Jorge Messi potwierdza: Leo przechodzi do PSG! [Aktualizacja 12:50]

Julia Cicha

10 sierpnia 2021, 07:33

Beteve, Ole, AS

431 komentarzy

Fot. Getty Images

Ostatni zwrot akcji w sprawie Leo Messiego. Choć wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne, program „La Porteria” podał w nocy, że FC Barcelona złożyła Argentyńczykowi ostatnią ofertę. Toni Juanmarti ze Sportu przyznał, że coś musi być na rzeczy.

Messi zdążył już pożegnać się z Barçą, a wczoraj widzieliśmy, jak Joan Laporta udał się na kilka dni wakacji. Okazuje się jednak, że dyrektor generalny klubu Ferran Reverter miał zadzwonić w nocy do ojca zawodnika i złożyć mu nową ofertę w celu zatrzymania Leo na Camp Nou. Wydaje się, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Wspomniany telefon jest jednak wynikiem improwizacji i arbitralnych decyzji.

Z drugiej strony argentyński dziennik Ole zapewnia, że jest już za późno, a Messi odrzucił nieformalną ofertę. Wszystko wskazuje na to, że jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, Leo poleci dziś do Paryża. Dziennikarka Veronica Brunati podawała nawet, że PSG planuje o godz. 10 ogłosić pozyskanie Argentyńczyka.

Aktualizacja

Guillem Balague informuje, że źródło z FC Barcelony zaprzeczyło złożeniu ostatniej oferty. Z kolei otoczenie Messiego miało zdementować pogłoski dziennikowi Marca.

9:16

Kolejne media podają, że nie ma żadnych szans na pozostanie Leo Messiego w Barcelonie.

9:41

Fabrizio Romano napisał, że obecnie nie ma potwierdzenia ostatniej oferty Barçy dla Messiego.

11:00

Beteve podaje kolejne szczegóły. Wobec chłodnych relacji Messiego z Laportą Ferran Reverter zdecydował się złożyć w nocy ostatnią ofertę. Rodzina piłkarza potwierdziła jej istnienie, a szanse na jego pozostanie oceniła na niewielkie. Zarząd Barçy jest podzielony.

11:45

RAC1 informuje, że nie doszło do negocjacji, ale Barcelona rzeczywiście rozmawiała z ojcem Messiego. Powiedział on klubowi, że doszedł już do porozumienia z PSG.

12:02

Gerard Romero mówi, że na lotnisku potwierdzają, że niedługo do Paryża wyleci samolot z Messim na pokładzie.

12:07

Wszystko wydaje się już pewne. Fabrizio Romano napisał, że Messi zaakceptował ofertę PSG i niedługo będzie w Paryżu. Podpisze umowę do 2023 roku z opcją prolongaty o kolejny rok. Będzie zarabiał ok. 35 mln euro netto na sezon, wliczając bonusy.

12:50

Jorge Messi dotarł na lotnisko w Barcelonie i potwierdził dziennikarce, że Leo przechodzi do PSG. Na pytanie, czyja to wina, odparł, żeby sprawdzić to w klubie. Następnie zapytano go, czy Leo jest smutny, a on odpowiedział: "nie widzieliście?".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz być może PSG uda się odzyskać mistrzostwo kraju. A tak serio, to Barcy nie było stać na jego pensję już od jakiegoś czasu (największy kontrakt w historii piłki), a Messi 30+ był o wiele gorszy od swojej młodszej wersji. Przykro, że odbywa się to w w takich okolicznościach, gdy Barca jest na finansowym dnie i będzie z niego długo wychodzić. Wcale nie jestem przekonany, że psg wyjdzie super na tym sportowo bo jednak Mbappe ma ego wielkości wieży Eiffla a Neymar, Messi i Di Maria to już jednak podstarzali gwiazdorzy. Dodatkowo będą pewnie musieli pozbyć się kilku zmienników, co może osłabić kadrę na innych pozycjach.

