Emerson: Obiecuję, że za każdym razem, gdy wybiegnę na boisko, będę dawał z siebie wszystko

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 22:02

MD, Sport, AS, Marca

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Emerson został dziś oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz Barcelony. Podczas konferencji prasowej prawy obrońca zaskoczył nawet prezydenta Joana Laportę swoim zobowiązaniem do pracy w klubie.

– To przyjemność tu być, marzyłem o grze w Barcelonie. Chcę tu obiecać, że za każdym razem, gdy wybiegnę na boisko, będę dawał z siebie wszystko. Wiem, jak ciężko pracowałem, żeby tu być i chcę wykorzystać tę szansę w najlepszy możliwy sposób. Nie możemy zagwarantować zwycięstw, możemy mieć lepsze lub gorsze dni, ale chcę w tej wypowiedzi zobowiązać się wobec was, kibiców i przedstawicieli klubu do pracy, że zawsze będę próbował spisywać się jak najlepiej, nie wątpcie w to – powiedział Emerson. Laporta odpowiedział: „to jest zaangażowanie, coś pięknego”.

Rozwój: Dla mnie to zaszczyt, że tu jestem. Od 9. roku życia na to pracowałem, pobyt w Atlético Mineiro bardzo mi pomógł, musze podziękować klubowi za wyszkolenie mnie. Później byłem w Betisie, gdzie wiele ode mnie wymagano. Etap w tym klubie również bardzo mnie zmienił, ponieważ brazylijska i europejska piłka to nie to samo Teraz jestem w Barcelonie, w której też gra się inaczej. To wielki zaszczyt bronić tych barw i dla nich dam z siebie wszystko.

Rywalizacja z Messim: Granie przeciwko Messiemu to coś niemożliwego. Jest najlepszym piłkarzem na świecie i jest w stanie zrobić różne rzeczy, jeśli nie jest się ostrożnym. Jeśli stracisz go na chwilę z oczu, wyrządzi ci krzywdę. Przegrywałem z nim za każdym razem, gdy się mierzyliśmy. Przegrałem też w finale Copa América i byłem smutny, ale jednocześnie szczęśliwy ze względu na Messiego, ponieważ zasłużył na to trofeum.

Brazylijscy prawi obrońcy: Belletti i Dani Alves przeszli do historii na Camp Nou. Alves jest moim idolem i wzorem do naśladowania dla wielu zawodników. Jest aktywnym piłkarzem z największą liczbą trofeów. Rozmawiałem z nim i powiedział mi, żebym dalej pracował tak jak do tej pory, a wszystko wyjdzie naturalnie.

Rywalizacja z Destem i Roberto: Jeśli są w Barcelonie, to dlatego, że są wśród najlepszych. Przychodzę tu, aby wykonywać swoją pracę i walczyć o swoje miejsce, zawsze pamiętając o szacunku dla kolegów.

Co oznacza gra w Barcelonie: Dla mnie bycie w tym klubie reprezentuje spełnienie marzeń moich, mojej rodziny i przyjaciół, a także tych, którym się to nie udało. Bardzo to doceniam, że mogę tu być, dam z siebie wszystko.

Emerson na końcu konferencji odważył się powiedzieć po katalońsku, że bardzo się cieszy, że jest w Barcelonie. Przyznał, że uczył się tego języka jeszcze przed przybyciem do klubu. Podziękował też prezydentowi za zaufanie i ciepłe słowa pod swoim adresem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam nadzieje ze sie dostosuje szybciutko. W Betisie pokazywal dobry atak oraz obrone. Teraz wymagania rosna.

Mam tylko nadzieje ze Emerson wytrzyma psychicznie bo bez tego znowu podzieli los Firpo.

- Rozmawiałem z Alvesem i powiedział że będę mistrzem świata, tylko żebym posłuchał jego wskazówek.
- A jakie to były wskazówki?
- No właśnie nie skończyłem słuchać bo odszedłem

To chyba obowiązek panie MC Royal

Ja to kupuje Emersonie:)

Ale to chcesz, czy obiecujesz panie Emerson. Nie podobają mi się te słowa na półgwizdka, z alibi jakimś.