Leo Messi: Zawsze będę wdzięczny Barcelonie za miłość, jaką mnie darzyła

Mateusz Doniec

11 sierpnia 2021, 14:00

Mundo Deportivo, Sport

164 komentarze

Fot. Getty Images

• Dzisiaj o godzinie 11 miała miejsce prezentacja Leo Messiego jako nowego piłkarza PSG
  • Argentyńczyk podczas konferencji prasowej przyznał, że ostatnie dni były dla niego trudne, ale mimo to ma wiele ochoty do gry w PSG
  • 34-latek jest bardzo wdzięczny za huczne przyjęcie i obiecuje dać z siebie wszystko, aby wygrać z francuskim klubem Ligę Mistrzów

Leo Messi został już zaprezentowany jako nowy zawodnik Paris Saint-Germain. Po wczorajszym przybyciu i podpisaniu umowy, dzisiaj Argentyńczyk został po raz pierwszy w karierze oficjalnie zaprezentowany po zmianie klubu. Po sesji zdjęciowej w koszulce z numerem 30 były zawodnik Barcelony wziął udział w konferencji prasowej. Oto wszystkie wypowiedzi Leo Messiego z dzisiejszej prezentacji:

- Dzień dobry! Chciałbym podziękować za słowa prezesa. Jestem bardzo szczęśliwy. Wszyscy wiedzą, jak wyglądało moje odejście z Barcelony. Po tylu latach było to bardzo trudne. Ciężko jest dokonać zmiany po takim czasie. Radość jest ogromna. Chciałbym już móc trenować. Cieszę się tym z moją rodziną, ale chcę zacząć trenować i spotkać się z kolegami, aby zacząć ten nowy etap. Chciałbym podziękować prezesowi, Leonardo i całemu klubowi za to, jak mnie traktowali, po tym jak opublikowany został komunikat Barcelony. To była trudna sytuacja i udało się ją bardzo łatwo uregulować. Mam mnóstwo ochoty. Mam nadzieję, że będziemy wygrywać. To ambitny klub, przygotowany, aby walczyć o wszystko. To mój cel – zdobywać tytuły. Dziękuję również ludziom z Paryża za przywitanie. Będziemy bić się o wszystkie cele. Dziękuję za to, że mogę tutaj być.

- Możliwość gry w drużynie z takimi zawodnikami daje mi wiele radości. Chcę zacząć rywalizować z najlepszymi. To zawsze jest piękne.

- Wracam z ponad miesięcznej przerwy. Na pewno będę musiał przygotować się do sezonu samemu. Gdy będę gotowy, zacznę grać. Mam wiele ochoty, ale nie znam daty. Będzie to zależało od tego, jak będę się czuł i co stwierdzi sztab medyczny.

- Wszystko, co przeszedłem przez ostatni tydzień, było z jednej strony bardzo trudne, a z drugiej bardzo emocjonujące. Nie chcę porzucać tego wszystkiego, co przeżyłem, ale jestem bardzo podekscytowany tym nowym etapem zarówno pod względem sportowym, jak i rodzinnym. Miałem wiele myśli w głowie i teraz powoli wszystko przyswajam.

- Jestem bardzo wdzięczny ludziom. To było szaleństwo. Byłem jeszcze w Barcelonie, a oni już czekali na ulicy. Chciałbym im podziękować. Będziemy mieli wiele powodów do radości. Oby był to dla nich dobry rok, również pod względem sportowym.

- Czasem możesz mieć najlepszą drużynę świata i nic nie wygrać. Wiemy jak trudna jest Liga Mistrzów. PSG również to wie, było bardzo blisko. To rozgrywki, w których biorą udział najlepsi. Musimy mieć mocno zjednoczoną i silną grupę oraz trochę szczęścia. Nie zawsze wygrywa najlepszy. To specjalny turniej i to czyni go tak pięknym. Ten puchar chcą wszyscy.

- Przybyłem do drużyny prawie gotowej. W ostatnich latach była bardzo blisko triumfu w Lidze Mistrzów. Przybyłem, aby pomóc i dać z siebie wszystko, mając więcej ochoty niż kiedykolwiek. Moim marzeniem jest wygrać kolejną Ligę Mistrzów i trafiłem do idealnego miejsca, aby to marzenie się spełniło.

