniem Sportu umowa jest praktycznie zamknięta, a ogłoszenie może nastąpić wkrótce. Jest to kolejna dobra wiadomość dla Barçy, która stara się zmieścić w limitach nałożonych przez LaLigę i ułatwić rejestrację piłkarzy.

Pierwszy kapitan Barçy dał zielone światło do negocjacji w obliczu problemów finansowych klubu. Busquets, który przez całą swoją karierę jest związany z FC Barceloną, chciał pomóc w znacznie większym stopniu niż będąc liderem na boisku. Po osiągnięciu porozumienia z Gerardem Piqué i Jordim Albą nadszedł czas na 33-latka.

Przedstawiciele piłkarza z Tactic Group zintensyfikowali w tym tygodniu negocjacje z FC Barceloną, aby szybko osiągnąć porozumienie. Sergio Busquets zaakceptował obniżkę pensji w tym sezonie, głównie rezygnując z niektórych bonusów, a także zgodził się na odroczenie wypłaty części pensji na kolejny sezon. Sergio, którego umowa jest ważna do 2023 roku przejął po Leo Messim rolę szefa szatni.

Gdy sytuacja Sergio Busquetsa zostanie rozwiązana, pozostanie tylko osiągnąć porozumienie z Sergim Roberto. Umowa 29-latka wygasa już za rok, więc klub negocjuje z nim przedłużenie kontraktu o kolejne dwa sezony od razu z dostosowaną do sytuacji klubu pensją. Wolą piłkarza jest pozostanie w klubie i oczekuje się, że porozumienie zostanie ostatecznie osiągnięte. Nie wyklucza się, że może to nastąpić już po 31 sierpnia. Jego pensja nie stanowi problemu przy rejestracji zawodników, więc nie ma zbyt dużego pośpiechu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wszystko się zgadza, jak jest w formie to "topka na świecie" z tym, że już dobrych kilka sezonów brakuje mu i firmy i chęci do grania. Jego czas już minął. Powinien być co najwyżej solidnym rezerwowym. Wolałbym jak by młodzi zdobywali doświadczenie. A to, że został kapitanem to mi wszystkie tatuaże pospadały. Gościu bez charyzmy, bez cech dowódczych nie może nim być. Jeszcze jakby swoją grą i walką na boisku motywował drużynę, a tu gra przeciętna i w szatni pewnie przeciętny lider drużyny. I teraz jak jest kapitanem to nawet jak będzie grał straszna padake to i tak ma pewne miejsce w 1-szym składzie. Blokuje młodszych. Dla mnie Pique bezapelacyjnie powinien być kapitanem.

Czyli najdłużej zwleka z obniżeniem płacy nasza "gwiazda" S.Roberto. Nic dodać nic ujaść

"chciał pomóc w znacznie większym stopniu, niż będąc liderem na boisku" serio???? Przecież to jeden z najważniejszych graczy. Jego odejście poczujemy tak samo jak odejście Xaviego czy Iniesty...tylko w nieco innym wymiarze.

Ciekawe jak wielkim trzeba być ćwokiem, żeby nie widzieć jak wiek SB daje nam na boisku i że nie mamy nikogo kto jest w stanie zagrać to co on?

no i pięknie 3 kapitanów dało ładny przykład, czas na roberto

Kurde jak to jest że po odejściu Leo 4 piłkarzy dogadało obniżkę zarobków w ciągu tygodnia? Dwóch? A wcześniej przed 2 miechy tylko bylo gadanie

Wazny krok on by dokonal rozumiejac ze jest slaby i odchodzac

Janusze widzę w formie, przeczytałem parę postów poniżej i ręce ku.. A opadają!!!!!!

I oczywiście jak zwykle wszystko owiane wielką tajemnicą.
Miało być 25% pensji, są głównie bonusy.
konto usunięte

Busi to darmozjad bez formy. Zamiast cięcia pensji zrzekl się bonusów nie wyczymam. Won z klubu, judaszu. Kapitan.... Śmiech na sali. Nie dość że gra w chodzonego, to o swoją kasę się upomina. Kto zrobił z clowna kapitana
... Żal. Pl

Psg osiągnęło prozumnie z Messim Real z Mbappe United z Cr7 a u nas tylko cięcia :D

Z tym Panem to już 4 sezony temu powinniśmy się pożegnać a nasz klub tak nisko upadł że on jest kapitanem .Jak to zawsze ciepłe kluchy były

Zasugeruj trenerowi, że jesteś już starszym piłkarzem, lepszy jest od Ciebie Nico i to on powinien być pierwszym wyborem. Tym najbardziej pomożesz klubowi.

Fajnie chłopaki wyczekały z tymi obniżkami żeby hamulcowy odszedł do psg

Pan Piłkarz i Kapitan Sergio Busquets