AS: Ansu Fati może wrócić do gry po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej

Maciej Łoś

4 sierpnia 2021, 15:00

AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Ansu Fati wciąż nie uczestniczy w treningach grupowych Barcelony, ale jego powrót do gry jest już coraz bliżej. AS informuje, że 18-latek może wrócić do składu Barçy po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej.

Ansu Fati cały czas walczy o powrót na boisko. 18-latek doznał urazu w listopadzie 2020 roku i od tej pory nie mogliśmy oglądać go w koszulce Barcelony czy reprezentacji Hiszpanii. Po wielu ciężkich dla zawodnika miesiącach wydaje się, że jest on już na końcu swojej rehabilitacji. Lekarze zajmujący się skrzydłowym są optymistami i bardzo dobrze oceniają ostatnie przepracowane przez niego tygodnie.

Jeśli potwierdzą się optymistyczne prognozy, Fati powinien wrócić do gry na czwartą kolejkę LaLigi w połowie września, podczas której rywalem Barcelony będzie Sevilla. Piłkarz miałby dodatkowy czas na przygotowania, ponieważ na początku tego miesiąca będzie miała miejsce przerwa reprezentacyjna. Powrót skrzydłowego do składu Barçy byłby wspaniałą wiadomością dla kibiców, którzy czekają na to od wielu miesięcy.

Rehabilitacja zawodnika przyśpieszyła, gdy sprawy w swoje ręce wziął jego agent Jorge Mendes. Fatim zajął się wówczas zaufany chirurg reprezentacji Portugalii José Carlos Noronha, a za następną fazę byli odpowiedzialni dwaj fizjoterapeuci z Madrytu, którzy współpracowali wcześniej z Cristiano Ronaldo. Od czasu ostatniej operacji kolana 11 maja, proces powrotu do zdrowia młodego Hiszpana wszedł w decydującą fazę i zawodnik może odliczać powoli dni do wybiegnięcia na murawę w koszulce Barcelony.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, że ten sezon będzie raczej przejściowy. Bez przygotowania przedsezonowego nie ma co liczyć na fajerwerki. Ale dobrze, że niedługo wraca bo chyba wszyscy za nim tęsknimy. Rok to kawał czasu.

Rehabilitacja przyśpieszyła, bo wyczerpały sie możliwości naprawy łękotki.
Po usunięciu jej części, zostało tylko spokojnie się doleczyć.

Żeby tylko nie poszedł śladami Dembele.

Zawodnik na powrót którego czekam najbardziej, świetne informacje :)

Napastnicy Leo, Depay,Ansu,Griez,Kun, Brejtłajt i Dembele na papierze wygląda nieźle. Panie Koeman sezon przejściowy mamy za sobą teraz wracamy do 433 i lecimy z tematem.