Mundo Deportivo: Gerard Piqué obniżył pensję bez przedłużenia kontraktu do 2025 roku

Maciej Łoś

14 sierpnia 2021, 18:45

Mundo Deportivo

81 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś Gerard Piqué zgodził się obniżyć swoją pensję, żeby Barcelona mogła zarejestrować nowych piłkarzy. Media informowały, że obrońca miał również przedłużyć umowę o rok, ale Mundo Deportivo twierdzi, że umowa 34-latka nadal obowiązuje do 2024 roku.

Po odejściu Leo Messiego Barcelona musiała skupić się na innym problemie, jakim było przekroczenie limitu płac i brak możliwości zarejestrowania nowych piłkarzy. Z tego powodu negocjowała z czwórką kapitanów, żeby pomogli drużynie w tym trudnym czasie. Jako pierwszy zgodził się na to Gerard Piqué, dzięki czemu dziś mogli zostać zarejestrowani Memphis Depay, Éric García i Rey Manaj.

Obrońca zdecydował się na drastyczną obniżkę wynagrodzenia, a początkowo mówiło się, że oprócz tego przedłuży kontrakt z klubem o jeden rok. To jednak zostało zdementowane przez Mundo Deportivo, które potwierdziło, że umowa Hiszpana nadal obowiązuje do 2024 roku. Warto przypomnieć, że aktualny kontrakt Piqué został podpisany pod sam koniec kadencji zarządu Josepa Marii Bartomeu.

Gerard Piqué ma już 34 lata, a ponieważ jego umowa wygasa dopiero za trzy lata, to wiele wskazuje na to, że Hiszpan zakończy karierę w Barcelonie. Obrońca jest wychowankiem La Masii, którą opuścił w wieku 17 lat i przeniósł się do Manchesteru United. Przez rok grał też na wypożyczeniu w Realu Saragossie, a do pierwszej drużyny Barcelony dołączył przed sezonem 2008/2009.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest prawdziwy kapitan, a nie jacyś wypaleni starcy pokroju busiego

Brawo Pique prawdziwy kapitan

Eric Garcia chyba był w myślach xd

Szanowny Macieju Łoś... Heloł!
Skąd te informacje?? Tu coś nie pasuje: "Obrońca jest wychowankiem La Masii, którą opuścił w wieku 17 lat i przeniósł się do Manchesteru City."
Szkoda gadać.

Obniżył kontrakt czy przesunął płatności za też sezon w czasie bo to jest różnica???

Panowie to jak to jest ? Pique obniżył i został a Leo chciał obniżyć, nawet o 50% ale jednak nie został. Kurde naprawdę tutaj wszystko jest mega pogmatwane. Kontrakt uzgadniał od środy do soboty czy tam niedzieli ? No weźcie się zastanówcie jak sami byliście do pracy przyjmowani. 2-3 dni to trwało ? I z szacunkiem dla wszystkich tutaj ale nie sądzę by ktoś z tutaj piszących zarabiał 35-40 mln euro netto za rok ale to, co mówił Leo na konferencji, że dowiedział się przedwczoraj. No nie wiem. Ktoś tutaj wcześniej pisał, że takie umowy ustala się miesiącami. I chyba muszę się z nim zgodzić.
Żeby nie było. Nic do Messiego nie mam nawet po przejściu do tego śmiesznego klubu. Zrobił dla FCB i dla mnie tyle dobrego, że naprawdę musiałby ostro nawywijać, żebym zmienił zdanie na jego temat. VeB

Man United a nie City jak by co.

Napiszcie jeszcze kilka razy, że Pique grał w United, a nie City, bo redakcji będzie ciężko zauważył kilkanaście innych, które zostały do tej pory napisane.

Koeman powinien teraz zmienić hierarchie kapitanów

a tak swoją drogą, to chyba z Messim się pospieszyli, może reszta pseudo kapitanów tez by obniżyła i by starczyło na Leo

United nie City ;)

El Presidente:)

Dziękuję Gerard!

Ładna postawa !
Piqulec chyba jednak grał w United nie City?

Pique grał w United nie City

Brawo Pique, pokaz innym co zrobic

Zaimponował mi tym, ale ten jego wielki kontrakt miał się skończyć gdy będzie miał 37 lat!! Bartomeu chcial chyba tymi pieniędzmi zamknąć piłkarzom usta.

Wszyscy teraz na stadionie powinni krzyszecz Pique Pique Pique !!! Prawdziwy kapitan !!! Ratuje nam tylek na przyszły sezon !!!

Na garnuszku Shakiry będzie teraz siedział :) a na poważnie, to szacun dla niego.
konto usunięte

Świetne zachowanie!
Brawo Pique!
Wzór dla innych.