Szkoda że dałem się nabrać Laporcie że wszystko jest dogadane i tylko kwestia czasu jak konrakt z Messim będzie podpisany. Też z niego chyba niezły krętacz albo nieudacznik. A jeszcze dopiero co słyszałem że z Depayem będą tatułaże porównywać. Smutne to co się stało z Barcą i kto tam trzyma stery

Pomijam to że ten transfer już był dogadany, to nawet powiem tak,że już w tamtym sezonie Messi miał trafić do psg, ale coś nie pyklo i dopiero teraz...

Życzymy króla strzelców LM i odpadnięcia w niej z nami;)

Szok, tutaj niektórzy przechodzą 2 tygodnie, kontrakty, badania, kwarantanny itp a w tym przypadku 3 dni temu Messi w Barcelonie a po 3 dniach już niemal oficjalka ze PSG. Szybko załatwiają te transfery albo jednak wszystko było dawno dogadane :)

Życzę Messiemu każdego Francuskiego trofeum, a jeżeli nie będzie musiał pokonywać Barcelony, to nawet Ligi Mistrzów. Bardziej lubię Argentyńczykami niż nie lubię właściciela PSG.

A ja Messiemu życzę aby następnym trofeum jakie zdobędzie było Mistrzostwo Świata z Argentyną xD

Powodzenia Leo!

MES QUE UN CLUB myślałem że też to dotyczy piłkarzy no nawet i Messiego z Interu odszedl Lukaku kibice go godnie pożegnali tak jak się nalezy piłkarzowi który niby kocha ten klub, też coraz bardziej jestem przekonany żeby Messi nie wracał.
konto usunięte

Budował swoją sławę 15 lat zrujnował ja przez pół dnia nie do zobaczenia

Jestem z tym klubem od... 24 lat... , jak widzę to co z nim zrobiono w ciągu ostatnich 3 to mi smutno, jak widzę jakich zyskał kibiców to to się zastanawiam, jak Mes que un Club mogło się tak szybko rozpaść... żal.

LApcio i jego genialne negocjacje.
konto usunięte

Po MoNEYu w kasie zostało 222 miliony € po messim łzy i minus 500 milionów € nie wiem kto odszedł w gorszym stylu ??

To prawo w Hiszpanii jakieś pojebane. Płace pracownikowi 100 nie chce go zwalniać bo aż taki zły nie jest ale muszę dac mu 50 bo mniej nie mogę. Pokopane, a jak to się ma do przypadku takiego Np Messiego. Chciałby wrócić do Barcy za rok to jego zarobki to 50% ostatniego kontraktu czy zaczyna się od zera? Jeśli od zera to dlaczego nie liczyło się tak do Messiego teraz skoro przez pewien okres był „bezrobotny”?

Ok odszedł , to odszedł . Ale nie daje mi spokoju jedno. Mówił ze bardzo chciał zostać , i wszystko zrobili co w ich mocy , a ja uważam ze nie. Rok temu gdy wysyłał burofaksa chcial odejść , ponieważ mówił ze przez jego pensje o covida Barca nie ma pieniędzy . Wiec dlaczego za ostatni rok nie pobierał pensje o 50% mniej , wiec dostawał by 25 baniek . Teraz w czerwcu , kiedy wyszło na jaw w jakim opłakanym stanie jest budżet Barcy można by było z nim podpisach nowy kontrakt , oczywiście jeśli by chciał zostać tak jak mówił . Obniżyć mu pensje o następne 50 % a może by wystarczyło tylko o 40%( w prawie hiszpańskim jest tak ze pracownik nie może zarabiać miej niż 50 % od ostatniego kontraktu )wiec dostawał by nie więcej niż 15 baniek, zmieściło by dis w limicie , plus sprzedaż piłkarzy , można było znaleść wyjście, i napewno ma prawników od tego. Tylko klops jest taki ze on chciał odejść. I te wyciskane łzy. Dał nam wszystko tak samo Barca dała jemu. VEB , i teraz możecie mnie jechać .

