Memphis Depay: Widać było, że dobrze współpracowaliśmy z Griezmannem

Dariusz Maruszczak

2 sierpnia 2021, 16:15

TV3

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay udzielił krótkiego wywiadu katalońskiej telewizji TV3, w którym opowiedział o swoich ambicjach, dobrej współpracy z Antoine'em Griezmannem czy sposobie na utrzymanie koncentracji.

Napastnik wprost przyznał, jakie są jego cele na Camp Nou. – Przyjechałem tu, aby zdobywać trofea. Barcelona to wspaniały klub o wielkiej historii. Piłkarze, którzy tu grają, są przyzwyczajeni do sięgania po tytuły. Dlatego tu przybyłem, żeby pomóc drużynie w ich zdobywaniu.

Depay kolejny raz wypowiedział się na temat swojego sposobu na świętowanie goli. – Niewidomy i głuchy na świat. To w zasadzie skoncentrowanie się na widzeniu tunelowym. Niczego nie czuję, niczego nie widzę i w ten sposób się koncentruję. Myślę, że w życiu czasem jest ważne, żeby mieć to widzenie tunelowe, być naprawdę skupionym. W ten sposób możesz zaprezentować najlepszą wersję samego siebie bez rozpraszania się.

Holender został też zapytany o dobre zgranie między nim i Antoine’em Griezmannem. – Tak, w ostatnich meczach często szukał mnie między liniami, gdy wybiegałem na pozycję. Ja również staram się szukać jego. Jest zawodnikiem o wielkich umiejętnościach, świetnej jakości technicznej i inteligencji. Można było dostrzec, że nieraz dobrze współpracowaliśmy.

Depay odniósł się do ewentualnej gry u boku Leo Messiego. – Tak, to marzenie. Mam nadzieję, że stanie się rzeczywistością. Nie mogę się tego doczekać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To świetnie bo grizmana musi odejść i zrobić miejsce dla messiego

Ja bym zauważył że z każdym Memphis dobrze współpracował - z Griezmannem, Desta pięknie uruchamiał, z Gavim ładnie rozgrywał, czy Roberto także uruchamiał (trzeci gol że Stuttgartem to pokaz geniuszu - otoczony zawodnikami wyprowadził piłkę budując olbrzymią przewagę).
Nie zmienia to faktu że Aguero raczej będzie Jokerem, a Griezmann w pierwszym składzie jeśli zostanie na początku sezonu - jest zbyt dobry i pracowity aby siedzieć na ławce.
Jeśli chodzi o Griezmanna to w końcu ma z kim grać - z kimś kto go uruchamia - czuję że w nowym sezonie to będzie niemal nowy piłkarz.

Nie moge sie doczekac jego wspolpracy z Messim

Griezmann to świetny drugoplanowy zawodnik. Owszem, nie jest jakoś wybitnie bramkostrzelny, ale z tej roli może odciążyć go właśnie Depay, któremu będzie tworzył okazje. Ten duet może wyglądać naprawdę dobrze

Zaraz przyjdzie wielki Leo i pokaże Wam kmioty gdzie wasze miejsce.

Oby to się utrzymało jak dołączy do nich jeszcze Messi :)

Bardzo ładnie chłopaki grają, jeżeli Griezmann poprawi kilka podstawowych elementów gry i dołoży skuteczność to nie mam nic przeciwko by grał razem z Messim i Depayem. Mamy też wspaniałego Ansu Fatiego.

W sumie jeśli Leo by nie mógł podpisać kontraktu, a ta dwójka by się zazębiła. To nie byłoby tak źle. Jednak to mecze towarzyskie i nie ma co wedle nich wyciągać zbyt daleko idących wniosków.