Carlo Ancelotti: Nawet bez Messiego Barça jest jedną z najlepszych drużyn na świecie

Dariusz Maruszczak

13 sierpnia 2021, 20:30

Sport

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Carlo Ancelotti podczas konferencji prasowej przed pierwszym meczem Realu Madryt w tym sezonie wypowiedział się na temat odejścia z Barcelony Leo Messiego i rywalizacji z katalońskim klubem.

Włoski szkoleniowiec przyznał, że szanuje decyzje Blaugrany i Argentyńczyka o rozstaniu. – Trochę mnie to zaskoczyło, ponieważ Messi od dziecka był sztandarem Barcelony. Spędziłem jednak w futbolu 42 lata i nie jestem zdziwiony, że piłkarz zmienia barwy klubowe. To mogło być dziwne we wcześniejszych czasach, ale nie w obecnych. Mam dużo szacunku do decyzji Barcelony i Messiego.  

Ancelotti uważa, że mimo odejścia Messiego Barcelona pozostaje wśród głównych konkurentów Realu w walce o tytuł. – Musimy rywalizować z Barceloną, tak samo jak z Atlético. Nawet bez Messiego to zawsze jest Barça, jedna z najlepszych drużyn na świecie, dla nas to się nie zmienia. Musimy próbować z nią wygrać.

Trener Realu nie odnosił się do sporu Los Blancos oraz Barcelony z Javierem Tebasem i uważa, że zbliżający się sezon będzie bardzo interesujący.  – Myślę, że to będzie bardzo konkurencyjna edycja LaLigi, z bardzo silnymi drużynami. Hiszpania zawsze miała bardzo mocną ligę. Lubię te rozgrywki, w których drużyny chcą grać w piłkę. Zwyciężenie w nich byłoby dla nas bardzo ważne.

Ancelotti ma problemy na starcie rozgrywek, ponieważ do kontuzjowanego Ferlanda Mendy’ego dołączył Marcelo, a zatem na lewej obronie pozostaje młody Miguel Gutierrez. Urazy leczą też Dani Carvajal i Toni Kroos. Real jak na razie zarejestrował do rozgrywek wracających z wypożyczeń Garetha Bale’a i Lukę Jovicia, a włoski szkoleniowiec bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat Walijczyka, z którym udanie współpracował podczas pierwszego okresu pracy na Bernabéu. Niespodzianką był brak przydzielenia numeru Martínowi Ødegaardowi, ale Ancelotti podkreśla, że to może się zmienić. Real rozpocznie sezon jutro o 22:00 meczem z Alavés.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Carlo ma objawy demencji............Obecna Barcelona będzie chłopcem do bicia przez topowe drużyny w lidze mistrzów.Niestety ale zaczęły się chude lata dla piłki hiszpańskiej.Anglia nam sportowo i organizacyjnie odjechała i ten dystans zamiast się zmniejszać to zaczyna się powiększać.Obstawiam,że w tym sezonie zdobędziemy mniej punktów niż w poprzednim.Messi-to był genialny piłkarz którego mógłby zastąpić tylko inny geniusz.Obecna Barcelona jest najsłabszą drużyną do przyjścia Rijkaarda.

@lordziom Barca jest chłopcem do bicia już od paru sezonów, więc spokojnie. Gorzej już nie będzie.
« Powrót do wszystkich komentarzy