Leo Messi: Już w grudniu powiedzieliśmy dzieciom, że zostajemy w Barcelonie

Julia Cicha

12 sierpnia 2021, 11:05

Marca, AS

71 komentarzy

Fot. Getty Images

Po wczorajszej prezentacji w PSG Leo Messi udzielił kilku wywiadów dla mediów z całego świata. Argentyńczyk opowiedział o szczegółach operacji oraz m.in. o tym, w jaki sposób dowiedział się, że nie pozostanie w Barcelonie. Jedną z rozmawiających z zawodnikiem osób była gwiazda Twitcha Ibai Llanos, co również odbiło się szerokim echem w mediach.

Rozmowa z Ibaim Llanosem

- Prawdę mówiąc jestem zmęczony. Chcę już zacząć trenować z nowym zespołem. Bardzo cieszę się na myśl o nowym projekcie, to spektakularny stadion i kadra.

- Nigdy wcześniej nie pojawiłem się na Twitchu, ale często go śledzę.

Rozmowa z Guillemem Balague dla BBC

Pierwsza podróż do Barcelony i obecna podróż do Paryża: Podróż do Barcelony była dawno. Spałem przez cała drogę. Podróż do Paryża była zupełnie inna. Trudno było mi spać i odpoczywać w ostatnich dniach, byłem niespokojny przez niepewność, przez to, co się wydarzy… Po komunikacie Barcelony nie wiedzieliśmy, co zrobimy. Nie mieliśmy nic ustalonego. Te nerwy, niepewność… Kiedy znów zacznę grać, gdzie, zmiany dla rodziny. Trudne były pożegnania, rozmowy, potem przyszły negocjacje z PSG i zacząłem myśleć o przyszłości. To będzie wspaniałe doświadczenie dla naszej piątki.

Wiadomości o odejściu: Ojciec przyjechał do mnie do domu. Rano spotkał się z Laportą, a kiedy wrócił, powiedział mi to. Potem musiałem przygotować się, by powiedzieć to Antoneli i dzieciom. Powiedziałem jej, płakaliśmy, było nam smutno i zastanawialiśmy się, jak najlepiej powiedzieć to dzieciom. W grudniu już powiedzieliśmy im, że zostajemy. Wiedzieliśmy, że będzie to dla nich cios, szczególnie dla Thiago.

Reakcja dzieci: Często za dużo myślimy, a dzieci przyswajają różne rzeczy w sposób, który nie przychodzi nam do głowy. Thiago ma to w sobie, ale na zewnątrz jest szczęśliwy, zadowolony i gotowy na zmianę. Wiem, że jest jak ja i cierpi wewnętrznie, ale to nic takiego. Zaadaptuje się tak, jak robią to wszyscy. To będzie nowe doświadczenie, dorośnie.

Neymar: Kiedy ojciec porozmawiał po raz pierwszy z Leonardo, Neymar już o tym wiedział. Di Maria i Paredes też wiedzieli, że istniała możliwość przejścia do PSG. Otworzyli przede mną drzwi, chcieli, by tak się stało. Komentowaliśmy wydarzenia, by zobaczyć, czy się uda.

Rozmowa z TF1

Dlaczego wybrał PSG?: Od początku bardzo dobrze mnie tu przyjęto. Kiedy musiałem wybrać klub, brałem pod uwagę kontekst, jakość klubu, ale też czynniki osobiste. Z tego powodu wybór był dość łatwy.

Paryż: Byłem tu wielokrotnie z rodziną, spacerowałem jako turysta, poznając najbardziej znane miejsca. Dziś nie mogę się doczekać, by sprawdzić, jak się tu żyje. Najpierw piłka, a potem także cieszenie się życiem w Paryżu.

Wpływ Neymara i Mbappe: Mam przyjaciół w szatni. W zespole jest dobra atmosfera, czuć to. Nie mogę się doczekać gry z Kylianem i wszystkimi tymi piłkarzami. To też miało wpływ na moją decyzję.  Bardzo chcę grać z najlepszymi na świecie. Możliwość robienia tego codziennie to szansa.

