Ronald Koeman: Jestem przekonany, że ten zespół będzie cieszył ludzi

Maciej Łoś

14 sierpnia 2021, 12:53

Barca TV

92 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Koeman wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem ligowym z Realem Sociedad. Holender twierdzi, że mimo odejścia Leo Messiego, kadra Barçy jest nadal bardzo silna.

[Marc Brau, Barça TV] Dziś zainaugurujecie nowy sezon LaLigi przeciwko trudnemu rywalowi, jakim jest Real Sociedad. Jak przygotowana jest drużyna i jak ważna jest obecność kibiców na Camp Nou?

Bardzo cieszymy się, że sezon się zaczyna, a na trybunach będzie około 20 tysięcy fanów. Znamy jakość naszego rywala, w zeszłym roku graliśmy z nim kilka meczów. Patrzymy do przodu i czekamy na jutrzejsze spotkanie.

[Roger Abusa, Catalunya Radio] Kilka minut temu dowiedzieliśmy się, że Memphis Depay i Éric García zostali zarejestrowani dzięki pomocy Gerarda Piqué, który obniżył swoją pensję. Co o tym sądzisz i czy kolejni gracze zrobią podobnie?

Tak, doskonale wiemy, w jakiej sytuacji jest klub i że potrzebuje pomocy. To jest bardzo ważne i trzeba podkreślić dobrą wolę Gerarda, Sergio Busquetsa, Sergiego Roberto i Jordiego Alby. Ci, którzy są tu najdłużej, chcą pomóc Barcelonie.

[Marta Ramón, RAC1] Patrząc na problemy finansowe i kadrowe Barcelony, jak oceniasz wasze szanse na wygranie ligi?

Oczywiście, że mówiło się wiele o Leo Messim, to normalne. To najlepszy piłkarz na świecie, który wymiernie pomógł temu klubowi. Z drugiej strony w drużynie są inni piłkarze, mamy bardzo silną kadrę, czekamy jeszcze na graczy, którzy leczą swoje kontuzje. Wtedy będziemy mogli walczyć o ważne cele. Drużyna jest przygotowana, przepracowaliśmy dobrze presezon, dlatego jestem przekonany, że ten zespół będzie cieszył ludzi.

[Cadena SER] W zeszłym roku byłeś szczery na temat szans twojej drużyny. Czy dziś uważasz, że jesteście w stanie wygrać Ligę Mistrzów?

Te rozgrywki to trochę inna sprawa. W lidze jesteśmy jednym z zespołów z najsilniejszą kadrą i możemy walczyć o zwycięstwo. W Lidze Mistrzów jest mniej meczów, czasem wygrywały ją drużyny, które nie miały najlepszych zawodników, ale grały bardzo dobrze jako zespół. Trzeba dobrze przygotować ekipę, nabrać pewności siebie, dlatego początek LaLigi będzie bardzo ważny.

[Helena Condis, Cadena COPE] Mówiłeś, że Barcelona musi zamknąć rozdział związany z Leo Messim, ale jak ty sam zareagowałeś, gdy zobaczyłeś Argentyńczyka w innej koszulce?

To jest bolesne dla wszystkich fanów Barçy. Doskonale to rozumiem bo wiem, co Messi zrobił dla tego klubu. Ale nie ma co żyć przeszłością, takie sytuacje się zdarzają, a Barcelona ma przyszłość w postaci młodych piłkarzy i jestem bardzo podekscytowany zespołem, który obecnie mamy. Nie możemy myśleć o tym co się stało, tylko patrzeć w przyszłość.

[German García, RNE] Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zainteresowanie kibiców pójściem na stadion zmalało. Jak zachęciłbyś fanów, żeby kibicowali wam z trybun?

Wydaje mi się, że jest to spowodowane restrykcjami, dlatego na stadionie będzie tak mało ludzi. Teraz są jeszcze wakacje, dlatego dużo osób jest pewnie poza miastem. Ci, co jutro będą na trybunach, na pewno nam bardzo pomogą.