Bylo mi meeega smutno jak uslyszalem o odejsciu Messiego ale z drugiej strony jak sobie przypomne ile razy w waznych meczach krzyczalem do TV "Messi na ch*j sie kiwasz", "Messi znowu strata" itp to mysle ze moze nie wyjdzie to Barcy na zle. Mysle ze 1 sezon bez Messiego bedzie lepszy niz 2 poprzednie z Messim. Final LM Barca vs PSG i zwyciestwo Barcy ?

coś za szybko to wszystko poszło., jeszcze 3 dni temu Messi na bank podpisze nowy kontrakt z Barcą ./
a teraz tak szybko juz jest w PSG....
mógł przeciez Messi udac sie na nowe wakacje na Ibize albo karaiby,,, wszystko spokojnie przemysleć, czekać na ruch władz BARCY czy jeszcze coś zrobić sie da w kwesti kontraktu...

Ciekawe kto będzie karne strzelał...

Laporta bys szczezł krętaczu tfu

Kilka wiadomości niżej jest temat ile ÷/- traci Fcb jak odejdzie Leo. Więc spróbujcie sobie to przekalkulować. Ile zarabiał a ile oddawał. Czy większość z was tego nie jest w stanie policzyć?

Nowy początek i trzeba sie z tym pogodzic . Demir Depay Fati Pedri to nie sa leszcze. Wierze ze wzniosa barce na wyzszy poziom.

Ja tam życzę mu najlepszego. Kibicuje Barcy od początku lat 90tych i pamietam jak po sukcesach DreamTeamu było naście lat total posuchy… a potem najpierw Ronaldinho a dalej Xavi ,Puyol , Iniesta wraz z Leo wynieśli nas na szczyt. I on Wielki Leo zawsze dawał nam najwiecej goli asyst magi. Niech wygrywa z PSG wszystko co możliwe poza meczami z Barcą.

Z jednej strony szkoda ze tak szeroko się uśmiecha w koszulce z napisem Paris…ale z drugiej może chciał się jesscze raz pożegnać z uśmiechem a może tak ma w kontrakcie:) Paris i masz się cieszyc:)

Wybaczcie Chlopaki ale co wy odpierdalacie?
Jedziecie po nim jak bo gownie! Messi zrobil dla klubu wszystko, jest najlepszy w historii. Odchodzi w wieku 34 lat i niech gra gdzie chce. Jego zycie! Cieszmy sie tym ze byl z nami tyle czasu i dal nam tyle radości i powodu do dumy! Dziwi mnie tyle hejtu.

Hamulcowy odchodzi, czas na zmiany. Może w końcu będzie drużyna a nie Messi plus 10

Naprawdę, nie zrozumcie mnie źle, on jest legendą i zawsze nią będzie, ale to wszystko to jakaś szopka, w tamtym roku, szopka bo chce odejść, buro faxy itd., komedia, w tym roku niby nie chce, ale nie ma kasy, niby obniżył a i tak nie ma kasy na kontrakt, to na Boga ile on zarabiał ? Za długo ogon machał psem, zgadzam się z przedmówcą, szybko łzy otarł i dzisiaj w koszulce tu jest Paryż paraduje, szybciutko, takie parszywe czasy, miłość miłością ale kasa musi się zgadzać, gdzie dzisiaj ludzie jak Maldini, Totti, Baresi, Scholes, którzy odrzucali wszystko, bo ukochali jeden herb, kasy za mało, projekt za słaby, prezydent niedobry, a może poprostu ludzie bez charakteru...

Laporta gorszy niż Bartomeu

Teraz Messi właśnie pokazał co i ile DJ-a niego znaczyła Barca. Przez tyle lat zdzierał kasę z Barcy, ale gdy go teraz klub potrzebuje , to sprzedał się za 35 baniek . Tyle jest dla niego Barca warta , i jej kibice i koledzy z drużyny . Bo oglądając filmik z lotniska jak wylądował to ucieszony od ucha do ucha , morda zadowolona i jeszcze podkoszulka Paris, czekam aż zacznie całować herb klubu .

Ciekawe... Tak niespodziewanie nie wypaliło z podpisaniem kontraktu, łzy na konferencji a po dosłownie paru dniach kontrakt z Arabami podpisany. Długo nie rozpaczał bo miłości swojego życia i poszedł do innej :)

Już wiosna mówiłem, że pozostanie Koemana na stanowisku to pewne odejście Leo. Po prostu końcówka sezonu i szambo wybijające co kilka dni nie rokują na sezony pełne sukcesów. To musiało się tak skończyć i tutaj tylko Morawiecki mógłby dopatrzeć się pasma sukcesów i optymistycznych prognoz. Trzeba podziękować Leo za wszystko i życzyć powodzenia

Nie ma co ryczeć, Messi ma 34 lata, wysoka pensje, moim zdaniem wyjdzie mu ten transfer bokiem. Będą liczby i tylko tyle. PSG zainwestowało w Ramosa, Messiego... Oni wiedzą że za rok spadnie na nich FFP i mają ostatni sezon na zdobycie lm.

