Mundo Deportivo: Alex Collado o krok od wypożyczenia do Club Brugge

Maciej Łoś

1 sierpnia 2021, 16:45

Mundo Deportivo, Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Alex Collado opuścił dziś zgrupowanie Barcelony w Stuttgarcie i udał się do Belgii. 22-latek jest bardzo bliski wypożyczenia do Club Brugge.

Alex Collado nie wszedł wczoraj na boisko w sparingowym meczu z VfB Stuttgart. Dziś Barça poinformowała na swojej stronie internetowej, że Collado za zgodą przełożonych opuścił zgrupowanie i pojechał negocjować z nowym klubem. Jak podaje Mundo Deportivo, 22-latek udał się w kierunku Belgii i drużyny Club Brugge.

To właśnie ten klub został wybrany przez zawodnika, który liczy, że uda mu się zebrać tam cenne minuty i doświadczenie. Jego celem jest rozegranie dobrego sezonu w Belgii i powrót do Barcelony, by walczyć o miejsce w składzie. Club Brugge wydaje się dobrym kierunkiem, ponieważ w przeszłości wypromował wiele młodych talentów.

Klub docenia postawę Collado, który wiedząc, że nie będzie mógł liczyć na wystarczającą liczbę minut na boisku, zdecydował się poprosić o wypożyczenie. Barça nie przekreśla przyszłości zawodnika, który miał bardzo dobry sezon w rezerwach. Jednak konkurencja w pierwszej drużynie jest duża, a 22-latek musi się rozwijać. Według Sportu, wypożyczenie nie będzie zawierało możliwości wykupu przez Club Brugge.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli to koniec Collado w Barcelonie..
Tutaj większe szanse na zrobienie kariery ma zawodnik po definitywnej sprzedaży (jak się wybije to zostanie odkupiony) niż po wypożyczeniu.

Nie rozumiem chłopak wymiatał w Barcelonie B a w sparingu/ach też się zaprezentował naprzecietnie a nawet dobrze.

Niech idzie tam przynajmniej pogra.

Jeśli ma iść do Belgi to bardzo zly wybór. Ani się tam nie wypromuje ani też rozwinie. Jedyny słuszny kierunek to la Liga jeśli myśli o powrocie do Barcelony, ewentualnie Ajax.

No to 1 2 3 pewnie będą teksty zeby Riki tez tak zrobił...ah jak wy go nie lubicie,gdyby inny zawodnik grał tak jak Riki,to by był uwielbiany ale,ze Riki to hejt na calego

Patrząc na skład to raczej dobry i dojrzały ruch przynajmniej dla Collado. Może przez rok ogarną trochę ten burdel i wychowanek jeśli dobrze pogra w Belgii dostanie minuty od Koemana/nowego trenera.

Puig powinien zrobić tak samo.

Jeden z naszych zawodników mógłby wziąć z niego przykład.

Riqui bierz przykład

Ciekawy ruch. Widzi że na ten moment są od niego lepsi zawodnicy, więc idzie do klubu w ktorym na pewno dostanie szanse na grę.
Nie rozwiniesz się siedząc na ławce czy wchodząc na ostatnie 5-15 minut. Mam nadzieje, że będzie mu się wiodło jak najlepiej. Powodzenia Alex

Nie sądzę żeby to był dobry wybór jeśli chodzi o klub a przede wszystkim ligę.
Liga hiszpańska to liga, w której powinien się ogrywać. Ewentualnie Anglia.
Myśle, ze po pół rocznym pobycie odejdzie z tego klubu.

Niefajnie trochę wobec niego bo podobno nie zdecydował się opuścić klubu bo miał dostać szansę w pierwszej drużynie

Najważniejsze że będzie grał.

Cale szczęście, że Club Brugge nie bedzie miał możliwości wykupu, a Collado nabierze doswiadczenia i za rok powalczy o miejsce w Barcelonie. Same plusy

Powodzenia Alex, szkoda, że ci nie wyszło w Barcelonie ale byli/są lepsi najwidoczniej na twoją pozycje.

I taką postawę się szanuje

Powodzenia chłopaku!