Carlo Ancelotti: Nawet bez Messiego Barça jest jedną z najlepszych drużyn na świecie

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2021, 20:30

Sport

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti podczas konferencji prasowej przed pierwszym meczem Realu Madryt w tym sezonie wypowiedział się na temat odejścia z Barcelony Leo Messiego i rywalizacji z katalońskim klubem.

Włoski szkoleniowiec przyznał, że szanuje decyzje Blaugrany i Argentyńczyka o rozstaniu. – Trochę mnie to zaskoczyło, ponieważ Messi od dziecka był sztandarem Barcelony. Spędziłem jednak w futbolu 42 lata i nie jestem zdziwiony, że piłkarz zmienia barwy klubowe. To mogło być dziwne we wcześniejszych czasach, ale nie w obecnych. Mam dużo szacunku do decyzji Barcelony i Messiego.  

Ancelotti uważa, że mimo odejścia Messiego Barcelona pozostaje wśród głównych konkurentów Realu w walce o tytuł. – Musimy rywalizować z Barceloną, tak samo jak z Atlético. Nawet bez Messiego to zawsze jest Barça, jedna z najlepszych drużyn na świecie, dla nas to się nie zmienia. Musimy próbować z nią wygrać.

Trener Realu nie odnosił się do sporu Los Blancos oraz Barcelony z Javierem Tebasem i uważa, że zbliżający się sezon będzie bardzo interesujący.  – Myślę, że to będzie bardzo konkurencyjna edycja LaLigi, z bardzo silnymi drużynami. Hiszpania zawsze miała bardzo mocną ligę. Lubię te rozgrywki, w których drużyny chcą grać w piłkę. Zwyciężenie w nich byłoby dla nas bardzo ważne.

Ancelotti ma problemy na starcie rozgrywek, ponieważ do kontuzjowanego Ferlanda Mendy’ego dołączył Marcelo, a zatem na lewej obronie pozostaje młody Miguel Gutierrez. Urazy leczą też Dani Carvajal i Toni Kroos. Real jak na razie zarejestrował do rozgrywek wracających z wypożyczeń Garetha Bale’a i Lukę Jovicia, a włoski szkoleniowiec bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat Walijczyka, z którym udanie współpracował podczas pierwszego okresu pracy na Bernabéu. Niespodzianką był brak przydzielenia numeru Martínowi Ødegaardowi, ale Ancelotti podkreśla, że to może się zmienić. Real rozpocznie sezon jutro o 22:00 meczem z Alavés.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co racja to racja Panie Carlo

Kibice z FCBarca uważają wręcz przeciwnie xD

Naprawdę to może wyjść na dobre, przypomnę Wam taki mecz z poprzedniego sezonu rewanż z PSG, specjalnie wziąłem wolne w pracy żeby móc obejrzeć bo tak wierzyłem w remontade każdy w pracy mi mówił że jestem pier... żeby na przegrany mecz brać wolne. I jest ten mecz z PSG i ja tam widzę inna drużynę głodna naładowana pozytywnie to PSG nie istniało oprócz tego jednego wypadu i karnego z dupy, i powinniśmy tam strzelić ze 3 do przerwy, ale do sedna jest 1:1 (wiem Messi strzelił) ale 45 min karny lider zespołu musi to strzelić a on zamyka oczy strzela tak samo jak z PSG w 2017r, każdy z Navasem wiedzieli że tak zrobi. I ten mecz mi uświadomił że on nie jest kryzysowym liderem tak samo było w 2017 r. Przez ostatnie sezony zachwycaliśmy się nim w meczach typu Leganes ale nigdy nie był liderem w ważnych meczach gdzie miał sam coś wziąć na barki, każdy z Nas niech sobie włączy jeszcze raz mecze z Roma Liverpoolem Bayernem tam jest tylko jego spuszczoną głowa nic więcej i czlapanie

@JarekS Nadal uważam, że Pedri i DeJong razem, są lepsi od całej pomocy PSG. Oglądam mecze PSG w l1 i się łapię za głowę. To nie oni wygrali z nami a to my przegraliśmy ze sobą w lm.