Messi niegrający w Barcelonie to coś co bardzo trudno mi sobie wyobrazić, aczkolwiek do tego Messiego grającego w P$G będzie dla mnie bolesnym doświadczeniem…
Bardzo mi przykro, ze to sie tak kończy… Tracimy Legendę w sposób kuriozalny do tego ona odchodzi do klubu który jest chyba na samym koncu tolerowanych przeze mnie klubów, zaraz przed Prześcieradłami… Tragedia, jak ten sezon sie zaczyna… Mam nadzieje, ze za to wskoczy do składów kilku wychowanków… Visca Barca…

A moim zdaniem ten kontrakt już był dogadany rok temu , teraz to tylko były wyciskane łzy i pokazówka . Laporta już o tym wiedział , ale wybory trzeba było jakioś wygrać , wiec karta przetargową był Messi . A co do jego starego to wiadomo że tylko kasa mu w głowie , kawał ch…ja

Nie podoba mi się to

Ja pier…lę pozwolić odejść takiemu piłkarzowi za free trzeba być naprawdę jebniętym . Panie Laporta nie wybaczymy ci tego kłamco

Życzę Messiemu Wszystkiego Najlepszego , a najbardziej tego żeby Barca zdobyła w przyszłym sezonie Ligę Mistrzów.

Messi podpisuje z sokołem Pniewy i wypożyczony do Barcy na dwa lata z opcją wykupu za kosz piłek i koszulki. Cóż za historia
[fakenews]

Dopiero co był płacz za Neymarem, a odchodzi Messi. Nawet się nie obejrzymy jak wróci. Pomyślcie że Ney już zdążył przedłużyć umowę xD
Czas tak zasuwa że zaraz będziemy się cieszyć że wraca.
Oby :-)

@PSK_FANATYK Barcelona była wielka przed Messim i będzie wielka. Kolejny pozytyw odejścia Messiego - może znikną z tej strony ci, co tak naprawdę kibicowali zawsze tylko Messiemu FC a nie Barcelonie FC.

Szkoda, że nie do Premier League. Pokazałby hejterom, że w najtrudniejszej lidze też sobie świetnie radzi.

Pewien etap się kończy, trudno, kiedyś to musiało nastąpić. Jak już pisałem tu - dla mnie odejście Messiego da impuls w klubie i tej drużynie, do realnych zmian, które są potrzebne zespołowi od dłuższego czasu. Gdyby Messi został, wciąż tkwilibyśmy w starym schemacie. Uważam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Co do odejścia Leo akurat do PSG - żaden to honor i wyzwanie, grać dla skorumpowanego PSG, które ma fory u mafii z UEFA, a w dodatku w najsłabszej lidze z 5 topowych lig Europy. Ja czekam teraz na takie same komentarze, jakie były pod adresem Neymara, kiedy ten odszedł do Paryża. Oczywiście, nie łudzę się tak naprawdę, że one się pojawią, bo ta strona jest pełna hipokrytów, więc teraz na pewno narracja dot. PSG u wielu się zmieni, skoro Messi tam poszedł. :) Ale to nie zmieni faktów : PSG może sobie kupić kogo chce, to wciąż będzie bardziej zlepek gwiazdeczek a la pierwsi Galacticos Realu, z przerostem ego, a nie prawdziwa, dobrze działająca drużyna. Oczywiście, mogą wygrać LM, bo i tak już ostatnio daleko zachodzą, ale bardziej trzeba powiedzieć ''kupią'' LM. I będą wygrywać teraz tak, jak wygrywali bez Messiego, bo po prostu są naszpikowani gwiazdami, ale nawet ważniejsze - dlatego, że liga francuska to zwyczajne podwórko PSG, tam się nikt poza nimi nie liczy, żadnej konkurencji nie ma, ostatni sezon to był tylko wypadek przy pracy.

