Media: Firma Gerarda Piqué wykupiła prawa do transmisji Ligue 1

Julia Cicha

25 sierpnia 2021, 15:18

2Playbook

22 komentarze

Fot. Getty Images

Kosmos, firma założona przez Gerarda Piqué, wykupiła właśnie prawa telewizyjne do Ligue 1 na kolejne trzy sezony. Kontrakt wycenia się na 2,5 mln euro. Jak podaje portal 2Playbook, celem piłkarza Barcelony oraz Enjoy Television, z którą współpracuje, jest wykorzystanie efektu Leo Messiego we francuskiej piłce.

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, czy mecze będą dostępne w telewizji, czy na platformie w internecie. Streamer Ibai Llanos, który wielokrotnie współpracował już z Piqué, ogłosił natomiast, że w najbliższy weekend transmisja meczu PSG pojawi się na jego kanale na Twitchu. To bezprecedensowe wydarzenie w świecie mediów. Próbę generalną w tym zakresie wykonano już latem, gdy Kosmos wykupił prawa do Copa América i również transmitował mecze na Twitchu Llanosa. Kibice mogli obejrzeć 21 meczów, a wiele z nich zgromadziło ponad 100 tysięcy widzów.

Kilka tygodni temu Kosmos wykupił także prawa do transmisji Serie B w kilku krajach. W tym wypadku osiągnięto porozumienie z firmą Footters, która będzie pokazywać je w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i na Bałkanach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czysty konflikt interesów, niech odejdzie z Barcelony i skupi się nad własnym biznesie!

Noooo to dlatego obnizył pensje dopiero po odejściu Messiego. Wiedzial ze wykupi prawa do francuskiej ligi... I chciał miec tam Messiego. Budował wszystkich tak aby nue schodzili z pensji.


Messi odeszedł i Pique od razu zszedł z pensji wraz z resztą kapitanów i Albą. Nie zrobił tego wczesniej bo wtedy Messi by został i liga Francuska nie byłaby tak atrakcyjna.

Powiem tak - mam w tv wszystkie kanały "piłkarskie", takie jak Eleven, Canal+, Polsat Sport Premium itp. Na kiego grzyba mi jakiś Twitch? :D Już nie wspominając o tym, że nie mam zamiaru oglądać ligi francuskiej, bo kibicuję Barcelonie, którą oglądam od 1992 roku i odejście Messiego niczego tu nie zmienia. Mam jednak świadomość, że kilka osób może zrezygnować z oglądania Barcelony, bo to byli kibice Messiego i choćby on teraz grał w Huraganie Psie Pole to będą oglądać taką kupę. Ale kij im w oko :D

Maszyna ruszyła. Teraz Tebas niech patrzy jak oglądalność LaLigi spada na rzecz Ligue 1 . Bo nie wierzę w to że teraz gro osób nie będzie oglądać meczy psg kosztem hiszpańskich rozgrywek.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Skoro Kosmos wydał 2,5 mln €, a we Francji wojna z na linii Canal+ - Lique 1, to ciekawe ile wydali na prawa Eleven i Canal+ Polska.

Przyszedł Żerard, siegnął to tylnej kieszeni zapłacił i wyszedł....

Jedno jest pewne - Pique ma łeb do interesów.
Oczywistym jest że dla Hiszpanów liga francuska nagle stała się atrakcyjna z Leo na czele. Gdzieś czytałem że 70% katalońskich kibiców Barcelony deklaruje śledzenie losów Messiego w PSG, zatem pozostaje pogratulować świetnego biznesu za grosze (2,5 mln euro).

Pique w przyszłości może być takim Florentino Perezem Barcelony, z może lepszym zdaniem o środowisku piłkarskim - szanowany lider z głową do interesów.

Pique dobry biznesmen.

To jest człowiek z głową do interesów . Jestem pewny, że w najbliższym czasie zostanie prezydentem Barcelony .

Pomysł inowatorski i dość ciekawy. Pytanie czy im się to zwróci, pewnie tak. Widać, że Pique ma głowę na karku i wie gdzie działać/uderzać do młodych ludzi :)