Grał w United, a nie w City. Poprawcie to.

Szczegóły: zarobi 50%, z czego połowę za ten sezon otrzyma normalnie, a drugą połowę otrzyma… za 4 lata.

Innymi słowy, z prawie 13 mln zszedł do 3,2 w tym sezonie. Uwolniło się 9,5 które swobodnie zmieściło Depaya (5 bazy) i Garcię (0,6-1m)

Ja nic do Pique nie mam bo dał bardzo wiele naszemu klubowi, ale on jest kolejnym przykładem idiotyzmów do jakich dochodziło za poprzedniego prezydenta. Jak można dawać zawodnikowi (wtedy miał chyba 32-33 lata) w takim wieku 5-letni kontrakt? Tylko tak długie umowy można podpisywać z piłkarzami w wieku max 28-30 lat, a nie z tymi którzy zaczynają już grać coraz gorzej i zbliżają się do emerytury. Rozumiem jego zasługi, to że jest jeszcze na w miarę dobrym poziomie, ale coraz częściej miewa kilkumiesięczne zjazdy formy i kontuzje. Powinien dostać kontrakt ale 1-2 letni z możliwościami przedłużenia o następny rok albo dwa w zależności od formy fizycznej i tej na boisku. Tak samo wszyscy, którzy przychodzą powinni dostawać 2-3-letnie umowy, które po spełnieniu założeń (np. rozegraniu iluś spotkań) automatycznie się przedłużają. Wtedy nie byłoby patologii typu Umtiti albo Coutinho. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w normalnie zarządzanych drużynach a nie w Barcelonie

Ile zarabiał i do ilu zszedł?

Bóg zapłać Panie Pique, w takich sytuacjach, gdy okręt tonie, widać komu naprawdę zależy. Oby teraz inni poszli za jego przykładem

Nie da się przejść obojętnie obok takiego gestu, Pique - i tak był szanowany przez Barcelonismo za swoją postawę, miłość do Barcelony oraz przywiązanie do barw klubowych, ale to klasa sama w sobie.
Dla 99,99% piłkarzy futbol to tylko praca z elementami rozrywki i pasji do dyscypliny sportowej, która sprawia że od najmłodszych lat po koniec kariery zarabia się możliwie dużo pieniędzy. Wielki szacun.
PS: mam nadzieję, że teraz żaden obsr*niec nie będzie wycierał sobie nim gęby jak to zdarzyło się raptem kilka dni temu - dzisiaj już widziałem kilka nicków które biją brawo, zobaczymy jak długo...

Puyol juz dawno by gral za 1 ojro rocznie.

To jest już kabaret pismaków, żeby się kłócili między sobą nawet o długość kontraktu. :P

Nie każdy bohater nosi pelerynę!

Panie Prezydencie szacuneczek :)

Swoją drogą ja już w przeciągu roku chyba ze 3 razy słyszałem, że obniżał pensje.. To ja już nie wiem ile on zarabia. Ale powiem wam, że nawet jak zawali cokolwiek czy nie raz tak było, to komu jak komu, ale takiemu człowiekowi warto wybaczać błędy z gry, przynajmniej serducho oddaje dla barw i właściwie wszystko.. Umtiti nie lubi tego..

Prawdziwy mistrz PR - najpierw przedłużył umowę do 2025 (38 lat) na horrendalnych warunkach, teraz obniża wynagrodzenie i zostaje zbawcą. Wszyscy zachwyceni, mimo faktu że nadal może jest i będzie przepłacany!

Dziękujemy Panie kapitanie

Powinien być kapitanem, a nie flegmatyczny Busquets, zresztą nawet przed tą decyzją większość mówiła o Pique jako 1 kapitan. Brakuje Puyola, kogoś takiego kto krzyknie, podpowie, okaże szacunek rywalowi. Zamiast Busiego to już lepiej de Jong, Grizzy, kogoś kto się angażuje cały mecz.

wychodzi mi na to, że Pique zgodził się w tym sezonie grac za darmo

Do Manchesteru City , i jeszcze napiszcie że grał pod wodzą Guardioli

Człowieka poznajemy po tym ike jest w stanie dać od siebie, brawo.

Brawo Pique, dał przykład pozostałym. Wysuwa się na lidera zespołu

Szacunku i tyle.
Messiemu daleko do tego.

Grał w Man United chyba redakcjo...

O kurde, Pique grał w City zanim zaczęła się era szejkow. Ile rzeczy czlowiek jeszcze nie wiedzial...

Nie pamietam, żeby grał w Machesterze City, ale Ok . Redakcja wie lepiej :))

Do Manchesteru ale United