Dobra forma w wieku 34 lat: Nie sądzę, by istniał jakiś sekret. To przede wszystkim praca, trzeba też mieć motywację, ustalać cele. Jestem przygotowany na nowe wyzwania.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dziwię się, że pożegnanie Messiego z Laportą nie wyglądało zbyt ciepło. Wszystko to składa się w jedną całość – Laporta był skrajnym optymistą albo zwodził Messiego, cały klub i wszystkich nas od wielu tygodni, licząc na cud. Mam wrażenie, że jeszcze sporo nie wiemy...

Mam pytanie do redakcji, ile jeszcze będziecie rozpaczać pod odejściu Leo ? Na litość, chłop poszedł za $ jak każdy inny piłkarz, sorry Totti, wybrał możliwość gry w topowej drużynie i przy tym mega zarobki, czemu nie skupiacie się na naszej drużynie a nie ciagle Leo to Leo tamto Leo miał biegunkę, tego ju czytać się nie chce, Laporta ratował klub przed całkowitym upadkiem kto wie czy ta decyzja nie będzie najważniejsza za kilka lat, płacić takie sumy za 34 letniego piłkarza ? No ku…, ludzie ogarnijcie się on już po 8:2 wiedział ze trzeba uciekać bo ten okręt tonie, na konferencji wielkie łzy a 2 dni po fiesta w Paryżu… wielki szacunek Leo za wszystko ale ziemia nie zatrzyma się, umarł król niech żyje król !

A w sierpniu:
- Dzieci, jeśli Laporta nie cofnie swoich słów, to wypierd***m.
-A co powiedział?
-Żebym wypierd***ł.

guys: Leo na pewno chciał zostać, ale jeśli wyszło jak wyszło, to popłakał (szczerze), poprawił koronę i trzeba iść dalej. świat nie kończy się na FC Barcelonie. Podobna sytuacja z Sergio Ramosem (wiadomo piłkarz zupełnie innego kalibru).
Ciekawie będzie go zobaczyć na CN w LM w barwach PSG.

A ja znalazłem sobie takie pocieszenie w tej całej sytuacji odejścia GOAT, a mianowicie szejki z psg za ich dolary nie kupią przeszłości Leo i jego najlepszej wersji. W swoim topie grał u nas i tylko u nas :-)

Prawda jest taka, że to wszystko nie wydarzyło się teraz, tylko po 8:2 i przegranej na finiszu z Realem w lidze. Był biurofax i całe to zamieszanie. Wtedy Messi chciał odejść i w przypadku braku ciekawego projektu postanowił odejść w 2021. Być może wybór Laporty dał mu jakąś iskrę, ale sądzę, że na bieżąco zdawał sobie sprawę z sytuacji klubu.
Poza tym kibice by go znienawidzili, gdyby teraz powiedział, że chciał odejść wcześniej a tak wszyscy są względnie zadowoleni.
- Leo bo będzie grał w jednym z top3 klubów ze sporymi szansami na upragnioną LM, do tego "chciał" zostać i "pewnego dnia wróci", więc ma odpuszczone u kibiców
- Laporta, bo Leo dał mu wsparcie i rzekł, że to nie jego wina. Joan zarazem czyści stajnie po poprzedniku i nie musi marwić się o budżet, który kontrakt Messiego by zrujnował do końca. No i kibice nawet to zrozumieli
- Kibice (w większości), bo wyjaśnienia Leo i Joana brzmią nawet sensownie. Tzn jest smuteczek, ale ze zrozumieniem ;-)
- Finanse Barcelony - czyszczą się i tak będzie jeszcze 2 lata, ale udało się już poczynić pewne ruchy i oszczędności
- Młodzież Barcy - bo nie będzie w tym sezonie wielkiej presji

A sportowo?
W lidze z takim teamem nie da się spaść poniżej top4, Puchar Króla lub SuperPuchar w zasięgu. LM wyjdą z grupy. Czyli zaadniczo wyniki beda podobne do poprzedniego roku.