[Didac Peyret, Sport] Czy Pedri będzie miał czas na odpoczynek w najbliższym czasie? Chciałbym spytać także, czy Gavi ma szansę zagrać w jutrzejszym meczu mimo swojego urazu?

Pedri i Éric García wrócili z Japonii w bardzo dobrych nastrojach. Są już skupieni tylko na Barcelonie, chcą pomóc drużynie. Na treningach udowodnili, że są gotowi do gry. Gavi, który obecnie musi nosić maskę, również będzie dostępny jutro.

[Fernando Polo, Mundo Deportivo] Pomijając problemy finansowe Barcelony, chciałbyś mieć w kadrze jeszcze jednego napastnika i jeśli tak, to o jakim profilu?

Tak, ponieważ obecnie mamy pewne problemy kadrowe w ataku, kontuzjowani są Fati, Dembélé, Agüero i Coutinho, a to gracze o dużej jakości. Z tego powodu rozmawialiśmy o możliwości sprowadzenia nowego zawodnika, żeby mieć większą konkurencję w zespole, ale to wszystko zależy od tego, czy będzie to możliwe.

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] Klub długo walczył o możliwość zarejestrowania Memphisa przed jutrzejszym meczem. Ty znasz go najlepiej, czego od niego oczekujesz?

To prawda, przez dwa lata pracowaliśmy razem w reprezentacji Holandii, a on grał wtedy znakomitym zawodnikiem dającym bardzo dużo naszemu zespołowi. Tego samego oczekuję od niego w Barcelonie, jego szybkości, jakości w ataku. Leo Messi odszedł i straciliśmy dużo, dlatego teraz musimy więcej wymagać od innych piłkarzy, nie tylko napastników.

[Francesc Latorre, TV3] Kto przejmie rolę lidera w ataku Barcelony po odejściu Messiego, czy będzie nim Griezmann?

Zawsze podkreślałem, że jestem zadowolony z pracy z Griezmannem, ponieważ zawodnik, który za każdym razem poświęca się drużynie. Ma też taki charakter, że jest bardzo radosny, wpływa na innych piłkarzy. Teraz jego rola będzie jeszcze ważniejsza, będzie miał więcej przestrzeni i wolności na boisku, na czym może skorzystać.

[Albert Hernández, Televisión Española] Mówiłeś o kapitanach, którzy zgodzili się obniżyć pensje. Czy tak samo powinni postąpić inni piłkarze, tacy jak Griezmann czy Coutinho?

To nie są pytania do mnie, to jest kwestia dyrekcji, która podejmuje decyzje. Nie mam tutaj nic do powiedzenia.

[Alejandro Segura, Marca] Czy Frenkie de Jong będzie mógł zagrać w jutrzejszym meczu? Jak wygląda sytuacja Ansu Fatiego?

Frenkie przepracował dobrze ostatnie dwa dni i będzie dostępny jutro. Fati kontynuuje powrót do zdrowia, nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie wróci, ale może za dwa lub trzy tygodnie będzie mógł już trenować z grupą, a potem po przerwie reprezentacyjnej będzie dostępny do gry.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wygląda na to że wszyscy zaklinaliśmy rzeczywistość! Barca to nie Messi ale co najwazniejsze Messi to nie Barca bo zasady ludzi klubu (w naszym przypadku prawdziwych cules) nigdy nie były zgodne z tym co ogladamy od paru lat. Nasz niecharyzmatyczny były kapitan zawsze był produktem i chciał nim być nawet gdy jego klub stoi nad przepascią! Klasyczny przykład egoizmu! Jednych i drugich! Apeluje do prawdziwych Cules: pomóżmy dziś o 20.00 tym co chcą grać w tym legendarnym klubie! Jestem z Cules od 1992 roku i zawsze po stracie najwazniejszego ogniwa mielismy mlodego ze złotą piłką! Pomóżmy im z za ekranów!????

