Pierwsza dymisja w FC Barcelonie z powodu odejścia Leo Messiego

Dariusz Maruszczak

9 sierpnia 2021, 13:00

Sport

93 komentarze

Fot. Getty Images

Są już pierwsze skutki pożegnania z Leo Messim także na poziomie władz FC Barcelony. Członek Komisji ds. Espai Barça Jaume Llopis postanowił zrezygnować z pełnionej funkcji, a powody swojej decyzji wyjaśnił w opublikowanym przez dziennik Sport liście do Joana Laporty.

Llopis jest profesorem w szkole biznesu IESE na Uniwersytecie w Nawarze, specjalizującym się w obszarze strategii i organizacji korporacyjnej. Wyraził on duże rozczarowanie działaniami prezydenta Blaugrany i uważa, że konkurenci katalońskiego klubu bardzo zyskają na odejściu Messiego.

Drogi Janie,
rozczarowałeś mnie, myślałem, że jesteś jedynym, który jest w stanie stawić czoła Florentino. Brakuje mi informacji, ale jestem pewien, że można było zrobić znacznie więcej, aby Messi został. Jest wielu tych, którzy są zbędni.

Messi był znaczącym dziedzictwem FC Barcelony.

Zobaczymy, kiedy nadejdzie Superliga, jeśli nadejdzie, a w tym czasie PSG zostanie wzmocnione i ułatwiamy Mbappe odejście do Realu. Idealny plan Florentino. Przejdziesz do historii jako prezydent, który pożegnał Messiego.

Dziękuję za zaufanie związane z postawieniem na mnie w Komisji Espai Barça i chociaż nie było żadnego oficjalnego mianowania, myślę, że wniosłem pozytywne rzeczy, ale czuję się zobowiązany podać się do dymisji, ponieważ chcę mieć swobodę wyrażania swoich opinii.

Życzę ci dużo szczęścia.

Visca el Barça i Visca Catalunya

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo podzielam zdanie.

Każdy ma prawo do swojego zdania jak również kierowania własnym życiem. Podziękowania za czas poświęcony Barcelonie i powodzenia w dalszej pracy zawodowej.

Wszystkim się nie dochodzi, Laporta na pewno zagral Va Bank i trzeba czekać co z tego wyjdzie...

Swiete Słowa!

Gość idealnie oddaje sendo sprawy.

"Llopis jest profesorem w szkole biznesu IESE na Uniwersytecie w Nawarze, specjalizującym się w obszarze strategii i organizacji korporacyjnej"

I tak sie traci fachowców, którzy ppowinni być złotem w Klubie i w tym projekcie.
ehhh..

Śmieszy mnie nagonka na laporte, a Bartek twórca tego syfu se robi podsmiehujki i pije drineczki

Idealnie w punkt, 100% prawdy.
Ale niektórzy dalej będą chwalić Laportę.

Moim zdaniem Laporte można winić za te zmazy nocne których to on nie miał. Ale stawil temu czoła (mógł się zgodzić na te umowę z La Liga i mieć wyrąbane, bo za 10 lat będzie inny prezes). Moim zdaniem zrobił co mógł, może to jeszcze nam na dobre wyjdzie. Cała winę ponosi Bartomeu i tyle.

Z tym Perezem to chyba trafił w punkt. Mnie też się coś wydaje ze Perez gra w jakąś grę z której on wyjdzie zwycięsko. To typ biznesmena bez skrupułów.
Ta cała superliga wyjdzie Barcelonie bokiem a odejście Messiego to tylko początek.

Laporta oszust i szmaciarz, pozbył się legendy klubu w taki sposób, tfu
Komentarz usunięty przez użytkownika

I bardzo dobrze, te Espai Barco to w ogóle sie buduje czy tylko opłaca swoich dyrektorów?