Po prostu najsłabsza liga, to jest fakt. Serie A stoi znacznie wyżej, jeśli chodzi o poziom trudności od ligi francuskiej, bo Serie A to jest liga bardzo taktyczna, bardzo defensywna, gdzie ciężko jest strzelać napastnikom właśnie chociażby ze względu na tę defensywność całej piłki włoskiej. A w ogóle to piłka włoska nie stoi najgorzej, skoro to właśnie Włosi, którzy w większości grają w swojej krajowej lidze, pokazali się niedawno super w finale Euro i je wygrali. Plus, Juve już od dłuższego czasu tam nie rządzi, jest Atlanta, Milan, Inter, dużo się tam ostatnio zmienia, w tej lidze. Liga niemiecka ma solidność i organizację niemiecką, hiszpańska zawsze rządziła pod względem poziomu techniki, angielska jest bardzo konkurencyjna i fizyczna, a w ostatnich latach również coraz bardziej subtelna taktycznie. A co ma liga francuska? Nie ma nic, to jedynie folwark PSG, także zdobycie tam majstra ligi to jest praktycznie dla PSG formalność. Zatem żadne wyzwanie dla Messiego, bo bez niego czy z nim, PSG i tak majstra oraz większość trofeów, wygrywa w tej lichej lidze. I to również żadna sztuka wygranie LM z takim napakowanym gwiazdami zespołem, który już w dodatku dwa razy ostatnio, zachodził w LM bardzo daleko. A przynajmniej tak właśnie większość z Was tutaj pisała, kiedy jeszcze, jedynie Neymar z Barcy grał w Paryżu. Teraz się nic nie zmieni, a przynajmniej wątpię. Może Poche coś wymyśli, ale szczególnie zespoły z Anglii się teraz zmieniają i zbroją, są coraz silniejsze. Tak czy siak, PSG to skorumpowany, brudny twór, a UEFA przymyka oczy na wiele ich przekrętów, żaden to zaszczyt tam grać. Messi jednak trochę straci idąc tam, a ofert ma więcej, bo sam Messi o tym wspomniał przy pożegnaniu, że rozmawiają z ''wieloma klubami''. No ale wybrał PSG, w końcu ma tam Neya, można to zrozumieć, ale z punkt widzenia kariery - słaby ruch.

dalej, na samym końcu - uważam, że dołączenie do PSG to jego porażka. I mimo tego, że go uwielbiam, ze jest dla mnie najlepszym piłkarzem ever i niekwestionowaną legendą Barcy - to życzę dalej paryżanom odpadnięcia w fazie grupowej LM. Szczerze

Życzę Messiemu ostatniej Złotej piłki w tym sezonie. Zasłużył na nią. Powodzenia.
A Koeman bierz za pyski wszystkich i pokaż że jesteś trenerem na trudne czasy. Wierzę że dasz radę.

Co by nie było, Leo stracił dużo w moich oczach. Szacunek oczywiście zostanie ale przejść do drużyny, która nas już wydm**a.. Zawsze mówił o kierunku amerykańskim lub rodzimym, a poszedł do wroga żeby nam strzelać bramki.. :/

Jeszcze płaczecie?Show must go on

Ten p$g to tatusiowi i Massiemu siedział w głowie od zeszłego roku, jestem ciekaw co jeszcze ten Katar mu obiecał , bo to juz nie jest przecież Paryż

To Beteve niedawno mówiło o tym że Aguero chce odejść (szybko poszło dementi) więc nie warto im wierzyć

Moje przewidywania na ten sezon (możecie hejtować, mam to gdzieś, na ten momemt w tym kraju jest jeszcze wolność słowa)
1. Patrząc na ostatnie mecze z Atletico SPH przegramy po dogrywce.
2. W lidze będziemy walczyć z Sevillą o 3 miejsce.
3. W LM mistrzów maks co możemy osiągnąć to 1/4 finału.
4. W Copa del Rey przy słabszych wynikach innych zespołów może uda się dojść do finału i nawet go wygrać.
To jest moja opinia, mam do niej święte prawo, nie musi się wszystkim podobać. Obecnie jedyny pozytyw transferowy to Memphis, bo chłopak naprwdę pokazuję się z bardzo dobrej strony. Niestety cały czas jest więcej minusów transferowych, czyli pozostanie w klubie talich piłkarzy jak Umtiti, Pjanic, Dembele, Coutinho czy AG.
konto usunięte