Z Messim czy bez Barca zawsze będzie moim ulubionym zespołem. Jego odejście boli i będzie jeszcze trochę bolało... Teraz skończy się gra na jednego zawodnika, i może zacznie się więcej gry zespołowej która może przynieść korzyści. Visca el Barca

Co Wy niektórzy tutaj macie za filozofię że teraz bez Messiego niektórzy piłkarze się odblokują. Przepraszam ale to niedorzeczne. Jak byli "zablokowani" to ich powinno w Barcelonie nie być bo się tu nie nadają do grania jak ich Messi niby "blokował"

Żeby majster kraju chociaż był to będzie dobrze

Tak w innym temacie, Haaland dzisiaj 3 asysty i 2 bramki…

Barca to więcej niż Leo Messi.

Scenariusz na 5-6 kolejek...wygrywają wszystko w dobrym stylu,wraca Dembele,Cou,Fati i...w Październiku mamy komplet na stadionie????.
Vamos Barca!

zobaczycie, ze Barca w tym roku zgarnie Mistrzostwo Hiszpanii i bedzie lepsza niz ta rok temu. Zobaczycie, ze tak bedzie. Messi jest wielki, ale jego brak odblokuje paru pilkarzy. Do tego genialny transfer Depaya. Bedzie z niego super pomocny grajek.

nigdy nie zginie !! hej Barca !! nigdy nie zginie !!

Panie Koeman wierzę że oglądając mecze Barcelony będziemy dobrze się bawić!.
Oby ten sezon przyniósł nam sporo radości.
Vamos i naprzód po tryplet!.

Apropo kibiców to jeśli mają przychodzić tylko bo gra tu taki i taki piłkarz to wcale niech nie przychodzą sezonowcy :) W końcu Barca to więcej niż klub ?

Pytanie do redakcji: czy zdjęcie które jest wrzucone do artykułu jest z konferencji trenera przed meczem ligowym? Daliście zdjęcie z LM :-/

Ter Stegen, Neto
Dest, Emerson, Mingueza, Araujo, Pique, Langlet, Garcia, Alba, Balde
Busquets, de Jong, Pedri, Puiq, Coutinho, Gabi, Nico
Griezmann, Depay, Fati, Aguero, Braithwaite, Manay, Demir, Collado

Pjanic, Umtiti, Roberto, Dembele, Ilaix- dopóki nie przedłuża/ obniża kontraktów rezerwy.
I tak cały sezon dopóki nie zmądrzeją.

Jeśli jesteś prawdziwym fanem Barcelony to będziesz cały czas nawet gdy nie będzie wielkich nazwisk bo jak jesteś tylko dla nazwisk to nie jesteś prawdziwym fanem Barcelony !

Kali pić, kali jeść, kali tłumaczyć teksty dla fcbarca.com

nie sądzę że będzie cieszył, ale jak ten sezon będzie grał przyzwoicie, to może w nowym sezonie z nowym prawdziwym trenerem i jak wyjdziemy już z tego szamba to będzie można wreszcie zacząć wierzyć i budować nowy prawdziwy zespół. Bardzo jestem ciekaw tego pierwszego meczu

Messi te będzie cieszyl ludzi...

Wiele razy pisalem i uspawiedliwialem Griezmana ze gra na zlej pozycji, ze ma umiejetnosci itd. Teraz przyszla jego kolej. Wiem ze modlil sie o ten moment. Skoro tak sie stalo to juz nie ma wymowek, musi pokazac ze bedzie gral jak w reprze Francji i AM i koniec. Powodzenia.
Jestem pozytywny ze zmiana. Z odejsciem Messiego. Zly sposob w jaki do tego doszlo, ale zespol potrzebowal taktycznej zmiany. Stylu. Caly zespol musi sie zbalansowac, uzywac wszystkie mozliwosci zamiast Messiego. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Właśnie leci mecz w Angli Menchester United vs Leeds United i na tym meczów jest komplet kibiców a w Hiszpani są ograniczenia sama la liga wykańcza kluby.