Oczywiście, że można było zrobić więcej by Messi został. Mamy obecnie w drużynie kilku graczy zarabiających więcej niż miał zarabiać Messi, a nikt nam nie da na boisku tyle co dałby Leo. Dodatkowo Messi generuje więcej przychodu niż zarabia. Trzeba się przestać oszukiwać, być może Laporta miał jakieś istotne powody by nie podpisać nowego kontraktu z Messim, być może nawet chodzi o powody czysto sportowe, poświęcenie Leo by w perspektywie długoterminowej zyskali inni i co za tym idzie cały klub, by wchodzili do drużyny młodzi i nie liczyli tylko na Messiego, ale brali odpowiedzialność na siebie. Moim zdaniem to błędna droga, bo Messi jeszcze przez kilka lat będzie decydujący w każdym zespole, w którym przyjdzie mu grać, ale może się okazać, że jednak jakimś sposobem wyjdzie, że Laporta podjął słuszną decyzję- z tym, że decyzja ta nie została podjęta ze względów finansowych- nie ma takiej opcji.

Inaczej byśmy się czuli gdyby Leo sam chciał odejść. Ale on nie chciał nigdzie iść, chciał zostać w domu... Po części został z niego wypchany. Przeżywałem odejście Xaviego i Iniesty ale to były decyzje przez nich podjęte i znaliśmy je wcześniej. To co się wydarzyło z Leo to jest jakaś nienormalna sytuacja. Na jego konferencji większość chyba z nas ryczała razem z nim.

"Drogi Janie" xD
Sam napisał, że nie wie ile się dało zrobić a ile nie :D
Nikt z nas też nie wie jak to było na prawdę, ja też nie, ale bardziej bym winił za to prezesa poprzedniego. W końcu to on rozdawał chore kontrakty. A ten miał opcję albo zadłużyć klub, albo odpuścić.

Współczuje wszystkim ślepo wierzących w populistkę Laportę. Szczególnie jednego JS który bronił nepotyzmu i podejmowanych decyzji, nawet czytał cv siostrzenicy i twierdził jaka jest wspaniała. Mamy siostrzenicę ale nie ma Messiego.

Ćwiąkała dobrze się wypowiedział w temacie odejścia Messiego. moim zdaniem pozostanie Messiego było uzależnione od transferów z klubu. Laporta po prostu nie potrafił nikogo sprzedać a podpisywał już nowe kontrakty z piłkarzami jak Depay itp. Coutinho, Griezmann, Umtiti pozbywając się tej niechcianej trójki już zwalnia się ogromna kwota na wypłaty, czemu oni zostali a Messi musiał odejść? Tego nie wiemy. Moim zdaniem Laporta przed wyborami na gadał się jak typowy polityk a teraz się tłumaczy ze klub jest w opłakanym stanie finansowym jakby o tym nie wiedział. Może liczył, że Tebas się ugnie i zrobi wyjątek dla Barcy co byłoby naiwne albo od początku wiedział że Messi musi odejść ale robił dobra minę do złej gry żeby socios go nie zlinczowali.

Powiedzial prawde odejscie Messiego to marketingowe i finansowe samobojstwo uwzgledniajac nawet oszczędnosc na pensji.barto strzelił w jedno kolano oddajac Suareza bez okazania mu szacunku i sprezentował Atleti mistrzostwo teraz Laporta strzelił w drugie wypychajac z klubu Messiego i dajac psg otwarta droge do wygrania Ligi mistrzów.A realowi ulatwiajac pozyskanie Mbappe.

Nie podejmuje sie oceniać jaka wina i czy w ogóle ciazy na Laporcie w zwiazku z odejściem Messiego. Wiem jedynie, ze Bartek zostawił szambo i dług gigant. I wiem, ze z pustego i Salomon nie naleje.

Prawda jest taka, że gościu kija wie (i w zasadzie sam to przyznał), a do tego był na stanowisku, na którym nie miał za bardzo co robić, bo sprawa Espai Barça znalazła się w... ciemnym zaułku. Mała strata i w sumie mały smrodek.