Ja tagze proszę wiadomości z Barcelony!! Odszedł trzeba to akceptować ona nie gra już dla nas czas zmierzyć się z tym że go już nie ma nie będzie. Chcę wiedzieć co jest u naszych zawodnkow nie interesuje mnie PSG. To jest strona Fc barcelona a czuje się jak by była PSG. Dzięki polecam zająć się nasza drużyną.

Gdyby tak bylo, to by przedluzyl jednostronnie umowe a nie czekal do konca sezonu :) nawet jesli jest to "smutne" to jestem przekonany ze dobrze wyjdzie na to Barcelona nawet jesli moze to zajac troche czasu.

Droga redakcjo.

już w niedziele start sezonu w nowym rozdaniu!
możemy sie dowiedziec - my kibicie- w jakiej formie są nasi zawodnicy?
my już wiemy że LEO jest w Paryżu. to już nie nasz problem.
chciałbym wrocić do naszych Barcelony informacji.
jak sie ma PIQE? SB? jak trenują? czemu Pedriego chcą zajechać jak konia.
to mnie kibica interesuje a nie Pan Messi,
jak bede chciał poczytać co u niego i u jego synów to wejde na strone PSG.

z poważaniem

Michał, rocznik 83, kibic Barcelony od 1996r.

ale niektorzy maja tutaj bol tylka o wielkiego leo, ze moze byc szczesliwy gdzies indziej niz w barcy

Leo Messi zawsze pozostanie częścią FC Barcelony. Jest żywą legendą tego klubu. Argentyńczyk to esencja ostatnich dekad istnienia tej drużyny. Był wielki i wielki pozostanie. Rozumiem rozgoryczenie niektórych użytkowników tej strony, bo jego odejście niezwykle boli (co mnie mocno dziwi, gdyż ostatnimi laty utraciłem dużą część sfery emocjonalnej związanej z futbolem) i poniekąd usprawiedliwia takie zachowania kibiców. Mimo wszystko śmieszą mnie te komentarze w stylu "sprzedał się", "poleciał na kasę"... Messi ma prawo grać gdzie chce. Nie odszedł do Realu Madryt. Nie wybrał bezpośredniego rywala w LaLiga. Jego odejście w niczym nie umniejsza jego zasług. Zasług, których przez te lata osiągnął, aż miło. 6 złotych piłek. Mnóstwo pucharów i gole trzaskane jakby na zawołanie. Messi to GOAT i tak też dla mnie pozostanie. Nawet jeśli nie wróci. Nie ma takiego obowiązku. Gracias Leo!

Szacun Leo za wszystkie lata i ci dziękuje bardzo .Ale przykrością zostań już w tym żałosnym Paryżu i nie wracaj .Bo od 2013 roku to czym gorszę wojenki z tym brudas Szejkiem i całym klubem a mimo tego tam poszedłeś .Zresztą po co miałbyś wracać Kapitanem byłeś tragicznym a na trenera się nie nadajesz

To trzeba było w grudniu podpisać nowy kontrakt albo w styczniu ogólnie trzeba było wcześniej a nie stary dusił barce o każde euro ! Ze swoim ukochanym klubem zawsze negocjował kilka miesięcy z Arabami 2 dni taka ciekawostka .
Komentarz usunięty przez użytkownika

Leo ja Ci wierzę.

Ból dupska o wywiad z Leo. XDDDD Weźcie sobie maść ogarnijcie bo wywiady z Leo będą się tutaj pojawiać. Tak samo jak z Rivaldo, Xavim, Iniesta czy kupa byłych piłkarzy, trenerów czy osób związanych z naszym klubem.

Tak tak Leo haha

Pojadą do Disneylandu ,dostaną po złotym iPhonie i po płaczu q…a ja tu płacze wilki jakieś -aTy….

Niestety obu stronom zabrakło lojalności w stosunku do klubu. Messi jednym ruchem umniejszył swoją legendę a Laporta okazał się oszustem! Gdyby Messi miał zostać to stałoby się to do 30 czerwca, zamiast tego zafundowano nam tę szopkę!

