Ronald Koeman: Młodzi piłkarze są przyszłością tego klubu

Maciej Łoś

15 sierpnia 2021, 23:22

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman skomentował na konferencji prasowej dzisiejsze zwycięstwo nad Realem Sociedad. Holender przyznał, że lubi stawiać na młodych piłakrzy, ponieważ dla nich zdobywanie doświadczenia jest bardzo ważne na wczesnym etapie kariery.

[Barça TV] Jak czujesz się z tym, że Barcelona zagrała z kibicami po raz pierwszy od 18 miesięcy?

To było bardzo ważne i piękne wydarzenie. Od samego początku nasi fani dodawali zawodnikom sił. To zupełnie inne doświadczenie niż gra przy pustych trybunach. Dziś cieszyliśmy się wieloma rzeczami: drużyną, grą, atmosferą. Wszystko było piękne.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Dziś widzieliśmy Barcelonę grającą niezwykle wysoko w pressingu. Jak ważny to jest aspekt dla ciebie?

Tak, pracowaliśmy bardzo ciężko nad tą kwestią. Wiemy, że z piłką jesteśmy bardzo dobrą drużyną, ale pressing też jest ważny. A jeśli to robimy, to musimy robić to całym zespołem. Pod tym względem pierwsze 30 minut dzisiejszego meczu było najlepszą wersją Barcelony od kilku lat. To jest droga, którą chcemy podążać.

[Marta Ramón, RAC1] Co sądzisz o dzisiejszym występie Martína Braithwaite’a? Czy uważasz, że może odejść z drużyny, czy ufasz mu i chcesz jego pozostania w zespole?

Zawsze mówiłem o nim, że jest bardzo dobrym przykładem, jak powinien zachowywać się profesjonalny piłkarz. On stale pomaga drużynie, a dodatkowo poprawił swoją grę. Nie chodzi mi tylko o dwa gole, ale także o inne kwestie. Jest bardzo szybki, sprawia problem defensorom. Cieszę się, że mamy w klubie takich piłkarzy jak Braithwaite.

[Adria Albets, Cadena SER] Dziś Gerard Piqué strzelił gola i ucałował herb klubu. Czy po odejściu Leo Messiego, może on zostać nowym liderem Barcelony?

Tak, on już był nim także w zeszłym sezonie. Wtedy stracił dużo czasu przez kontuzję kolana, teraz jest w dobrej formie i jest bardzo pomocny w wielu kwestiach. Jego zachowanie było wzorowe. Dziś Jeśli chodzi o gola, to pracujemy nad wykorzystywaniem stałych fragmentów gry, dlatego bardzo cieszę się z tego trafienia.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy piłkarze Barcelony wykazali większe zaangażowanie niż zwykle, żeby poradzić sobie bez Leo Messiego?

Nie wiem tego. Być może nasza gra może być teraz bardziej zespołowa niż wcześniej, ale zawsze wolałbym mieć w drużynie Leo Messiego. Oczywiście, teraz nie mamy piłkarza, który sam decydowałby o wyniku meczu, musimy wykorzystywać kolektyw, żeby tworzyć sobie sytuacje. Dziś strzeliliśmy cztery gole i jestem zadowolony.

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Dziś odnieśliście przekonujące zwycięstwo i wygląda, że drużyna jest już kompletna, ale czy nie jest to złudne? Czy kadra nie potrzebuje już wzmocnień?

Sezon jest bardzo długi i może się wiele wydarzyć. Dyrekcja klubu zdaje sobie sprawę, że mamy bardzo małe pole manewru w ataku, dlatego szukamy opcji, ale to wszystko zależy od kwestii finansowych.

[Laura Bruges, TV3] Co sądzisz o występie Érica Garcíi, czy będzie on dalej pierwszym partnerem Gerarda Piqué?