"Dziękuję za zaufanie związane z postawieniem na mnie w Komisji Espai Barça i chociaż nie było żadnego oficjalnego mianowania, myślę, że wniosłem pozytywne rzeczy, ale czuję się zobowiązany podać się do dymisji, ponieważ chcę mieć swobodę wyrażania swoich opinii."

Znaczy koleś poświęcił swoje stanowisko, aby móc sobie spokojnie hejtować Laportę?

nie sądziłem, że po gasparcie może być większy syf. porównując oba wejścia Laporty, za pierwszym razem trzeba było zetrzeć kurze i umyć podłogi, teraz trzeba posprzątać po powodzi. wygarnąć całe błoto, wywalić wszystkie śmieci i zniszczone sprzęty, osuszyć ściany, przecekolować i pomalować je na nowo, a na koniec umeblować. wtedy po gasparcie przyszedł Laporta i wszystko szybko posprzątał. miał plan i dobrych wykonawców. mam nadzieję, że tak będzie też tym razem. tyle że ciężko naprawia się coś, co jest ruiną. jeśli ta młodzież pod wodzą Koemana nie za trybi, ciężko to widzę na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Normalne że będzie małe trzęsienie ziemi po takim odejściu, normalne że dziennikarze będą wyciągać że na pożegnaniu Oziębło się przywitał z Laporta ,będą robić obliczenia ile straty kasy bedzie miała Barca. Fakty są takie że nawet po obniżeniu oczekiwań co do kontaktu nie mogli go podpisać,fakty są takie że mają długi i brak funduszy. Fakty są takie że prawo w Hiszpanii nie pozwola obniżyć więcej niż pięćdziesiąt procent w stosunku do poprzedniej umowy. Nie można też robić dzikich ruchów i brać kontrakt na pół wieku z CVC dla możliwości podpisania na dwa lata starego już sportowca. Superliga nie jest dobrym pomysłem ale z drugiej strony pozwala marzyć dla Laporte o dużych pieniądzach w czasach zrujnowanego budżetu dzięki niegospodarności Rossela i Bartomeu. Smutno ale czas goi rany ,minie smutek pojawia się nowe twarze. Trzeba wierzyć że Demir Nico Gavi staną się dobrymi piłkarzami,na bank nie jak Messi bo taki rodzi się raz na sto lat,ale Czasu nie oszuka się i on już za moment skończy kariere... Będziemy wspominać go jako nasza legendę. Będę mu kibicować żeby zdobył złota piłke ponownie i żeby z reprezentacją wygrał mistrzostwo świata,ale jak Barca trafi na PSG w pucharze będę za Barca....klub ponad wszystko,a wielki zespół tworzy kolektyw nie jednostka.....

Bardzo ładnie niech ludzie odpowiedzialni odejdą a pierwszym powinien być Laporta.

Idź i nie wracaj !

"Brakuje mi informacji, ale jestem pewien, że można było zrobić znacznie więcej"
czyli "Nie wiem, ale się wypowiem" jak w polskim internecie . :D

Nie chciał tu grać i tyle : ) Obie strony stworzyły bajeczkę, nikt do nikogo nie ma pretensji + trochę łez i tyle.

List listem, ale polecam spojrzeć na temat szerzej - kto to przekazuje oraz zwróćmy uwagę na jedną bardzo niepokojącą rzecz - temat Espai Barça praktycznie przestaje istnieć.
Lada dzień kolejni członkowie komisji będą odchodzić bo to będzie martwy organ - bez sponsorów których generował Messi nie ma opcji aby klub walczył o utrzymanie bieżących wydatków klubu i jednocześnie wchodził w tak poważny projekt.
W skład komisji wchodzili wybitni prawnicy i specjaliści różnych dziedzin, aby możliwie dobrze rozplanować projekt Espai Barça. Jeśli są ludzi znający się chociaż odrobinę na finansach to łapią się za głowę jak słyszą o teoretycznej szali Laporty w postaci Messi-Superliga. Messi to pieniądz tu i teraz oraz szybsza spłata długów, natomiast Superliga to żart zgaszony jak pet w 24 godziny.