- Oczywiście, że mam przyjaciół i znajomych w szatni. Patrząc na skład, można się ucieszyć, że PSG ma takie same cele, jak ja. Mam nadzieję, że teraz jesteśmy silniejsi. Znam Di Maríę i Paredesa i kontaktowałem się z nimi. To był jeden z czynników, aby wybrać to miejsce.

- Śledziłem PSG, bo mam tu przyjaciół. Liga francuska w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, co sprawia, że rywalizacja jest dużo większa. Inne zespoły chcą pokonać Paryż. To będzie nowe doświadczenie na innym stadionie.

- Odchodziłem, nie wiedząc jeszcze, gdzie trafię. Powiedziałem, że Barcelona to mój dom. Zawsze będę wdzięczny Barcelonie za miłość, jaką mnie darzyła. Przeżyłem tam wiele. Oni wiedzieli, że odchodzę do rywalizującego klubu, z którym będę mógł wygrać Ligę Mistrzów. Chcę wciąż wygrywać trofea, a PSG ma takie same cele, jak ja. Nie wiem, czy na siebie trafimy. Z jednej strony będzie pięknie, oby z kibicami, lecz z drugiej będzie to bardzo dziwne grać w moim domu w innej koszulce. To może się wydarzyć.

- Rozwinąłem się na poziomie sportowym. Miałem wiele przeżyć, które sprawiły, że urosłem jako piłkarz i jako człowiek. Jestem tak samo podekscytowany, jak gdy byłem dzieckiem. Uwielbiam wygrywać i zamierzam dać z siebie wszystko, aby osiągnąć cele.

- Znam Pochettino od dawna. Jesteśmy blisko, rozmawiamy. Wszystko szło dobrze od samego początku. Sztab szkoleniowy i inni pracownicy klubu zrobili wiele, abym wybrał PSG.

- Gdy rozmawiałem z Leonardo, jedyne, co powiedziałem to, że mam nadzieję, że moja rodzina dobrze się zaadaptuje. Ja jestem przygotowany. To nowe doświadczenie, lecz futbol jest wszędzie taki sam. Mam przyjaciół w szatni, którzy mi pomogą. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rozpocząć nową przygodę i poznać moich kolegów. Dla nas to wszystko jest nowe, ale jestem przygotowany. Znajdujemy się we wspaniałym mieście i zamierzamy się nim cieszyć. Jesteśmy spokojni i szczęśliwi".

- Marco Verratti pokazuje, że jest wielkim zawodnikiem. Barcelona przez kilka lat chciała go pozyskać. Okazało się, że jest na odwrót. Ja przybyłem tutaj, aby grać z nim. Jest fenomenalnym i spektakularnym chłopakiem - jak cała szatnia. Są najlepsi na świecie i mam nadzieję, że będą mógł pomóc osiągnąć ten wymarzony przez PSG cel.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Coś mi się wydaje że przejście do P$G było planowane już od dawna (tak wynika z jego entuzjastycznych aż do osr*nia wypowiedzi na temat tego petroklubu), popatrzcie jak on się tym cieszy. Tam piłkarze są "najlepsi na świecie", "mając więcej ochoty niż KIEDYKOLWIEK" czyli w Barcelonie nie miał?... Zwykłe pier*olenie. Egoizm wylewa sie z jego ust tak mocno że zaraz się sam w nim utopi. Kończcie z tematami o Messim bo to jest strona o FC Barcelonie a nie o zawodniku Leo Messi. Dziękuję

Messi pokochal już psg

Przykro mi ale nie wygrasz już Ligi Mistrzów i karma wróci :) Barcelona wygrywa Lige Mistrzów w finale z PSG :) Messi płakał jak odchodził

Szkoda, że ci się Leo tak bardzo nie chciało LM gdy dreptałeś w meczach z Romą, Liverpoolem czy Bayernem.
Wtedy faktycznie twoje zaangażowanie aż biło w oczy...

Ja wiem, że gra cała drużyna ale my w tych meczach graliśmy w 10.

Bardzo boli odejście Leo ale z drugiej strony z Leo w składzie zajęliśmy 3 miejsce w lidze.
Potrzeba większej rewolucji, a jak to mówią "ryba psuje się od głowy"

Kapitan, wzór do naśladowania dla młodych ze szkółki. ...
Zwykły egoista i kłamca.

Ogromna prośba...
Nie publikujcie juz tych inf o PSG i Leo,bo źle sie robi!
"Jestem szcześliwy, i chce wygrywać bardziej niż kiedykolwiek"
Czy to jest naturalne 3 dni po tym jak był niby pewien że zostanie w FCB?
Tylko głupi to kupi,że dogadali sie tuż po oswiadczeniu Laporty!
Skaza na tym wszystkim co zrobił dla Barcelony i kibiców...