Z jednej strony strata Messiego boli, ale z drugie te ciągłe granie czasem na niego w ostatnich sezonach już mega wkurzało. I mam nadzieję, że nasza gra będzie wyglądać dobrze. Ekipa jest bardzo fajna, młodzi z ogromny potencjałem. Może ligi mistrzów nie wygramy, ale la liga jest w naszym zasięgu na pewno.

"W Lidze Mistrzów jest mniej meczów, czasem wygrywały ją drużyny, które nie miały najlepszych zawodników, ale grały bardzo dobrze jako zespół"
Cytat idealnie odzwierciedla co się działo w ostatnich latach. Może i w kadrze był najlepszy piłkarz świata ale jako drużyna zawodzilismy. Może jak już go nie ma, będziemy taką właśnie drużyną

Kadra jest dobra, kwestia zgrania to kwestia kilku kolejek. Dochodzi zdolna młodzież.
Będzie dobrze. A że słabsze mecze i strata punktów też będą to taki urok ligi.

"Teraz jego [Griezmanna] rola będzie jeszcze ważniejsza, będzie miał więcej przestrzeni i wolności na boisku, na czym może skorzystać."
Czyli pewnie będzie wolnym elektronem, bardzo dobrze. Najlepsza rola dla niego.

Ciekaw jestem jak długo mają zamiar wklejać to samo zdjęcie, to już męczące jest

Ja myślę ze z Sociedad nie będzie co zbierać. Wyjdziemy ich rozszarpać, nikt tu nie odstawi nogi a Griezmann z Depayem zeżrą trawę żeby wygrać. Jeśli przywrócimy do życia Fatiego i Coutinho, liga będzie nasza.

"Dziś zainaugurujecie nowy sezon LaLigi przeciwko trudnemu rywalowi, jakim jest Real Sociedad?"
Raczej jutro!

"Od jutra nie ma wymówek" Zdanie klucz tej konferencji.

Bardzo fajne wypowiedzi:
1) "nie ma co żyć przeszłością, [....] Barcelona ma przyszłość w postaci młodych piłkarzy i jestem bardzo podekscytowany zespołem, który obecnie mamy. Nie możemy myśleć o tym co się stało, tylko patrzeć w przyszłość"
2) "teraz musimy więcej wymagać od innych piłkarzy, nie tylko napastników"
3) forma wypowiedzi na temat Griezmanna czy Gaviego sugeruje że mogą być niespodziankami zbliżającego się meczu. Widać że Koeman liczy na najlepszą wersję Francuza, a o Hiszpanie mówi pod kątem gotowości do gry, a nie przykładowo dyskomfortu noszenia maski.

Bardzo podoba mi się że cały czas odcina się od Messiego i skupia na zespole w który wierzy - może szatnia czy to pierwszego zespołu czy to zespołu rezerw ma wielki żal do Laporty, ale po zdjęciach i filmach z treningów widać że Koeman, Schreuder czy Larsson są bardzo blisko zespołu, są zjednoczceni, i duży kładą nacisk na szkolenie młodych zawodników - co filmik, który gdzieś pojawi się w necie to ktoś ze sztabu szkoleniowego wyraźnie oraz sugestywnie coś tłumaczy i poklepuje do działania - to cieszy.

Ja juz sie śmieje XD

Bardzo tęsknie za Fatim i chciałbym żeby już wrócił i pociągnął nowa młoda Barcelonę do gry , a z drugiej strony bardzo się o niego martwię czy wróci do swojego poziomu , a także czy będzie się dalej rozwijał po takiej kontuzji

Pierwsza strata punktów i będzie narzekanie na murawę/pogodę bądź na to, że ktoś nie jest wypoczęty w 100%.

Kurs na to 1.75 stawiać domy XD

Gubię się już z tym Coutinho kontuzjowany czy nie, zagra czy nie zagra, mogli by sprecyzować :)

Coutinho dalej kontuzjowany?

Juz nie moge sie doczekac jutra...zaczynamy pisac nowy rozdzial Vamos!!!

Brawo Coach! Bez wymówek. Wierzę, że RK to poukłada. Temat Leo zamknięty. Na szczęście.