Coś tu śmierdzi... coś mi się przypomniało...
20go Maja -->
"Leo Messi chce zostać w Barcelonie, ale ojciec i rodzina piłkarza naciskają go, żeby odszedł do PSG. [Le Parisien]"
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-10087332#comment

I niech idzie, bo mentalnie widać, że to stronnik Bartomeu... Nie ma informacji, ale sądzi że dało się zrobić więcej... No dało, dało się zadłużyć klub na 50 lat tylko po to, żeby zatrzymać 34-letniego Messiego na 2-3 sezony.
A ta historia z Mbappe to jest jakaś niewyobrażalna głupota, powielana przez ludzi, którzy nawet na pół sekundy się nie zastanowili nad sensownością tego o czym gadają. Mbappe ma rok kontraktu, jeżeli nie będzie chciał zostać w PSG a za to będzie chciał iść do Realu to już za 4 miesiące Real będzie mógł go podpisać. Jeżeli przyjście Messiego sprawi, że szejk sprzeda Mbappe wcześniej, to w długiej perspektywie jeszcze lepiej dla nas, bo Real teraz będzie musiał wyłożyć duży hajs, którego nie mają.
I trzecia strona medalu o której się nie myśli: czy Mbappe na pewno będzie chciał iść do Realu? Liga podupada, Real nie ma projektu sportowego, główni przeciwnicy też bez szału, Barca bez Messiego. Do tego odejście Zizu, wielkie podatki i cięcia budżetowe. Czemu ten kierunek w takich okolicznościach miałby być pewniejszy od Anglii która zalicza rozkwit pod względem i sportowym i finansowym?

Zajebisty z niego człowiek sztabu Laporty, skoro w swojego prezesa nie wierzy po paru miesiącach od wyborów. Od razu odcinam od siebie takich gadów.

Myślę że zdaniem o tym że mógł zrobić więcej bo są osoby nie potrzebne trafił w punkt. Mamy tyłu piłkarzy którzy biorą mega kasę a nie grają ze to wstyd ich zostawiać a oddać Messiego który może grać w każdym meczu

Za rok Mbappe real, ronaldo p$g ;D. No i w odpowiedzi Barcelona powinna ściągnąć Haalanda, ale chyba będzie to niemożliwe.

Można było zrobić więcej, tzn co? Zadłużyć bardziej klub czy zrywać kontrakty z graczami i ogłaszać upadłość klubu? A nie no może zaoferować darmowy kontrakt Messiemu? A nie no sorry nie da się mniej niż 50% poprzedniego bo przepisy nie pozwalają? To może gość ogarnie że mamy za poprzedni sezon 487 mln strat a pierwotny dokument tego nie wykazywał, czyli tak naprawdę Laporta został zrobiony w konia. Niech gość idzie skoro jest kibicem Messiego to go nie żal. Perez nigdy w takim bagnie nie siedział. Zresztą chyba nikt w czasach pandemii nie dostał takiego cyrku.

"Brakuje mi informacji, ale jestem pewien, że można było zrobić znacznie więcej, aby Messi został." Nie wiem ale się wypowiem, jeżeli zależy Ci na dobrym imieniu klubu takie rzeczy zalatwia się osobiście a nie wysyła otwarte listy do mediów które uderzają w klub.

Koleś gada od rzeczy.

"Zobaczymy, kiedy nadejdzie Superliga, jeśli nadejdzie, a w tym czasie PSG zostanie wzmocnione i ułatwiamy Mbappe odejście do Realu. Idealny plan Florentino. "

Również się tego obawiam. Nie do końca rozumiem dlaczego Laporta aż tak bardzo chce grać w grę Pereza

"Brakuje mi informacji, ale jestem pewien, że można było zrobić znacznie więcej". mhm

Brakuje mi informacji ale i tak po tobie pojade.. omg jak dziecko z LaRambli.