" ale Twoje opinie ostatnio są aż tak mocno optymistyczne że powiedziałbym nawet że są mocno odklejone od rzeczywistości. "
- jakiś przykład ? nie wydaje mi się abym odleciał.

pozdr

@monsterrize
1) W pierwszym meczu Barcelona-PSG w LM było widać jak mamy lepszą linię pomocy - bawili się z nami jak z dziećmi, a teraz mają jeszcze silniejszy skład, a my jesteśmy nie trochę a bardzo wiele słabsi niż w poprzednim sezonie.
2) W poprzednim sezonie nasza linia pomocy nie miała przewagi w środku pola w ani jednym meczu z Realem czy Atletico - w tej linii przegrywaliśmy najwyraźniej mecze z silnymi przeciwnikami.
3) Brak jakości piłkarskiej - policz ilu mamy pomocników z jakością piłkarską (czyli mieszanka talentu, umiejętności gry z zespołami silnymi oraz z bagażem 250-300 meczów w dorosłym futbolu). Odbiegamy od konkurencji nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zawodników którzy mają chociaż 150-200 meczów w dorosłym futbolu.
4) Szanuję cię jako kibica Barcelony ale Twoje opinie ostatnio są aż tak mocno optymistyczne że powiedziałbym nawet że są mocno odklejone od rzeczywistości.

PS: Dziadzia Carlo leci kurtuazją i buduje sobie na wszelki wypadek alibi, gdyby miał problemy z wygraniem w lidze z najsłabszą Barceloną od lat 90, a kibice łykają te teksty jak pelikany...

Carlo w punkt i to sie szanuje.

@bulecznikX mam dokładnie odwrotnie

Kurtuazja. Nic więcej

@lordziom Barca jest chłopcem do bicia już od paru sezonów, więc spokojnie. Gorzej już nie będzie.

@monsterrize porównaj jak gra Verratti w ważnych meczach, a jak gra Pedri z wielkimi zespołami o dużą stawkę.
Statystyki zostaw pseudo dziennikarzom żeby mieli o czym pisać.

W sumie linię pomocy mamy lepszą niż PSG, więc nie rozumiem zachwytu Messiego.
Taki Pedri mając raptem 18 lat, wykręca lepsze statystyki podczas meczu niż przehajpowany Verratti, nie zapominajmy, że mamy jeszcze FDJ, który również jest bardziej wartościowy niż środek Kataru XD.

Dokładnie to samo mówię jesteśmy potęgą !

@Transu96 Linia pomocy bdb., linia ataku dobra, linia obrony dobra. W obronie mamy Araucho, Garcie, Pique, boki obrony - Dest, Royal, Alba. Nie jedna drużyna by chciała mieć taki meh.

@panczo ja tak samo, czytałem komentarz kolegi i myślałem że na końcu podzieli jednak nasze zdanie

Dokładnie !
Niestety ten moment musiał w końcu nastąpić jak nie teraz to za rok max dwa lata wiec jeśli ktoś kibicuje Barcelonie a nie tylko Messiemu warto żeby dotarło do niego ze zaczyna się nowa era ...psy szczekają karawana jedzie dalej... Visca el Barca ! ????

@MeMyselfAndI Nie, po prostu widać że Barcelona ma o niebo lepszy potencjał w młodzieży i dodatkowo ma trenera który nie boi się na nich stawiać. Tak było z Pepem i teraz szczęście zesłało nam Holendra.

@Marcinss10 a co tu jest do rozumienia? Wartości klubowe, budowane przez lata się liczą a nie kilkuletnie pompowanie pompawanie kasy do klubu-panstwa.

