Sport: Barcelona chce wysłać Pedriego na urlop po trzeciej kolejce

Maciej Łoś

18 sierpnia 2021, 17:00

Sport

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiele wskazuje na to, że Pedri już niedługo uda się na zasłużony odpoczynek. Barcelona planuje wysłać go na urlop w trakcie przerwy reprezentacyjnej. Ostateczna decyzja należeć będzie do selekcjonera Luisa Enrique.

Pedri ma za sobą niezwykle intensywny sezon. Najpierw był podstawowym graczem Barcelony, a po zakończeniu rozgrywek ligowych udał się na mistrzostwa Europy oraz igrzyska olimpijskie. W sumie rozegrał w tym czasie ponad 70 spotkań. Po powrocie z Japonii nie dostał jednak wolnego, tylko wskoczył od razu do pierwszej jedenastki Barçy na mecz ligowy z Realem Sociedad.

Barcelona chciała wykorzystać fakt, że Pedri jest w rytmie meczowym, a sam zawodnik wolał pomóc drużynie zamiast jechać na urlop. Ronaldowi Koemanowi zależało na tym, by pomocnik był dostępny, ponieważ zespół miał braki kadrowe i nie wiadomo było, czy uda się na czas zarejestrować nowych zawodników.  18-latek najprawdopodobniej wystąpi też w dwóch kolejnych spotkaniach ligowych z Athletikiem i Getafe. Dopiero wtedy będzie mógł odpocząć podczas przerwy reprezentacyjnej. 

O tym, czy Pedri nie pojedzie na zgrupowanie kadry La Rojy, będzie musiał zadecydować jej selekcjoner Luis Enrique. Według Sportu w klubie panuje jednak optymizm, że szkoleniowiec przychyli się do prośby Barcelony i nie powoła 18-latka. W takim przypadku Pedri będzie miał dwa tygodnie przerwy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trochę na to za późno. Urlop powinien być znacznie wcześniej, już nie wspomnę o pozwoleniu mu na gre na Igrzyskach, za to powinien być kryminał. Teraz niestety pół roku będzie dochodził do siebie więc w najbliższym czasie nie mamy co na niego liczyć..

Pedri na urlop to uda się na tydzień wspinaczki po Tatrach.

Nic nie wnosi do gry niech idzie

Znając Pedriego pewnie pyknie na urlopie ze dwa jakieś lokalne turnieje.

Lepszym wyjściem byłoby dać mu już teraz odpocząć, wtedy Lucho spojrzy przychylnym okiem i też da mu wolne. Powinien 2 tygodnie odpocząć od piłki całkowicie. Niech chłopak jedzie na jakąś wyspę, mało turystów, ciepełko i plaża. Później powoli powrót do poważnego grania przez 3-4 tygodnie. Jest kim grać i może urośnie mu zdrowa konkurencja do miejsca w składzie.
Skończy się tak, że "baryła" wyciśnie z niego każdą minutę, Lucho też i chłopakowi znudzi się granie:-)

Należy się jak psu buda

Może kontuzji i by nie było ,ale obawiam się że w najważniejszej części sezonu zabraknie świeżości i siły.

Ten odpoczynek jest konieczny. To młodziutki zawodnik z mega potencjałem. Zajechać jest łatwo. Musimy o niego dbać.

Świetna na barcelona. Bardzo wyrozumiała. Pedri masz 2 tyg urlopu wykorzystaj sobie jak chcesz a niestety pedri postanowił odpocząć grając w reprezentacji. A co jeśli przerwa na reperzetancje byłaby dopiero po 10 kolejkach? To wtedy Barca dałabym mu odpocząć?

Lucho tez musi patrzec w przyszlosc. Lepiej stracic go na 2 mecze niz np. 10...

chyba przyszły wyniki badań :)

Gość musi być przemęczony.

Dwa tygodnie przerwy to by była świetna wiadomość - z racji tego że chłopak uprawiał lekkoatletykę i biegał maratony nie czuje takiego zmęczenia, ale GŁOWA musi odpocząć - musi poświęcić trochę czasu aby przeanalizować co się wydarzyło w ostatnim roku.
Wierzę że Luis Enrique nie będzie robił problemów - bardzo mu się to przyda, a jak wróci do Barcelony to z wielkim głodem piłki.

2 tygodnie...?

2 tygodnie, to on powinien leżeć plackiem na Ibizie, później wrócić do Barcelony i przez kolejne 2 tygodnie powinien stopniowo wracać do treningów, a później stopniowo do rytmu meczowego.

Chłopakowi należy się wolne I NOWY KONTRAKT jak psu buda !

Pierwszy dzień wolnego, wstaje rano i myśli żeby już wracać :D

Pedri to taki agent że wróci po 3 dniach bo stwierdzi że mu się tam nudziło więc może już grać

Na obóz kondycyjny :p

Dużo gra więc mu się należy odpoczynek

Barcelona da odpocząć Pedriemu w chwili... gdy nie gra ona żadnego meczu. Jeśli odpocznie to nie Barcelona da mu odpocząć a Luis Enique. Żenada, że musi grać w każdym meczu nastolatek bo inaczej biada nam.. takiemu małemu klubikowi, którego to za uszy ciągnie chłopiec.

Moja ciotka ma chatkę wolną na Helu zapraszam :V

Ten to by tylko odpoczywał, dać go na produkcję to zobaczy co to prawdziwa robota ;)

Trzeba za chwilę 5 mln za niego zapłacić to cyk urlop

A może Pedri w czasie swojego urlopu chce pojechać na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii bo lubi aktywną formę odpoczynku i relaksu? ;)

Już nic nie kumam. Co to za argument , że nie dali odpocząć Pedriemu bo nie wiedzieli czy uda się nowych zarejestrować. No udało i co? Pedri i tak zagrał...
Poza tym przecież żaden z nowych Depay, Emerson czy Garcia to nie są pozycję Pedriegio, więc kogo miałby ewentualnie zastąpić. Teraz jakaś presja i liczenie na Lucho że go nie powoła...
To jakaś parodia. Przecież to są normalne mecze eliminacyjne a nie jakieś towarzyskie że można sobie od tak kogoś nie powołać.A jeśli Pedrii jest ważny dla Lucho?
Ja liczę że go powoła i da pstryczek w nos temu co się ostatnio dzieje organizacyjnie w tym klubie. To jest jakaś jedna wielka improwizacja...

Wyrzucicie go na urlop drzwiami to on oknem wróci :D Ten chłopak to fenomen

Miejmy nadzieję przyda się

Oby się tylko tam nie obijał