To co sie dzieje w tym klubie, to juz przechodzi ludzkie pojecie, zamiast na spokojnie przeanalizowac, wszystkie mozliwosci, jak zatrzymac Messiego, okienko do konca sierpnia, wypychaja go definitywnie z klubu, jasnie pan reverter jednak w nocy widzi jakies mozliwosci gry Leo w Fcb i dzwoni, szkoda ze sie tak profesjonalnie nie zajal z laporta wywaleniem z klubu darmozjadow takich jak dembele, coutinho czy umtiti, nowi zawodnicy nie zarejestrowani na pare dni przed startem sezonu, a szefuncio postanowil poleciec na ibize, jeszcze takiego szamba w tym klubie nie widzialem

Ludzie piszący o żalu do Laporty to wielkie XD
Typowe nie znam się, a wypowiem się. Jedyna możliwość na jego pozostanie była, gdyby Tebas poluźnił widełki budżetu płacowego i na to liczył Laporta, Leo nie mógł też obniżyć pensji o ponad połowę, bo zabrania tego hiszpańskie prawo pracy.

Dalej czytając teksty w stylu "mógł się pozbyć szrotu i byłoby na Messiego" można się tylko chwycić za głowę. Ciekawe kto odszedłby z pracy zarabiając 10000 zł, a mając kompetencje na 3000. Mam nadzieję, że po odejściu Leo część elokwentów również pożegna tę stronę.

Antonella na instagramie wrzucila zdjecie z samolotu i napisala : podazamy z rodziną w kierunku nowej przygody

Dobra - Lille już wy wiecie co macie tam zrobić.

Jest mi smutno, ale ja uważam, że to był odpowiedni moment żeby skończyć już z liczeniem na Messiego. Chłop ciągnął ten wózek za długo i z czystego szacunku należało go pożegnać i dać mu jeszcze nacieszyć się piłką. Teraz ciężkie czasy, ale nie dajmy się zwariować, są piłkarze na których można opierać całą drużynę, można liczyć również na dobre rezultaty, przy odrobinie szczęścia, może i rywalizować w Europie. Ja jestem jednym z tych co twierdził, że Messi był sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem, zarządzał wszystkim co na boisku się działo, jak miał dobry dzień, to wygrywaliśmy, jak gorszy, to i całej drużynie szło mizernie. Teraz pora dać tym, za których się solidnie zapłaciło, udowodnić, że warci byli tych starań i zadłużania klubu. Sezon w piłce zapowiada się ciekawie i nie dlatego, że Messi zagra w ekipie niczym z football managera, a za sprawą Barcelony, pierwszy raz tak samotnej, bez najlepszego piłkarza naszych czasów. Nie mogę się doczekać!

PS Oby dla finansowego fair play PSG nie oddało Mbappe do Realu. Wówczas Perez ma dwie pieczenie na jednym ogniu.

O właśnie Real Madryt złożył pozew przeciwko CVC i Tebasowi xD daje tydzień i Barca sie dorzuci xD

Duży udział w tej historii ma poprzedni prezydent. Początek całego zła to chyba transfer Neymara do PSG. Jednak to za Laporty odchodzi legenda. Nie tak powinno być.

Najlepiej na tym wyszedł Wijnaldum, bo nie dał się nabrać na gadki o możliwości gry z Messim w Barcelonie

"sprawdzić to w klubie" od samego początku uważam, że Laporta jest winny jego odejścia bo żył jakimiś mrzonkami i nagle się okazało że klub na to nie stać, widać że nawet rodzina Messiego myśli podobnie ale i tak większość będzie bronić Laporty bo Bartomeu i Bartomeu...

Dymają nas z każdej strony, jak tylko chcą... Takie są realia... Niestety!!!

Ciekawe czy Ney odda Mesjaszowi nr 10 XD