@kyronis Ancelotti w przeciwieństwie do ostatnich dwóch trenerów Barcelony to coś przynajmniej wygrał w karierze ;)

@cyron1 Kto ma lepszą i dlaczego kadrę w tym sezonie? Będziesz się kierował dwoma sparingami przez co wywyższał jakichś Gavich i Demirów?

@RR dokladnie, mysle ze teraz zagramy jako kolektyw , druzyna, a nie "gra na messiego"

@monsterrize dzieci chcą nazwisk: Beckenbauer, Maldini, Nesta, Puyol, Alves bo kiedyś im tatuś i dziadek mówili że byli dobrzy. Widać rój białych podszewek po odejściu Leo, w końcu to był ich koszmar a teraz muszą upuścić te złe emocje. Komentarze wyglądają coraz bardziej jak z notatnika.

@Transu96 meh bo??? Komentarz hala dziecioka, że mamy lepszą kadrę a na koniec i tak gówno zdobyliśmy. Przestań grać w fife, zacznij oglądać ze zrozumieniem mecze

Nswet z Messim juz od kilku lat nie byla a bez niego tym bardziej nie bedzie...coz takie czasy.Visca Barca!

@ninja81 tak ale Barca zawsze miała kogoś kto robił różnicę, brał sprawy w swoje ręce... Teraz nie widzę nikogo takiego. Griezmann nie wejdzie w te buty a nasz "kolektyw"... To jeszcze nie to.

@Piotruś-BARCA szkoda ci tłumaczyć bo nawet po nicku widać że jesteś dzieciokiem

Carlo ma objawy demencji............Obecna Barcelona będzie chłopcem do bicia przez topowe drużyny w lidze mistrzów.Niestety ale zaczęły się chude lata dla piłki hiszpańskiej.Anglia nam sportowo i organizacyjnie odjechała i ten dystans zamiast się zmniejszać to zaczyna się powiększać.Obstawiam,że w tym sezonie zdobędziemy mniej punktów niż w poprzednim.Messi-to był genialny piłkarz którego mógłby zastąpić tylko inny geniusz.Obecna Barcelona jest najsłabszą drużyną do przyjścia Rijkaarda.
konto usunięte

@JarekS to wypowiedz z szacunkiem do rywala. Barcs stracila tylko Messiego w meczach z Realem nie istniejący od 3 lat. Doszedł Aguero, Depay, Garcia . Barcelona jest grozniejsza niz rok temu. Jesli ich zdolaja zarejestrować

@Piotruś-BARCA tylko że w tym meczu każda sytuacja bramkowa dla barcelony a było ich z 10, powstawała dzięki messiemu, wiec karny przy tym nic nie zmienia, szczególnie ze go nadrobił pieknym golem, w tym meczu przegraliśmy przez brak prawdziwego napastnika
konto usunięte

Anczelotti posłodził, ale to nie zmienia faktu że jesteśmy w doopie

@monsterrize ale Pedri + De Jong + Busi kturu jak ma dzien to miazdzy wszystkich, nasza pomoc jest naprawde super obu Ronald cos z tego ulozyl

@jutroIV nie bardzo rozumiem waszej nie chęci do drużyny psg, chyba że jesteście fanami Marsylii, wtedy ok.

Niestety teraz raczej tylko na papierze ale trzeba walczyć by też było realnie..

W każdym razie w meczach Real - PSG nikogo nie lubiłem ale minimalnie wolałem Real od PSG a teraz będzie mega kibicowanie PSG :)

linia pomocy spoko
linia ataku średnio na jeża
linia obrony meh

od kilku lat Carlo Ancelotti , jak trenuje jakiś zespół ( jak np. Napoli ) to taki totalnie dołuje i wywalają go na „ zbity pysk „ . to ma być „ analityk ‘ ha ha i hi hi …o

Wyniki na arenie międzynarodowej raczej przeczą pana teorii. W lidze zresztą też.