Sport: Éric García również może udać się na wakacje podczas przerwy reprezentacyjnej

Łukasz Lewtak

21 sierpnia 2021, 13:30

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak informuje kataloński Sport, FC Barcelona chce, aby oprócz Pedriego także Éric García pojechał na tygodniowe wakacje po meczu ligowym z Getafe.

Ronald Koeman wyjaśnił w piątek na konferencji prasowej, że Pedri po dzisiejszym meczu na San Mamés uda się na zasłużone wakacje. Hiszpan nie zagra w konfrontacji przeciwko Getafe i, o ile nie dojdzie do niespodzianki, nie uda się też na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii. Oprócz Pedriego w podobnej sytuacji może znaleźć się jeszcze jeden zawodnik Blaugrany, Éric García.

Pomysł Barçy jest taki, aby środkowy obrońca został powołany na mecze przeciwko Athleticowi i Getafe, a po spotkaniu z ekipą z przedmieść Madrytu rozpoczął krótkie, siedmio- lub ośmiodniowe wakacje. Podobnie jak Pedri, Éric García również brał udział w tegorocznych mistrzostwach Europy i igrzyskach olimpijskich, dlatego Barça ma nadzieję, że teraz będzie mógł mieć kilka dni wolnego.

Jeśli nie będzie żadnych niespodzianek, Barça jest pewna, że Luis Enrique nie powoła 20-letniego środkowego obrońcy na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii. W takim przypadku Éric García może odpoczywać od meczu z Getafe 29 sierpnia do 7 lub 8 września, kiedy to drużyna Ronalda Koemana rozpocznie przygotowania do starcia z Sevillą w czwartej kolejce LaLigi.

Jednak to Luis Enrique będzie miał ostatnie zdanie w przypadku zarówno Pedriego, jak i Érica Garcíi. Selekcjoner La Rojy ogłosi skład na najbliższe mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze w czwartek. We wrześniu Hiszpania zagra ze Szwecją, Gruzją i Kosowem.

W tej chwili Barça jest jednak optymistycznie nastawiona co do tego, że uda się zapewnić krótkie, ale jakże potrzebne wakacje dla Pedriego i Érica Garcíi. Klub jest przekonany, że Luis Enrique zrozumie sytuację obu piłkarzy, dla których ostatnie miesiące były pełne meczów i emocji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tak ich powołają na kadre

Gruzja i Kosowo ok. ale na Szwecję Lucho pewnie chciałby mieć pod bronią wszystkich zawodników więc nie wiem czy odpuści. Najlepszym rozwiązaniem było nie pchać tych zawodników na dwa turnieje w jednym roku, gorzej, w krótkim odstępie czasu. Chyba powinny być jakieś priorytety co jest ważniejsze, reprezentacja A czy młodzieżówka.

Dobrze by było jakby Garcia i Pedri nie dostali powołania do reprezentacji.
Często dojrzali zawodnicy po powrocie ze zgrupowań reprezentacji mają problemy z ustabilizowaniem formy, aby dobrze wejść w rytm ligowy, a co dopiero młodzi zawodnicy, dla których wszelkie odejścia poukładanej rutyny treningowo-szkoleniowej z miejsca powodują zaburzenia formy, koncentracji, a nawet kondycji.

Wszystko super dobry pomysł, tylko żeby covida nie przywiezli