Dajcie już spokój z tymi artykułami o Messim nie jest już naszym zawodnikiem trzeba się z tym pogodzić i ruszyć dalej.

Miej honor i skończ pierdolić jakbyś chciał grać w Barcelonie podpisałbyś z PSG czy jakimkolwiek innym klubem kontrakt na rok z opcja przedluzenia o kolejny sezon obserwując sytuacje finansową Barcelony a podpisałeś 2+1 ostatni kontrakt sportowo-finansowy ;)

Propozycja dla Leo wisiała pewnie od dawna, szejki monitorują rynek i czyhają na gwiazdy. Messi to dla nich wizerunkowy strzał w dychę.

Jak dla mnie im więcej Leo mówi tym bardziej układa mi się pewien schemat w głowie. Coraz bardziej jestem przekonany, że było to wszystko ustawione. Skoro decyzja o pozostaniu w Barcelonie była podjęta w grudniu to nowy zarząd miał wystarczająco dużo czasu( 3 msc) żeby przedłużyć kontrakt przed 30 czerwca, co dało by możliwość dalszej gry. Nawet przy 110% wydatkach na płace. A tak przeciągająca się szopka z kontraktem, Leo odchodzi- nie jego wina, że nie może zostać, Laporta- nie jego wina, że nie może przedłużyć umowy z Leo. Oboje mogą się wybielić.

Będę za nim tęsknić jak za Xavim Puyolem i Iniestą czy Ronaldinho Eto Henrym. Ale trzeba iść dalej legendy cenić i wspominać. Mam tylko nadzieje że przebrniemy przez 1/8 LM. Liga hiszpańska jest w naszym zasięgu. Ale będą potrzebne dwa sezony na zbudowanie odpowiedniego poziomu. Jakość sportowa mnie nie martwi bo teraz będzie więcej gry pod zespół ala Atletico Madryt. Martwią mnie tylko finanse.

uzgodnienie wszystkich warunków kontraktu w praktycznie jeden-dwa dni przy takiej kasie jest mało realne :) Takie negocjacje trwają tygodniami jak nie miesiącami :)

czekałeś na podwyżke jaak zawsze?

Rozmowę z Balague można sobie obejrzeć na kanale youtube Guillema (ja to oglądałem już wczoraj) - u niego na youtubie jest wiele super wywiadów, polecam Wam. Co do słów Messiego, mogę zrozumieć względy osobiste - jak to, że w PSG ma Neymara i innych znajomych, czy fakt, że Antoneli na pewno bardziej podoba się Paryż niż brzydki Manchester. Jednak po prostu nie mogę zmienić swojego stosunku do PSG - tak, pakę mają niezłą, to każdy obiektywnie przyzna i jest możliwe, że wygrają tę LM. Ale to nie zmienia faktu, że PSG psuje piłkę, gra nieczysto, bo ma fory u UEFA i że liga francuska to najsłabsza liga. Uważam, że odejście Messiego dobrze zrobi Barcelonie, bo to będzie prawdziwy impuls do potrzebnych zmian, więc ja akurat nie miałem obsesji zatrzymania Messiego za wszelką cenę, ale uważam, że mógł odejść do znacznie lepszego miejsca, jeśli chodzi o prestiż, historię klubu i poziom ligi, czyli wyzwanie sportowe. Jednak jeśli tak chciał, to jego sprawa. My musimy się teraz skupić na Barcelonie i powolnym, bolesnym procesie odbudowy dawnej świetności.

Leo Ty Kłamczuszku :)

Skoro już w grudniu wiedziałeś że zostajesz to czemu nie przedłużyłeś umowy przed końcem tylko czekałeś i nie było by tematu .

Bartomeu doprowadził do ruiny finansowej, a Laporta mimo obietnic o zatrzymaniu Leo oszukał wszystkich. Oby nie z deszczu pod rynnę.

Trzeba było wtedy przedłużyć jeszcze obowiązującą umowę, z Bartomeu na pewno podwyżkę by dostał :D