Sport: Koeman pokazuje drzwi Braithwaite'owi, Umtitiemu i Collado

Łukasz Lewtak

1 sierpnia 2021, 12:30

Sport

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport zwraca dziś szczególną uwagę na to, że w meczu Barcelony ze Stuttgartem na boisku ani na chwilę nie pojawili się Martín Braithwaite, Samuel Umtiti i Alex Collado. Ci trzej piłkarze mogą zostać definitywnie skreśleni przez Ronalda Koemana w środę, jeśli nie zagrają również w spotkaniu z Salzburgiem.

Z pierwszego z dwóch meczów towarzyskich, jakie Barça zaplanowała podczas zgrupowania w Niemczech, można wyciągnąć kilka wniosków. Większość z nich odnosi się do dobrej pracy młodych zawodników, którzy nadal w pełni wykorzystują minuty, jakie daje im Ronald Koeman. Jednak holenderski trener wysłał jednocześnie jasny komunikat do Martína Braithwaite'a, Samuela Umtitiego i Aleksa Collado. Ci trzej zawodnicy nie zagrali ani minuty i mogą zostać definitywnie skreśleni przez Ronalda Koemana w środę, jeśli nie wystąpią również w spotkaniu z Salzburgiem.

Dla Braithwaite'a sobotni mecz miał być pierwszym przedsezonowym spotkaniem po tym, jak z powodu wakacji po EURO 2020 Duńczyk opuścił starcia z Nàstikiem i Gironą. Ronald Koeman nie pozwolił mu jednak zagrać w konfrontacji przeciwko Stuttgartowi, mając świadomość, że jest on jednym z zawodników, którzy muszą odejść, a ewentualna kontuzja pokrzyżowałaby plany klubu. Dodatkowo przybycie Memphisa Depaya zwiększa konkurencję z przodu, co holenderski szkoleniowiec chciał przekazać również Duńczykowi, którego agent niedawno dawał do zrozumienia, że Braithwaite ma pozostać w zespole Blaugrany.

Samuel Umtiti również nie rozegrał wczoraj ani minuty. Francuz, który rozpoczął dwa pierwsze mecze towarzyskie podczas presezonu w wyjściowym składzie, czeka na ostatnią szansę, aby przekonać Ronalda Koemana, że może być przydatny. Trudno jednak wyobrazić sobie to, że Holender będzie ostatecznie liczyć na Umtitiego, który musiałby również zgodzić się na obniżenie swojej pensji. Francuz może ponownie zagrać w meczu przeciwko Salzburgowi, aby pokazać się jeszcze raz przed innymi klubami, które mogą być zainteresowane jego sprowadzeniem. Do Barcelony napływają zapytania o Samuela Umtitiego, ale problemem w finalizacji transferu czy nawet wypożyczenia jest ogromnie wysoka pensja 28-letniego obrońcy Barçy.

Kolejnym zawodnikiem pominiętym przez Ronalda Koemana w starciu ze Stuttgartem był Álex Collado, który rozegrał drugą połowę meczu z Nàstikiem i pół godziny z Gironą. RAC1 poinformowało w sobotę wieczorem, że 22-latek odejdzie na wypożyczenie do zagranicznego klubu (prawdopodobnie do belgijskiego Brugge) i ma to zostać ogłoszone w najbliższym tygodniu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak zauważył sarkastycznie jeden komentatorów meczu Urban: kto dał S.Roberto taką pensję?To Roberto, a nie Collado winien odejść z Barcelony. Skoro tak się go ceniłow Barcelonie to można zadać pytanie dlaczego Sergi nikt nie chce.
Laporta niestety zatrudnił już "trupa" z Argentyny , który nie grając wiele w lidze angielskiej, nie grając nic w Copa Amerika zamiast wrócić do nowego klubu na pressezon robi sobie wakacje. Pytanie jak on będzie przygotowany do sezonu. Na ale nie musi wszak będzie grzał ławę.
Moim zdaniem Laporta winien powiedzieć Dunczykowi, Pjaniciowi, Roberto i Coutinho aut, nawet za darmo. Zwłaszcza dotyczy to Brazylijczyka, a to z dwóch powodow gdyż ciązy nad nami jego wysoka pensja (ok 20 mln) i obawa, że 20 mln będziemy musieli zapłacić Liverpoolowi. Więc może jednak niech idzie za free.

Hehehe z tym skreśleniem przez Koemana bym nie szarżował - Samu i Martin od dawna są na wylocie ze względu na pensje i różnego typu wątpliwości zdrowotno-jakosciowe.
Collado zaś w poprzednim sezonie był ofiarą blokowania miejsca w składzie przez Puiga, a w tym sezonie pojawił się jeszcze Gavi czy Demir. Alex nie ma już powrotu do Barcelony B, zatem coś trzeba z nim zrobić jeśli z linii pomocy nie odchodzą niepotrzebni zawodnicy.
Myślmy logicznie - Collado nie jest ofiarą skreślenia przez Koemana - jest ofiarą nie kurczącej się kadry. Niepotrzebni zawodnicy nadal są w klubie... Ja bym wolał wypożyczyć Puiga i zostawić Collado. Osobiście bardzo liczę na cud i liczne odejścia niepotrzebnych zawodników aby zrobiło się dla niego miejsce, ale ostatni sparing i wizyta na stadionie Laporty wiele mówi.

Sądząc po tytule myślałem że Koeman to jakiś przedstawiciel handlowy, a Braithwaite, Umtiti i Collado to jego potencjalni klienci :)

Marcin pokarze jeszcze na co go stac

Umtiti i Marcin zarabiają duży hajs nie ma mowy o odejściu

Aż się człowiekowi z tym skojarzyło :D
https://images.app.goo.gl/ogi6NuhfFErkffkAA

O Lenglecie zapomniał jeszcze.

Z tym Collado myśle ze to zbyt pochopna decyzja. Chłopak potrafi zrobić różnice, ma świetny drybling dużo widzi na boisku powinien ogrywać się u nas jeśli ma się dobrze rozwijać a nie w jakimś Clubie Brugge, gdzie jest słaby poziom. Fati niewiadomo jak będzie grał gdy wroci z kontuzji, Dembele to wgl nie biore pod uwagę bo nawet jeśli wroci to za moment znów będzie miał kontuzje i tak naprawdę zostajemy bez klasycznych skrzydłowych, (jedynie demir)

I dobrze. Nadzieje jedynie miałem co do Collado, ale też zawiódł. Wszyscy trzej out, jak najszybciej.

Możliwe, że Collado nie grał, bo już był dogadany w sprawie odejścia. Fabrizio Romano napisał, że niedługo może zostać sfinalizowane wypożyczenie Aleksa do Club Brugge

Ale Braithwaite i Umtiti się nie poddadzą i będą walczyć.

Umtiti to niestety człowiek kontuzja. Od dłuższego czasu z powodu urazów gra mało i nic nie wskazuje, by jego zdrowie miało się polepszyć. Martin to niestety nie jest gracz na poziom Barcelony.
Komentarz usunięty przez użytkownika