Sztuczna inteligencja przewiduje, jak będzie wyglądał sezon Messiego w PSG i Depaya w Barcelonie

Łukasz Lewtak

11 sierpnia 2021, 10:45

Mundo Deportivo

54 komentarze

Fot. Getty Images

Trudno jest przewidzieć przyszłość, ale postęp technologiczny ułatwia przewidywania na jej temat. Dowodem na to jest badanie opublikowane we wtorek przez Olocip, w którym firma za pomocą sztucznej inteligencji stara się przewidzieć, jak Leo Messi i Memphis Depay poradzą sobie w nowych klubach.

Jak będzie wyglądał pierwszy sezon Messiego w PSG?

Olocip zakłada, że Leo Messi będzie grał w PSG jako środkowy napastnik i zdobędzie 19-20 bramek w Ligue 1 bez uwzględniania rzutów karnych. Zaliczy też 12-13 asyst do Neymara, Mbappé i spółki. Francuz, według tej samej prognozy, zdobędzie o dwa gole więcej od Messiego, ale będzie miał mniejszy udział od Argentyńczyka i Brazylijczyka w kreowaniu gry.

Manchester City najlepszym zespołem dla Leo Messiego

Z drugiej strony Olocip ocenił PSG, Manchester City, Chelsea i Manchester United jako możliwe nowe zespoły Leo Messiego i sztuczna inteligencja wskazała, że ze względu na sposób gry Argentyńczyka i wiele innych zmiennych, które zostały wzięte pod uwagę, idealnym miejscem dla cracka z Rosario jest Manchester City Pepa Guardioli. Tam miałby strzelić 22-23 bramki i zanotować 13-14 asyst w sezonie 2021/22 Premier League.

Memphis Depay najlepszym zmiennikiem Messiego

Zastąpienie Leo Messiego w Barcelonie wydaje się bardziej niż skomplikowane, biorąc pod uwagę wpływ, jaki Argentyńczyk miał na zespół. Jeśli ktoś może się podjąć tego zadania, to jest to Memphis Depay. Według badań Olocipu Holender jest w stanie osiągnąć 73% podobieństwa do Argentyńczyka, choć warto zauważyć, że jego przewidywane statystyki są dalekie od tych, które osiągnął Messi.

Jeśli Memphis Depay rozegrałby wszystkie mecze w LaLidze od początku do końca, należałoby się spodziewać, że zdobędzie 14-15 bramek i zanotuje 7-8 asyst. Co ciekawe, sztuczna inteligencja wskazuje, że najlepszą średnią goli będzie miał Sergio Agüero, który ma zdobyć 14-15 bramek i rozegrać tylko 65% wszystkich możliwych minut.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

o dzieki,ide obstawiac do sts hahaha

Obyśmy tylko nie zawalili początku, jak ostatnio. Wróci Ansu i Aguero będzie dobrze. Wierzę w Griezmmana, trochę bo muszę.

Wywalić laporte postawić komputer będzie taniej i lepiej n

Sztuczna inteligencja pomaga przy wielu obliczeniach i dziedzinach, ale czasami nawet ona wszystkiego nie przewidzi, jak np. sprawa z autonomicznym samochodem, gdzie zginęła osoba, nie było ujętych kilka "zmiennych". Zobaczymy jak sprawdzi się scenariusz zakładany tutaj.

Ja przewiduje ze Loe przedrepta dwa sezony we Francji, LM nie wygra i wyjedzie do USA dorobić do emerytury.

Ciekawe czy tam inteligencja przewidziała że nasze zarządy zarobią tak okrągła sumę za nasze największe talenty Xaviego Inieste i Messiego . Suma jest naprawdę okrągła równa 0

Tego typu twarde dane mają to do siebie, że nie uwzględniają czynników ryzyka jakich w piłce jest tysiące. Chociażby kontuzje czy zdolność do aklimatyzacji danego zawodnika. Dlatego tego typu przewidywania mają niewielką wartość, co pokazuje chociażby przypadek Aguero. Dane ani statystyki nie zakładają kontuzji, jego ogólnej formy, wieku. Na takiej zasadzie to ja też mogę sobie prognozować, że Messi czy Aguero będą najlepsi, bo na papierze, teoretycznie są. Ale jak to się ułoży wszystko w rzeczywistości? To już inna bajka, bo właśnie w prawdziwym życiu, nie w komputerze, występują prawdziwe trudności i różne okoliczności, których nie ma w systemach komputerowych. Tak samo jak roboty, nawet najlepsze, nigdy nie będą miały takiego samego poziomu ludzkiej inteligencji emocjonalnej, tak złożonej palety emocji, złożonej psychiki.

aguero to te gole bedzie strzelal na swoim strimie

Depay against the machine xD

Zamieńcie sztuczna inteligencja na algorytm.