Życzę Messiemu jako zawodnikowi wszystkiego co najlepsze, ale nie mogę mu życzyć wygranej LM z tym "klubem"

Może już wystarczy zdjęć zawodnika p$g na stronie? Nie wpływa na mnie to zbyt dobrze i sądzę że wielu kibiców Barcy też ma tego dość.

Życzę mu wszystkiego najlepszego pozbyli się gościa który ratował im dupę w ostatnich sezonach w ilości bramek i asyst.Reszta darmozjadów która już dawno powinna opuścić klub została.Nie dorastała mu nawet w 50 procentach.Oczywiście będę tez oglądał PSG i kibicował mu.

"są najlepsi na świecie " ... Oby szybko ich wyjasnil znów ktoś w lm.

Jestem szczęściarzem który widział pierwszy oficjalny i ostatni mecz Messiego. To była piękna historia która pisał zakończyła się w najgorszy sposób jaki tylko mogła.Dzieki Leo za te wszystkie lata i powodzenia Mistrzu!

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że przesłodził za bardzo Leo tymi wszystkimi słowami. Mdło mi się zrobiło. W szatni ma teraz samych najlepszych na świecie? Zobaczymy jak będzie na boisku. Pozatym nadal jest dla mnie Bogiem piłki kopanej, jednak źle się to czyta. Mam nadzieję, że trafi kiedyś na Barcę, która pozamiata psg.

Nieprawdą było, że mógł grać za 50 % pensji, mógł grać za darmo, te 50 % dotyczy tylko tych co grają w 2 lidze, a nie 1, a tak wielu się tu oburzało i broniło Messiego.

Stracił wszystko w moich oczach. Oby to był ostatni news o nim na tej stronie. Nie pozdrawiam.
konto usunięte

Sprzedał się z ciapolami był dużo wcześniej dogadany sztuczne łzy i pomachał nam białą chustką na mam nadzieje nie do widzenia teraz miałczy do ciapatych

Masakra ale jadu co u nie których.
Gościu u nas wygrał wszystko co możliwe. Barcelona bez niego by miała 70% pucharów mnie..tez mi jest ciężko w to uwierzyć barcelona to barcelona messi to messi i tyle..tez bym chciał żeby u nas grał ale czasu nie cofniemy musimy wierzyć w to że damy rade bez niego wiem wiem ze wygrał 80 męczy sam... VISCE EL BARSA
POWODZENIA KRÓLU DALES CO MOGŁEŚ

Dzięki Leo za wszystko! Ciągnąłeś nasz klub sportowo i finansowo - teraz musimy sobie radzić sami... W Paryżu traktują go jak króla - jeśli ktoś na to miał zasłużyć to właśnie Ty.

Terapia szokowa w Barcelonie właśnie się zaczyna:
1) Spadek o 80% od poniedziałku sprzedaży w sklepach Barcelony - jak coś się sprzedaje to w większości przypadków ostatnie koszulki po Messim na pamiątkę.
2) Barcelona nie może sprzedać 30tyś biletów na mecz - będzie otwarta sprzedaż aby sprzedać możliwie dużo biletów i ograniczyć straty.
3) Rakuten uważa że spadek wartości marki Barcelony bez Messiego jest zbyt duży i chce znacząco renegocjować umowę pomimo i tak istniejących klauzul "Messi"
4) Nike już może zliczać straty aby wystawić rachunek Barcelonie.
5) Projekt Espai Barca przestał istnieć
6) Pojawiają się głosy że temat Messiego był sztucznie utrzymywany przez Laportę, któremu zależało na otrzymaniu oceny Fitch na poziomie BBB-, czyli oceny lekko nad dnem, aby mieć szansę na kolejny kredyt na płace zawodników... Gdyby dzisiaj ta sama ocena by była dogadywana - ocena by była najgorsza z możliwych, czyli krok od upadłości.