Nasza defensywa grała bardzo dobrze. Jedynie mogę przyczepić się do mniejszej koncentracji w końcówce, która kosztowała nas dwa gole, ale ogólnie było pozytywnie. Éric zagrał dobrze, oprócz kwestii defensywnych, potrafi także wyprowadzać piłkę pod presją. Trzeba pamiętać, że w obronie i w pomocy mamy dużą rywalizację. Dziś zdecydowałem się wystawić Garcíę, ponieważ jest w rytmie meczowym.

[Alejandro Segura, Radio Marca] Posadziłeś na trybunach Miralema Pjanicia i Samuela Umtitiego, ale także Alexa Collado. Dlaczego podjąłeś taką decyzję?

Mamy obecnie 27 zawodników, dlatego musiałem wykluczyć czterech z nich. Każdy z nich doskonale rozumie swoją sytuację. Jestem trenerem, który lubi dawać szanse młodym, ponieważ oni są przyszłością tego klubu. Jeśli chodzi o Collado, to kwestia rywalizacji, ale także tego, że 10 dni temu prawie przeszedł do klubu z Belgii, a obecnie wolę na jego pozycję Yusufa Demira.

[Adrian Fernández, Sport] Co sądzisz o występie Nico Gonzáleza, czy będzie dostawał szanse w kolejnych meczach sezonu?

To bardzo młody zawodnik, który wykonał krok, żeby znaleźć się w pierwszej drużynie. Ważne jest dla niego, żeby nauczył się naszego rytmu gry. Teraz nabiera doświadczenia. Jeśli będziemy potrzebować pomocy w środku pola, to będę dawał szanse młodym, ponieważ to jest dla nich bardzo ważne.

[Jordi Blanco, ESPN] Co sądzisz o zachowaniu kibiców na Camp Nou bo burzliwym tygodniu, podczas którego słychać było wiele negatywnych komentarzy?

Nie jestem zaskoczony ich wsparciem, ponieważ wiem, że gdy fani widzą drużynę z zaangażowaniem, grającą ładny futbol, wtedy oni również reagują. Kibice wiedzą, że ich potrzebujemy, a my chcemy dać im radość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierwsze 30 minut faktycznie najlepsze od lat. Sociedad nie miało nic do powiedzenia, zanim się połapali kończyła się pierwsza połowa. Później trochę siadło tempo, ale to charakterystyczne dla zespołów po ciężkim presezonie. Barca Guardioli miała tak samo, pierwsze 2-3 kolejki po wakacjach i pierwsze 2-3 po minicyklu zimowym. Później było już pięknie. Ogólnie bardzo dobry mecz Depaya, Griezmanna,Desta i Erica. Na minus Emerson, niestety gość wygląda jak Firpo, rusza się jak Firpo i skończy jak Firpo. Dest w tamtej sytuacji by zdążył.

Ronald brawa za młodych. Znowu szkółka przybiera na znaczeniu. To serce Barcelony. Przez ostatnie lata zapomniano o tym i konsekwencje mamy dziś widoczne w klubowych kasach. Oby tak dalej. JAZDAAAA

Po takim meczu ma się ochotę na więcej.

Za to ty jesteś przeszłością. Czekam aż gość wyleci.

Brawa dla Koemana, widać że zespół jest poukladany, każdy wie co ma grać i robi to z zaangażowaniem.
Jak zawsze Koeman się nie patyczkuje i mówi jak jest w wielu kwestiach - jako legenda klubu może pozwolić teraz sobie na więcej i szanuję go za to, że przykładowo sugeruje że bez Messiego zespół może grać bardziej zespołowo czy że jak preferuje 17-letniego Demira nad 22-letnim Collado ma do tego prawo i nikomu nie mydli oczu.
To bardzo dobry początek sezonu, z silnym i ostro grającym rywalem, jeszcze jeden bardzo ciężki wyjazd w następnym meczu na pełnej i możemy zaczynać małe rotacje. Brawo!

"Być może nasza gra może być teraz bardziej zespołowa niż wcześniej"
Wyrwało się... Cała prawda panie trenerze. Róbmy ten nowy, tyrajacy cała 11 team.

Świetny mecz całej drużyny, ale zmiany Panie Trenerze znów kiepskie.