To zajebista ta sztuczna inteligencja, która wyliczyła Aguero największą liczbę bramek xD

A myslicie, ze booki to z czego korzystaja? Z szeregu aplikacji i algorytmow, ktore odpowiednio obliczaja rachunek prawdopodobienstwa. I jak myslicie? Kto na tym lepiej wychodzi? Booki czy gracze? ;-)
Wyniki podane tu maja poprostu najwieksze szanse spelnienia z rachunku prawdopodobienstwa i tyle.

Myślę że najpierw ta sztuczna inteligencja powinna przeanalizować dane budżetowe klubu, wpływy i wydatki i z tego wyciągnąć czy nasi nowi piłkarze będą mogli być zarejestrowani. Komentarz oczywiście dla śmiechu ;)

Jestem zszokowany tym, że większość osób tutaj te prostą matematykę i prawdopodobieństwo uznaje za coś gorszącego na świecie :D AH TA TECHNIKA

Jeśli będzie zdrowy mam jakaś pewność ze Depay będzie u nas najjaśniejszym punktem razem z Griezmannem

Messi i Mbappe nie będą walczyli o pozycje na boisku?

Czy sztuczna inteligencja mogłaby przewidzieć, na którym miejscu Wieczysta Kraków skończy sezon?

Kto by powiedział że na przełomie 15 lat ludzie beda tak oszołomieni przez te wszystkie brednie... Sztuczna inteligencja.. Może niech mi mecze obstawiaja..

W nowoczesnym futbolu sztuczna inteligencja jest bardzo ważna - ale przykład opisany w MD wypacza i ośmiesza tą technologię. Dawno nie widziałem tak bezsensownego wniosku jak chodzi o porównanie Depaya z Messim - uwielbiam Memphisa i od dawna byłem jego olbrzymim zwolennikiem w aspekcie pojawienia się w Barcelonie - ale to nie jest piłkarz który może być porównywany z Messim. Holender w wielu aspektach gry jest genialny, ale nie jest tak kompletny jak Messi - nie liczmy na cuda że chociaż w połowie zastąpi Messiego.
Dzisiaj wspominam to trochę ze śmiechem przez łzy, ale jeszce rok temu latem połowa kibiców na tej stronie zastanawiała się po co Barcelonie Depay bo nie widzieli go nawet w pierwszym składzie, a dzisiej jest wielką nadzieją na przetrwanie klubu w trakcie kolejnego bardzo ciężkiego sezonu w jeszcze bardziej niezgranym i jeszce bardziej mniej doświadczonym zespole jeśli uwzględnić napływ kolejnych młodych zawodników.

Ale depay nie będzie grał aguero tez

Boże, co się dzieje z tym swiatem

A sztuczna inteligencja przewidziala czy Pjanic i reszta nie potrzebnych odejdzie w tym okienku jeszcze ?
konto usunięte

Messi 20 goli? Coś chyba o 20 z mało ;D

Ciekawe jaką sytuację przewidziałaby sztuczna inteligencja wobec Pedriego jak dołączył do Barcelony.

Czy sztuczna inteligencja wzięła pod uwagę, że Depay może zostać niezarejestrowany?

Taki suchar:
Jak nazywa się blondynkę przefarbowaną na czarno?

Sztuczna inteligencja.

@macio_944 paczaj jaka to technoloya! Szatańskie nasienie! :D

Ciekawie kto będzie tyrał w defensywie bo ofensywę mają bajeczną.

Sztuczna inteligencja przewiduje, ok screen zrobiony i czekamy do końca sezonu, zobaczymy czy "skynet" już blisko czy można spać spokojnie:D

Ciekawe i czy AI uwzględniło start Kuna od listopada.