PS: polecam najnowszego Footrolla - bardzo dużo racji ma facet: https://www.youtube.com/watch?v=fjHiJHK71po

Wdzięczność to twój zasrany obowiązek uwielbiam gościa bo dał Barcelonie dużo ale tez zgarnął nie mało ! Będę mu kibicował żeby wygrał 7 złota piłkę , mistrza Francji , króla strzelców w lidze i lidze mistrzów ale Liga Mistrzów może wygrać każdy tylko nie PSG i M CITY. I jeszcze jedno jak przyjedziesz na Camp nou to masz człapać jak z Romą Liverpolem i Bayernem no bo wybrałeś delikatnie mówiąc średnio jako facet co niby tak kocha klub .

Ja to widzę tak, że ten płacz i nie podpisanie kontraktu było wcześniej ustalone.
1. Dlaczego nie podpisał kontaktu jak zawsze kilka miesięcy a nawet rok wcześniej?
2. Dlaczego Laporta tak szybciutko po takiej katastrofie zawinął walizki i wyleciał na wakacje a Messi po dwóch dniach miał już załatwiony transfer i kontakt do psg?
3. Te zdjęcia z wakacji też nie były przypadkiem.
4. Messi od wysłania burofaxu już był głową w psg tylko na siłę został żeby smrodu nie było.

Kto to pamięta ?? Leo why ?? For money ;))

Jestem bardzo ciekawy tego ilu sezonowców przestanie kibicować Barcy dla tego że Messi odszedł do P$G...

Messi był dogadany z PSG już wcześniej, zresztą pierwszy wystąpił z chęcią do gry w Paryżu, przed oficjalnym zainteresowaniem szejków. Wszystko przez Neymara.

Ma plakac caly czas albo chodzic ze spuszczona glowa? Podziekujcie decydentom z Laporta na czele, ze przez ostatnie miesiace opowiadal bajki, a szrot, ktory sprowadzil bartomeu dalej drenuje kase.

A podobno pieniądze szczęścia nie dają a tu po parogodzinnej żałobie Leo znów szczęśliwy.

Ciężko będzie oglądać Leo Messiego w koszulce innej drużyny niż Barca.Przez te wszystkie lata dał wiele radości kibicom Barcy tyle pięknych bramek.Wielka szkoda że nie pożegnał się z klubem przy pełnym stadionie ludzi tak jak na to zasłużył.Dla mnie legenda Barcy na zawsze.

Jakby Messi powiedział że mu się w sumie nie za bardzo chce i jeszcze siedział smutny na tej konferencji to wielu użytkowników tutaj było by usatysfakcjonowanych. Co niektórzy puknijcie się w czoło

Micha cieszy już ;D

Te emocje w Paryżu i w Barcelonie ( skarajne oczywiście) pokazały kto jest najlepszym piłkarzem na świecie. Powodzenia Leo, dziękuję za cudowne chwile i najidealniejszą grę jaką można było oglądać. Nikt nie może się z Tobą równać choć kilku próbowało, nawet na siłę poprzez hyip medialny, ale jesteś poza zasięgiem kogokolwiek. Życzę Ci kolejnych ZP ale i porażki w meczach z ukochaną Barceloną.

,,Przybyłem, aby pomóc i dać z siebie wszystko, mając więcej ochoty niż kiedykolwiek''no ostatnie lata Leo w LM było widać że mazz coraz mniej ochoty i wiary w drużyne że może wygrać z nią LM powodzenia u szejkusów tam masz wszystko do wygrania LM więc bez wymówek.

Przybyłem, aby pomóc i dać z siebie wszystko, mając więcej ochoty niż kiedykolwiek. I wszystko jasne , ostatni rok grając dla Barcy, lachę wyłożyłeś. Z Barca o przedłużanie kontraktu to tatuśkowi zajmowało miesiącami , a tu nagle w pare dni jesteście dogadani . Te 100 baniek które dostałeś za podpis , było przeznaczone rok temu dla Barcy , za twoje przejście do p$g, ale odczekałeś rok i dostałeś te 100 baniek , plus 35 + 15 za bonusy , to ładna sumka wychodzi, 200 baniek w dwa lata. Ustawiony jak Beckham za swoich dobrych czasów !!!! Bo nie wieże w to ze jego prawnicy , rok temu nie powiedzieli mu ze będą problemy z jego ponownym zarejestrowaniem , bo sam się wypowiadał ze Barca jest w kiepskiej formie finansowej , i niech mu pozwoli odejść i zainkasuje jeszcze za niego kasę , tylko Bartek się nie zgodził , bo wtedy by go powiesili !!!! Tyle w tym temacie . Ten kontrakt i 100 baniek , czekało na niego rok , i jeszcze uefa zawiesiła ffp do 2023 , z powodu covid.Wtedy akurat konczy sie Messiego kontrakt , a co będzie dalej zobaczymy .

