The Times: UEFA nie chce odpuścić klubom Superligi

Maciej Łoś

2 sierpnia 2021, 14:00

The Times, Marca, Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka dni temu Sąd Gospodarczy w Madrycie uznał, że UEFA nie może karać klubów założycielskich Superligi. Jak podaje The Times, prezes europejskiej federacji Aleksander Čeferin wierzy jednak, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) podejmie inną decyzję.

W piątek Sąd Gospodarczy w Madrycie nakazał UEFA zaprzestanie stosowania jakichkolwiek sankcji wobec Realu Madryt, Barcelony i Juventusu - trzech drużyn, które nie zrezygnowały z chęci stworzenia Superligi. Cofnięte miały być też grzywny wobec pozostałych dziewięciu zespołów, które podpisały wcześniej dokument o założeniu nowych rozgrywek.

Prezes LaLigi Javier Tebas był bardzo zaskoczony decyzją Sądu Gospodarczego i poinformował o tym na swoim koncie na Twitterze, umieszczając link do artykułu ze strony internetowej Iusport specjalizującej się w prawie i sporcie:

Sędzia potwierdził, że żaden z 12 klubów nie zrezygnował z członkostwa w Superlidze. (...) Projekt Superligi jest kontynuowany przy udziale wszystkich klubów założycielskich. Wszelkie doniesienia prasowe lub komunikaty, które informowały o rezygnacji, okazały się nieprecyzyjne.

Według The Times, UEFA nie zamierza stosować się do wyroku Sądu Gospodarczego w Madrycie i będzie czekać na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. 

 

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Teraz posmarują komu trzeba i wyrok będzie na korzyść uefa.

I dobrze niech ta superliga zdycha

Ta walka szybko się nie zakończy!!!

Pewnie za kary już mafia z UEFY miała wakacje zapewnione a tu taka sytuacja :D

To są tak zwane K polityczne

Cefe fajans .

Nie jestem zwolennikiem Superligi, ale widzę że ta mafia nie odpuści.

Mogły być po prostu ligi krajowe po 24 drużyny i co rok mistrzowie by awansowali do superligi a spadałoby np ostatnich 6 lub 8 drużyn do lig krajowych. Kolejne miejsca w ligach krajowych awansowałyby do ligi mistrzów lub ligi europejskiej i wszystko dałoby się pogodzić. :D

Słyszę TSUE to mnie szlag trafia.

Czyli nieuznawanie wyroku Sądu to nie polski wynalazek, tylko powszechna praktyka ludzi stojących u władzy? Nowe, nie znałem.

Czyli co, niech 9 klubów płaci karę Superlidze, dzielimy to między trzy zespoły, a i tak przystępujemy do LM, bo UEFA nic nie może z tym zrobić.