Oj Messi, już nie żongluj... Kaska przytulona i uśmiech od ucha do ucha na wszystkich zdjęciach w Paryżu

Ok, to już nie jest nasz piłkarz, czy możemy się skupić na naszym składzie i najbliższym bardzo trudnym meczu?

Ja mam nadzieję że jeśli my odpadniemy w jakiejś fazie ligi mistrzów to ze wygra ja Messi. Czlowiek ciągnął ta Barcelonę tyle lat dając tyle radości ze ta liga mistrzów mu się należy. Nie będzie mnie boleć ze PSG. Wszyscy tu mają bardzo krótka pamięć i czytanie komentarzy o sprzedawczyku i zdrajcy jest zaskakujące

Wiadomości z Wielkiego Świata dla fanów Barcelony, czytajcie cieniasy!

PSG czyli Płaci Szejk Grubo

Szkoda ze w Barcelonie nie miał takiej wielkiej ochoty do gry, tylko człapał wielokrotnie po boisku...

Jestem ciekaw, jak wpasuje się w zespół. Trzeba śledzić ligę francuska :)
jeśli chodzi o konferencję, współczuję mu... musiał odpowiadać bardzo dyplomatycznie żeby nie urazić kibiców Barcelony i PSG. Wg mnie wypadł całkiem nieźle. Życzę mu wygranej w LM ale tylko jemu nie całemu zespołowi PSG :D

Na rodzinę niech uważa, Icardi póki co zostaje :)

Kocham Barcelonę od zawsze, kibicuję jej od zawsze i to się nie zmieni. Messi to przeszłość a my idziemy do przodu, PSG nic nie wygra i tego im życzę. Gówniany klub z ochroną mafijnej UEFA!!! Visca el Barca !!!!!!!

@rumilas tylko nikt nie ma pretensji że zarobi; tylko niech nie kłamie że to ambicja - bo to śmiesznie brzmi w kontekście PSG i ligi francuskiej, o to chodzi; plus nie jest prawdą, że tylko PSG było opcją - sam Messi powiedział przy pożegnaniu, że rozmawiają z wieloma klubami. Wybrał kasę i słabiutką ligę - to jest fakt, piszemy o faktach, a nie hejtujemy. a ty najlepiej byś tylko oczy mydlił i wybudował Messiemu ołtarzyk, tak? Mówienie o faktach - czyli że to niezbyt fajna decyzja, grać dla PSG, bo są najbardziej skorumpowani i grać tam to żadne wyzwanie - to nie jest hejt. To jest dyskusja o faktach, a że Ciebie brutalna prawda boli to już trudno.

Ja Wam mowie, ze trafimy na nich juz w grupie LM

Żenada i nic więcej

Nie rozumiem ludzi, ktorzy mysla, ze Messi (lub jakikolwiek inny profesjonalny pilkarz) na swojej prezentacji w nowym klubie, mialby zapomniec o szacunku do nowego pracodawcy i fanow i zamiast usmiechu, byc smutnym a najlepiej zaczac plakac :O

Kasa się zgadza, więc i uśmiech powrócił ;). Ach ta wielka miłość i rzucane na wiatr zrobiłem wszystko żeby pozostać w klubie. Nie ma już takich piłkarzy jak Del Piero, Gerrard, Lampard, Totti... :(

Ok.. 2 dni popłakałem bo to przecież nasz messi został wyrwany z serca Kataloni czy tez wypchnięty , jak kto uważa , to już nie ważne. Teraz czas Panowie na „nowe” miejmy nadzieje lepsze czasy. Teraz czas skupić się na tym co jest i co ma być. Niech klub i zawodnicy zrobią wszystko aby PSG zrozumiało ze pieniądze to nie wszystko i limit na najlepszych na świecie im się wyczerpał aby wygrać więcej jak własne podwórko . Jedziemy Barca !!!

A jeszcze niedawno Messi miał zapis w kontrakcie. Że jeśli Katalonia ogłosi niepodległość i będzie zmuszona grać w lidze francuskiej, to może odejść za darmo! Wtedy liga francuska była beee, a teraz jest dobra?

Moim aktualnym marzeniem jest żeby Barcelona wygrała jakikolwiek mecz z P$G i żeby grał tam Messi.

Byłoby dziwne widziec go na Camp Nou w innej koszulce niż Barca. Chyba nie chciałbym żeby do tego doszło.

Na to się patrzeć nie da..

Wiadomo że musiał posłodzić psg, ale mówić, że mają najlepszych zawodników, mówić że ma się więcej ochoty niż kiedykolwiek żeby wygrać LM to trochę słabe, już wiadomo czemu znikał w najważniejszych meczach w ostatnich latach.

Najsłabsza liga, przychylność UEFY kupiona petrodolarami, wszystko mogą kupić, więc wiadomo że są blisko wygrania LM - i to ma być wyzwanie, ambitny zespół, liga? Dobry żart. To żadne wyzwanie nie jest, już Serie A jest tysiąc razy lepsze, bo tam się gra defenyswną piłkę, w całej lidze, i nie jest łatwo zdobywać napadziorom bramkę za bramką. Ostatnio też Juve ma realną konkurencję - Inter, Milan, młodą Atlantę. PSG ma zerową konkurencję, a to, że nie zgarnęli majstra ostatnio to wyjątek i pech. Oni niemal wszystko tam zgarniają. Pokopie sobie piłkę z amigosami, kasę zgarnie - to można zrozumieć, ale niech się Messi nie zasłania ''wyzwaniem'' i ''ambicją'', bo liga francuska i zwłaszcza PSG, to żadne wyzwanie. Każdego mogą kupić, łącznie z UEFA i jej decyzjami. Wstyd.

Wydaje mi się, że On już w tam roku był dogadany z arabem tylko nie udało mu się oszukać Bartka bo Bartek oszukał jego (że pozwoli mu odejść). Co się miało dokonać, dokonało się obecnie. Chciał do kolegi z Brazylii więc do niego dołączył. Jest legendą i nią pozostanie ale obecnie życzę połamania nóg!!! Zrozumie swój błąd jak zakończy karierę. Wtedy się okaże do którego klubu dołączy. Będzie Stary i PSg kopnie go w dupę bo nie będzie im potrzebny, wtedy znów pokocha Barcelonę. Nie zdziwię się jak po latach powie że popełnił błąd odchodząc z Barcy. Visca el Barca!!

Od dawna narastało we mnie przekonanie że jakiej drużyny byśmy nie stworzyli to z Messim pewnego poziomu byśmy nie przeskoczyli.
Może to i lepiej że mamy "terapię szokową"? Powiem tak, Ligi Mistrzów i tak nie wygramy w tym sezonie niezależnie czy Messi jest czy Go nie ma. Trzeba walczyć o podwójną koronę, a to patrząc na skład Realu i Atletico którzy się nie wzmocnili jest całkiem możliwe.

Ale jaja by były gdyby jakimś cudem ( i oby się tak zdarzyło) Barcelona i P$G spotkali się w finale LM i Barcelona by ich zmiażdżyła w finale warto marzyć na szczęście w piłce jest wszystko możliwe i mimo to jakie problemy obecnie mamy warto marzyć bo w końcu to BARCELONA! I zawsze będę kochał i stał murem za Barceloną!

Cieszę się że jest szczęśliwy. Barca leci dalej i myślę że to będzie bardzo dobry sezon

Ciekawe czy jakby dali 20 baniek kontraktu mniej, też by był taki zadowolony i czy też by grał w potężnej lidze francuskiej.

Z. Całym szacunkiem możemy podziękować Psg za odmłodzenie kadry, i w końcu nie trzba układać kadry pod jednego gracza i możemy się w każdej formacji ożywić i siły rozkładać na cały zespół bo już naszego genialnego gracza nie ma więc muszą inni zabrać się do roboty i jakoś poukładać ten zespół.

A co mnie to obchodzi:) dla mnie temat zakończony!

Panie Messi, trochę szacunku do kolegów z dawnej drużyny. Trochę przesadna reakcja jak jeszcze 3 dni temu wylewał łzy na konferencji.

Są najlepsi na świecie i mam nadzieję, że będą mógł pomóc osiągnąć ten wymarzony przez PSG cel".Słabe w ch.. Panie Messi. Nawet jak tak myśli to darowałby sobie takich słów świeżo po opuszczeniu Barcelony, bo w taki sposób pluje byłym kolegom w twarz. Co raz bardziej mi się wydaje, że chciał odejść i głównym powodem był po prostu projekt sportowy. Powodzenia Leo, oby Barca trafiła to PSG w LM i obyś to Ty schodził pokonany:)